اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرنوشت رمزارزها به بهینه‌سازی مصرف انرژی گره خورده است

ویتالیک بوترین اخیراً حرکت اتریوم به سوی استفاده از الگوریتم اثبات سهام را راه‌حلی مقابله با مشکلات محیط زیستی این پروژه‌ی رمزارزی عنوان کرده و معتقد است که در آینده رمزارزها بر سر کاهش مصرف انرژی با یکدیگر رقابت خواهند کرد

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) با حضور در یک کنفرانس مجازی تغییر الگوریتم اتریوم را گام مهمی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در این پروژه‌ی رمزارزی توصیف کرد. وی معتقد است که کاربران شبکه‌های بلاکچینی کارآمد و سازگار با محیط زیست را جستجو خواهند کرد.

الگوریتم اثبات سهام مصرف انرژی را به‌شدت کاهش می‌دهد

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیانگذاران پروژه‌ی رمزارزی اتریوم، انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام(POS) را راه حلی برای مشکل افزایش مصرف انرژی الکتریکی عنوان کرد.

بوترین در کنفرانس مجازی StartmeupHK اظهار داشت:

الگوریتم اثبات سهام هنوز در مراحل ابتدایی رشد خود قرار دارد و کمتر(از الگوریتم اثبات کار) مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفته است. اما می‌تواند مصرف انرژی الکتریکی شبکه‌ی اتریوم را به نسبت یک ده‌هزارم کاهش دهد. Vitalik Buterin

اظهارات ویتالیک نسبت به مصرف انرژی شبکه‌ی اتریوم در حالی منتشر می‌شود که اخیراً نگرانی فعالان محیط زیست نسبت به برق مصرفی برای استخراج بیت کوین به‌شدت افزایش یافته است. بر اساس گزارش کوینیت، ایلان ماسک در توییتی از توقف امکان خرید خودروهای تسلا به کمک بیت کوین بدلیل نگرانی محیط زیستی نسبت به استخراج بیت کوین خبر داد. وی در توییت دیگری از تلاش برای بهبود ویژگی‌های دوج کوین خبر داده بود.

بوترین به اظهارات اخیر ایلان ماسک در رابطه با مقیاس‌پذیری واکنش نشان داد و در مقاله‌ای مشکلات مربوط به تغییر پارامترهای اندازه‌ی بلاک برای افزایش مقیاس‌پذیری را بررسی کرد.

رقابت برای مصرف بهینه‌ی انرژی

بر اساس گزارش کوینیت، بوترین در ابتدای ماه جاری میلادی استدلال کرده است که باقی ماندن بیت کوین بر روی الگوریتم اثبات کار موجب خواهد شد که کاربران در جستجوی گزینه‌های سازگارتر با محیط زیست و کارآمد بیت کوین را به عنوان بزرگترین پروژه‌ی رمزارزی بازار ترک کنند. وی معتقد است که در این صورت ممکن است اتریوم بیت کوین را پشت سر گذاشته و به بزرگترین پروژه‌ی رمزارزی جهان تبدیل شود.

بنظر می‌رسد که بوترین با دیدگاه برخی از منتقدان رمزارزها برای نیاز به مُدل‌های کارآمد‌تر شبکه‌های بلاکچینی در همراهی با افزایش جامعه‌ی کاربران این شبکه‌ها موافق است.

چیزی که ما ساخته‌ایم(شبکه‌ی اتریوم) تنها یک سرگرمی محسوب نمی‌شود و بخش مهمی از عصر جدید را تشکیل خواهد داد. Vitalik Buterin

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر ویتالیک بوترین در رابطه با مصرف انرژی الکتریکی در شبکه‌ی آتی اتریوم که بر پایه‌ی الگوریتم اثبات سهام فعالیت خواهد کرد چیست؟ آیا در آینده شاهد تحولات گسترده‌ی رمزارزها بر پایه‌ی بهینه‌سازی مصرف انرژی خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا