اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تولید‌کنندگان کارت گرافیک، ترس کاهش تقاضای بازار را دارند

نکات برگزیده مطلب
  • گزارش‌های اخیر منتشر شده در بازار شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی کارت گرافیک را از احتمال کاهش تقاضای بازار، نگران کرده است. Nvidia در ماه‌های پیش رو قصد دارد مدل‌های جدید معرفی کند، در حالی که AMD از کاهش فروش خود در سال 2018 که ناشی از کاهش تقاضای ماینرها و ریسک‌های مرتبط با قانون‌گذاری ارزهای رمزگذاری‌شده می‌باشد، نگران است. 

برخی مجلات و نشریات، خبر از سری جدید کارت‌های گرافیک شرکت Nvidia داده‌اند. تمام نگاه‌ها در این خصوص به 2 گردهمایی ماه مارچ یعنی کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی GDC و کنفرانس تکنولوژی واحد پردازش گرافیک GTC دوخته شده است. اطلاعات منتشر شده حاکی از این هستند که شرکت برنامه‌ی کاری خود را تغییر داده و معرفی سری جدید کارت گرافیک‌ها را به ماه جولای موکول کرده است.

پیش‌تر شایعاتی شنیده شده بود که قرار است مدلی مختص استخراج ارزها با کد رمز “Turing” که برگرفته از نام محقق کامپیوتری و آنالیزور رمزگشایی، آلان تورینگ است، معرفی شود. اما حالا مشخص شده که تورینگ نیز درست مانند سری جدید دیگری که آمپر “Ampere” نام دارد، چیزی جز یک کارت گیمینگ جدید نیست.

تغییر رویه‌ی ماینرها، برنامه‌های تعیین شده را تغییر داد
درخواست بسیار بالای ماینرها برای خرید کارت گرافیک، باعث شد تا Nvidia موازینی را تعیین کنید تا از تامین شدن گیمرهایش از نظر کارت گرافیک اطمینان حاصل کند. از همین رو، در ماه ژانویه از توزیع کنندگان خواست که در تعداد کارت گرافیک‌هایی که به صورت یکجا می‌فروشند، محدودیتی در نظر بگیرند. ماینرها عموما کارت گرافیک‌ها را به صورت عمده می‌خرند و همین موضوع باعث شد که در مقطعی با کاهش قطعه در بازار مواجه شویم. مدیر عامل Nvidia آقای Jen-Hsun Huang گفته است که در تلاش هستند تا مسئله‌ی موجودی بازار را رفع نمایند.

Tom’s Hardware Guide به نقل از چند منبع مستقل، گزارش داده است که، برخی از همکاران Nvidia انتظار داشتند که مشخصات فنی کارت‌های گرافیک تورینگ را دریافت کنند، اما به نظر می‌رسد این اتفاق تا ماه می نخواهد افتاد. تولید انبوه این سری به اواسط ماه ژوئن موکول شده و زمان معرفی رسمی آن احتمالا در ماه جولای و یا حتی آگوست خواهد بود. Nvidia با وجود اینکه هیچ حرکتی از سمت AMD انجام نمی‌شود و تقاضای بازار نیز کاهش پیدا کرده است، انگیزه‌ی چندانی برای معرفی سری جدید ندارد.

رقیب Nvidia، یعنی AMD تایید کرده است که کاهش تقاضای کارت گرافیک در سال 2018، می‌تواند بر روی کار و عملکرد AMD تاثیرگذار باشد. هفته‌ی گذشته AMD اعلام کرده بود که در راستای افزایش تقاضای بازار، قصد دارد تولید خود را افزایش دهد. هر چند این هفته، اعلام کرد که عوامل مختلفی مانند ریسک‌های قانون‌گذاری ممکن است بر بازار کارت گرافیک با کاهش تقاضای بازار، تاثیرگذار شوند.

با این وجود، گزارشات منتشر شده بیانگر این است که هر 2 شرکت سود بسیاری را از این حوزه در سال گذشته دریافت کرده‌اند و حدود 3 میلیون کارت گرافیک در سال 2017 به ماینرها فروخته شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

یک نظر

  1. طبق شنیده ها دولت چین در حال ممنوع کردن ماینینگ در این کشور است و این منجر شده است که سیل عظیمی از کارت های گرافیکی در حال خروج از چین می باشد بنابراین افت قیمت کارت های گرافیکی دور از ذهن نیست بنابراین ماینرهای تازه وارد به این مسئله توجه کنند

دکمه بازگشت به بالا