اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

رقیب تسلا برنامه‌ای برای استفاده از بیت کوین ندارد

مدیرعامل شرکت فیسکر(Fisker) با اشاره به مسائل زیست محیطی استخراج بیت کوین اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای خرید و یا استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • هنریک فیسکر(Henrik Fisker)؛ مدیرعامل شرکت فیسکر اتوموتیو(Fisker Automotive) اعلام کرد که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار مالی ندارد. شرکت فیسکر در حوزه‌ی تولید خودروهای الکتریکی فعالیت دارد و به عنوان رقیب شرکت تولید خودروهای برقی تسلا شناخته می‌شود. مدیرعامل فیسکر در مصاحبه‌ی اخیر خود به افزایش نگرانی‌های زیست محیطی نسبت به گسترش بیت کوین اشاره کرده و اظهار داشت که «بیت کوین راه‌حل پایدار» نیست.

فیسکر از بیت کوین استفاده نخواهد کرد

پس از ورود شرکت تسلا به بازار بیت کوین انتظار برای سرمایه‌گذاری دیگر شرکت‌ها در این بازار افزایش یافت. با این وجود، فیسکر اتوموتیو(Fisker Automotive) به عنوان یکی از بزرگترین رقبای شرکت تسلا اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین ندارد.

اگرچه توییت‌های ایلان ماسک در رابطه با مصرف انرژی الکتریکی در شبکه‌ی بیت کوین موجب آشفتگی گسترده‌ای در بازار رمزارزها شده است، اما این شرکت همچنان یکی از بزرگترین هولدرهای بیت کوین محسوب می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، تسلا در روزهای آغازین سال 2021 میلادی و در سندی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرده از سرمایه‌گذاری 1/5 میلیارد دلاری بر روی بیت کوین خبر داده است.

هنریک فیسکر(Henrik Fisker)؛ مدیرعامل و بنیان‌گذار فیسکر فرضیه‌ی سرمایه‌گذاری این شرکت بر روی بیت کوین و یا استفاده از آن به عنوان ابزار پرداخت را رد کرد. بعلاوه، بنظر نمی‌رسد که در این مرحله‌ی زمانی احتمال تبدیل شدن بیت کوین به ابزار اصلی ذخیره‌ی ثروت جهان و ترس جاماندن از سایر رقبا وی را به سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین وادار کند.

من فکر نمی‌کنم کسی بتواند ارز مورد استفاده در طول پنج سال آینده را پیش‌بینی کند. در این مقطع زمان مساله‌ی ارز رایج در طول پنج سال آینده من را نگران نمی‌کند. Henrik Fisker

مساله‌ی محیط زیست

هنریک فیسکر مساله‌ی مصرف انرژی در فرآیند استخراج بیت کوین را عامل بازدارنده برای ورود این شرکت به بازار بیت کوین عنوان کرد. وی ادعا کرد که بخش بزرگی از انرژی مصرفی استخراج بیت کوین از سوخت‌های فسیلی حاصل می‌گردد.

مدیر اجرایی فیسکر نتیجه‌گیری کرد:

من استفاده از بیت کوین را راه‌حل پایدار ارزیابی نمی‌کنم. بیت کوین با محیط زیست سازگار نیست و ما از آن استفاده نخواهیم کرد. Henrik Fisker

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیر عامل فیسکر چیست؟ آیا موفقیت بیت کوین فیسکر را به تغییر موضع و سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین وادار خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا