اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اتریوم در مقایسه با بیت کوین کالای دیجیتالی بهتری است

استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک معتقد است که رمزارز اتریوم در مقایسه با بیت کوین شانس بالاتری برای تبدیل شدن به نوعی کالای دیجیتالی مبتنی بر شبکه‌های بلاکچینی دارد

نکات برگزیده مطلب
  • آسوات داموداران(Aswath Damodaran) یکی از کارشناسان بازارهای مالی و منتقد رمزارزها معتقد است که اتریوم به دلیل ایجاد سیستم اقتصادی غیرمتمرکز نسبت به بیت کوین شانس بالاتری برای تبدیل شدن به نوعی کالای دیجیتالی را دارد. وی همچنان بر موضعگیری مخالفت با بیت کوین پافشاری می‌کند.

اتریوم شانس بالاتری برای تبدیل شدن به کالای دیجیتالی دارد

آسوات داموداران(Aswath Damodaran)؛ استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک(New York University) در مصاحبه با شبکه‌ی سی.ان.بی.سی(CNBC) اظهار داشت که اتریوم نسبت به بیت کوین شانس بالاتری برای تبدیل شدن به یک کالای دیجیتالی را دارد.

وی استدلال کرد که در جهان آینده که احتمالاً فناوری بلاکچین در آن بطور گسترده‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اتریوم پتانسیل موفقیت بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

داموداران معتقد است که اتریوم پتانسیل کاربردی بیشتری دارد و در نهایت بیت کوین را مغلوب خواهد کرد. از نظر وی تنها رویکرد سودجویی و خرید برای فروش در قیمت بالاتر در بازار بیت کوین وجود دارد. وی افزود:

تمامی طرفداران بیت کوین در رابطه با فروش بیت کوین در قیمت‌های بالا صحبت می‌کنند: «ببینید چه مقدار پول برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین بدست آورده‌ام.» اما اظهارات آن‌ها هیچ اطلاعاتی در رابطه با ارزش ذاتی بیت کوین بدست نمی‌دهد. Aswath Damodaran

در مقابل، سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) رشد گسترده‌ای بر روی شبکه‌ی اتریوم داشته‌اند. بر اساس گزارش دپ‌رادار(DappRadar)، در زمان نگارش مقاله به ارزش بیش از 65 میلیارد دلار دارایی بر روی شبکه‌ی اتریوم قفل شده است.

در اوایل ماه می کاربران پلتفرم مبادلاتی غیرمتمرکز یونی‌سواپ(Uniswap) درآمد بالاتری نسبت به ماینرهای شبکه‌ی بیت کوین بدست آورده‌اند. این شاخص اختلاف حجم تراکنش‌ها در میان شبکه‌های بیت کوین و اتریوم را نشان می‌دهد.

با این وجود، داموداران در گذشته نیز در میان یکی از منتقدان بیت کوین قرار داشته است. وی در آغاز ماه می بیت کوین را «رمزارز ناکارآمد(Inefficient Currency)» توصیف کرده بود. وی همچنین در سال 2017 بیت کوین را یک بازی قیمت‌گذاری توصیف کرد که پایان خوبی به همراه نخواهد داشت.

زمان دسته‌بندی رمزارزهای بازار فرا رسیده است

داموداران اظهار داشت:

من فکر می‌کنم زمان آن فرا رسیده است که حوزه‌ی رمزارزها را به دو دسته‌ تقسیم کنیم که رمزارزهایی که با هدف تبدیل شدن به ارز(رمزارزهایی که کالای واقعی هستند) و یا رمزارزهایی که با هدف تبدیل شدن به دارایی کلکسیونی(طلای جوانان) ایجاد شده‌اند را شامل می‌گردد. Aswath Damodaran

نظر شما نسبت به اظهارات استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک در رابطه با پتانسیل تبدیل شدن بیت کوین و اتریوم به نوعی کالای دیجیتالی چیست؟ آیا اتریوم در آینده بیت کوین را از نظر ارزش بازار مغلوب خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا