اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بقیه‌ی کارت‌های گرافیکی انویدیا هم به سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت مجهز می‌شوند

شرکت انویدیا(Nvidia) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مکانیزم محدود کننده‌ی هش‌ریت را بر کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس ۳۰۸۰(RTX 3080)، آر.تی.ایکس۳۰۷۰(RTX 3070) و آر.تی.ایکس ۳۰۶۰ تی.آی(RTX 3060 Ti) نیز اعمال کرده و آن‌ها را با برچسب ال.اچ.آر(LHR) عرضه خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت انویدیا قصد دارد سیستم بحث‌برانگیز محدود کننده‌ی هش‌ریت خود را بر روی محصولات بیشتری اعمال کند. رئیس جهانی بازاریابی جی‌فورس(GeForce) از اعمال سیستم محدودکننده‌ی هش‌ریت(Hashrate) کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس ۳۰۶۰(RTX 3060) بر روی دیگر کارت‌های گرافیکی سری ۳۰ این شرکت خبر داد.

اعمال سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت بر کارت‌های گرافیکی سری 30

شرکت انویدیا روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت را بر روی محصولات تولیدی جدید آر.تی.ایکس 3080(RTX 3080)، آر.تی.ایکس3070(RTX 3070) و آر.تی.ایکس 3060 تی.آی(RTX 3060 Ti) نیز اعمال خواهد کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که این شرکت در روز سه‌شنبه منتشر کرده، سیستم قفل ضد ماینینگ انویدیا که برای مقابله با استفاده از محصولات گیمینگ این شرکت در حوزه‌ی استخراج رمزارز ارائه شده است، در کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس 3080(RTX 3080)، آر.تی.ایکس3070(RTX 3070) و آر.تی.ایکس 3060 تی.آی(RTX 3060 Ti) نیز اعمال خواهد شد و این محصولات با برچسب «هش‌ریت پایین(Lite Hash Rate)» یا به اختصار ال.اچ.آر(LHR) عرضه خواهند شد.

مت ووبلینگ(Matt Wuebbling)؛ رئیس جهانی بازاریابی محصولات جی‌فورث(GeForce) اظهار داشت:

سیستم کاهش هش‌ریت تنها بر روی محصولات تولیدی جدید شرکت انویدیا اعمال می‌شود که توسط برچسب ال.اِچ.آر(LHR) مشخص می‌شوند و این سیستم بر روی کارت‌هایی که در گذشته تولید شده‌اند اعمال نشده‌ است. ما معتقدیم که این اقدام موجب خواهد شد تا کارت‌های گرافیکی گیمینگ با قیمت بهتری به دست گیمرهای سراسر جهان برسد. Matt Wuebbling

انویدیا مکانیسم قفل ضد ماینینگ خود را بر روی تعدادی از کارت‌های گرافیکی خود شامل آر.تی.ایکس3060(RTX 3060) اعمال کرده است که کاهش 50 درصدی هش‌ریت این محصولات را به همراه دارد.

با این وجود، این شرکت در ماه مارس نسخه‌ی آزمایشی از درایوری را منتشر کرده بود که امکان دور زدن این محدودیت را برای ماینرها فرآهم می‌کند.

انتظار برای کاهش قیمت کارت‌های گرافیکی انویدیا

برخی از صاحبنظران معتقدند که کاهش هش‌ریت موجب خواهد شد تا ماینرها نیز مبلغ کمتری را برای خرید این تجهیزات پرداخت کنند. یکی از کاربران وب سایت ویدئو کارتز(VideoCardz) در واکنش به این خبر اظهار داشت: «مبلغی که ماینرها حاضر خواهند بود برای خرید این کارت‌ها پرداخت کنند نیز احتمالاً به نصف کاهش خواهد یافت. به عنوان مثال اگر قیمت فروش این کارت‌ها قبلاً دو هزار دلار بوده، قیمت مُدل جدید آن به همراه سیستم محدود کننده‌ی ماینینگ احتمالاً نزدیک به هزار دلار خواهد بود.»

اگرچه در صورت ثابت ماندن تقاضا انتظار می‌رود که این محصولات همچنان با قیمت بالاتری از قیمت تعیین شده توسط شرکت انویدیا به فروش برسند اما حاشیه سود واسطه‌ها را کاهش خواهد داد. از آنجایی که واسطه‌ها برای پوشش دادن کارمزد فروشگاه‌های آنلاین همانند ای.بی(eBay) به حاشیه‌ی سود بالایی متکی هستند و در صورت تداوم شرایط اصلاح قیمتی در بازار رمزارزها انتظار می‌رود که تقاضا برای کارت‌های گرافیکی کاهش یابد، چنین اتفاقی واسطه‌ها را از چرخه‌ی توزیع کارت‌های گرافیکی حذف خواهد کرد.

نظر شما نسبت به اعمال سیستم محدودکننده‌ی هش‌ریت در کارت‌های گرافیکی آر.تی.ایکس 3080 و آر.تی.ایکس3070 چیست؟ آیا در حالی که بازار رمزارزها در شرایط اصلاح قیمتی قرار گرفته است، اعمال سیستم محدود کننده‌ی هش‌ریت استراتژی مناسبی برای انویدیا محسوب می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا