اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اطلاعات شخصی کاربران پای‌نتورک به فروش گذاشته شد!

بر اساس اطلاعات منتشر شده ۱۷ گیگابایت از اطلاعات شخصی و مدارک احراز هویت کاربران اپلیکیشن پای‌نتورک(Pi Network) در فروم هکر‌ها به فروش گذاشته شده است

نکات برگزیده مطلب
  • پای‌نتورک(Pi Network) که در گذشته ویژگی‌های دلپذیری را به کاربران خود وعده می‌داد، هم‌اکنون در معرض اتهامات گسترده‌ای قرار گرفته است. یکی از خبرگزاری‌های ویتنامی در روز دوشنبه گزارش کرد که اپلیکیشن پای‌نتورک احتمالاً با نشت ۱۷ گیگابایت از اطلاعات شخصی مرتبط است. در همین راستا برخی معتقدند که پای‌نتورک تنها برای جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران طراحی شده است.

نشت اطلاعات کاربران پای‌نتورک

فردی مجموعه‌ی اطلاعات شخصی کاربران پروژه‌ی رمزارزی پای‌نتورک(Pi Network) که از فرآیند احراز هویت مشتریان(Know Your Customer) بدست آمده را در پاتوق هکر‌های وب سایت ریدفرومز(RaidForums) ارسال کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، پای نتورک یک پروژه‌ی رمزارزی است که در حقیقت با شبیه‌سازی فرآیند ماینینگ در تلفن‌های همراه هوشمند، ایجاد پلتفرم امن برای انعقاد قرارداد‌های هوشمند با استفاده از توکن پای(Pi) را به کاربران وعده داده است.

اطلاعات کارت شناسایی 10 هزار نفر از شهروندان ویتنامی به همراه آدرس محل سکونت، شماره‌ی تلفن و آدرس ایمیل برای فروش قرار داده شده است. فروشنده این اطلاعات را با قیمت 9,000 دلار و با استفاده از بیت کوین(BTC) و لایت کوین(LTC) بفروش می‌رساند.

فین وو(Phien Vo)؛ مدیر کانال گفتگوی گروه ویتنامی شبکه‌ی پای‌نتورک در مصاحبه با وی‌ان.اکسپرس(VnExpress) اظهار داشت که شرکت دیگری فرآیند احراز هویت کاربران پای‌نتورک را بر عهده دارد. وی افزود که کارت‌های شناسایی ویتنامی با اپلیکیشن پای‌نتورک سازگاری ندارند. با این وجود اظهار داشت که نسخه‌ی قدیمی این برنامه با این کارت‌ها سازگار بوده است.

«شهروندان ویتنامی برای احراز هویت در پای‌نتورک باید از گذرنامه‌ی خود استفاده کنند . تنها کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی‌تر پای‌نتورک استفاده می‌کردند قادر به احراز هویت با استفاده از گواهینامه‌ی رانندگی بوده‌اند اما پای‌نتورک دیگر کارت‌های شناسایی را برای احراز هویت کاربران نمی‌پذیرد.»

بخش امنیت سایبری وزارت امنیت عمومی ویتنام(Ministry of Public Security) تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده است.

آیا پای‌نتورک برای کاربرانش سود به همراه خواهد داشت؟

سِم دلمگانی(Cem Dilmegani)؛ کارآفرین حوزه‌ی فناوری و بنیان‌گذار اِی.آی‌مولتیپل(AIMultiple) اخیراً تحقیقات مستقلی را در رابطه با ارزش شبکه‌ی پای‌نتورک انجام داده است. وی در این مطالعه نتیجه‌گیری کرده است که شبکه‌ی‌پای‌نتورک به طرح بازاریابی چند‌سطحی متکی است.

اپیکیشن پای‌نتورک از کاربران خود می‌خواهد که بطور روزانه به این برنامه سر بزنند و دگمه‌ی مشخصی را فشار دهند تا ارزهای پای(PI) را دریافت کنند. این اپلکیشن از مکانیسم‌های اجماع مبتنی بر فناوری بلاکچین همانند الگوریتم اثبات کار و یا الگوریتم اثبات سهام بهره نمی‌گیرد و کاربران با معرفی افراد بیشتر به این شبکه می‌توانند نرخ استخراج روزانه‌ی ارزهای پای را افزایش دهند. از طرفی توکن‌های پای هنوز در هیچ یک از پلتفرم‌های معتبر و شناخته شده‌ی مبادلات رمزارزها فهرست نشده و در نتیجه ارزش مشخصی ندارد.

گزارش شده است که این اپلیکیشن از زمان راه‌اندازی داده‌های خود را به سیستم‌های تبلیغاتی می‌فروشد. از آنجایی که همراه ساختن اطلاعات شخصی کاربران در فضای تبلیغاتی قیمت فروش آن را افزایش می‌دهد، برخی معتقدند که اپلیکیشن پای‌نتورک تنها با هدف جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران خود طراحی شده است.

نظر شما نسبت به نشت اطلاعات شخصی کاربران اپلیکیشن پای‌نتورک چیست؟ آیا پای‌نتورک یک پروژه‌ی کلاهبرداری است که تنها با هدف جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران خود طراحی شده است؟ آیا کاربران در نهایت قادر خواهند بود تا رمزارزهای پای را به فروش رسانده و سود کسب کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا