اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اسکوئر فعلاً قصد خرید بیت کوین ندارد

مقامات شرکت خدمات پرداخت اسکوئر(Square) با اشاره به نوسان بسیار بالا در بازار رمزارز اعلام کرده‌اند که در آینده‌ی نزدیک قرار نیست BTC بیشتری را به خزانه‌ی خود اضافه کنند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت خدمات پرداخت اسکوئر(Square) که با مدیریت جک دورسی(Jack Dorsey) فعالیت دارد، یکی از اولین موسسات مالی جهان است که به صورت رسمی از رمزارز بیت کوین پشتیبانی نموده و مقدار قابل توجهی BTC خریداری کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که نوسان اخیر بازار رمزارز و سقوط ناگهانی ارزش BTC باعث نگرانی سرمایه‌گذاران و ذینفعان این شرکت گردیده است، زیرا مقامات اسکوئر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که قرار نیست بیت کوین بیشتری خریداری کنند.

بیت کوین نمی‌خریم

شرکت خدمات پرداخت اسکوئر که با مدیریت جک دورسی(Jack Dorsey) مدیرعامل شرکت توییتر اداره می‌شود، اخیراً با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام نموده که در آینده قرار نیست بیت کوین بیشتری خریداری کند.

اسکوئر یک شرکت بسیار بزرگ است، نه تنها به دلیل فعالیت‌های زیادی که در حوزه‌ی پرداخت‌های مالی انجام می‌دهد بلکه به این دلیل که یکی از اولین موسسات مالی در جهان است که به صورت رسمی از بیت کوین پشتیبانی کرد و مقدار قابل توجهی BTC خریداری نمود.

این شرکت خدمات مالی مدت‌ها قبل و در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که معادل ۵۰ میلیون دلار رمزارز بیت کوین خریداری کرده است. چند ماه بعد از این رویداد نیز دوباره با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد که بالغ بر ۱۲۰ میلیون دلار دیگر رمزارز BTC خریداری نموده و ذخایر رمزارزی خود را به رقم ۱۷۰ میلیون دلار رسانده است.

با این حال، اسکوئر اکنون برای کاربران خود توضیح داده است که نوسان بازار رمزارزها بسیار زیاد بوده و سرمایه‌گذاران و ذینفعان این شرکت نمی‌خواهند احتمال از دست دادن سود کلان خود را افزایش دهند. مدیران اسکوئر درحالیکه اظهار داشتند در رابطه با رمزارز بیت کوین و صنعت رمزارزها همچنان در حال جمع‌آوری اطلاعات و افزایش سطح آگاهی خود هستند، اعلام کرده‌اند که گزینه‌ی سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی میز نیست.

نظر مدیران اسکوئر

آمریتا آهوجا(Amrita Ahuja) مدیر ارشد بخش مالی شرکت اسکوئر در رابطه با این موضوع افزود:

در حال حاضر ما هیچ برنامه‌ای برای خرید رمزارز بیشتر نداریم. ما قصد داریم همانطور که تکامل محصولات مرتبط با بیت کوین و یا محصول مرتبط با صنعت رمزارز به طور کلی ادامه می‌یابد، همچنان ارزیابی‌های بیشتری در رابطه با این موضوع انجام دهیم. Amrita Ahuja

پس از اینکه صرافی مبادله‌ی رمزارز کوین‌بیس(Coinbase) در ماه آوریل اعلام کرد که قرار است سهام خود را به صورت عمومی در بازار بورس نزدک عرضه کند، بیت کوین یک روند صعودی قدرتمند را در پیش گرفت و به بالاترین رکورد قیمت ممکن رسید. پس از این رویداد رمزارز بیت کوین در نقطه‌ی ۶۴ هزار دلار برای هر واحد دچار نوسان شد و دیگر نتوانست در این نقطه به ثبات ارزش برسد. پس از این تاریخ رمزارز BTC به دلایل مختلفی همچون اعلامیه‌ی شرکت تسلا و پست‌های توییتری ایلان ماسک رفته‌رفته دچار افت قیمت گردید و اکنون به سطوح ۴۲ هزار دلاری رسیده است.

نظر شما در رابطه با رویکرد اسکوئر و عدم خرید بیت کوین بیشتر توسط این شرکت چیست؟ چه عواملی باعث شده تا این شرکت خدمات پرداخت شناخته شده دیگر تمایلی به ذخیره‌سازی بیت کوین بیشتر نداشته باشد؟ 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا