اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اتریوم می‌تواند بازار را از چنگال بیت کوین خارج کند

به گفته‌ی یکی از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران شرکت پنترا کپیتال(Pantera Capital)، گسترش سطح پذیرش شبکه‌ی اتریوم به دلایلی همچون رونق اقتصاد غیرمتمرکز(DeFi) و پیشرفت‌های چشم‌گیر از لحاظ جذب سرمایه و توجه‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی می‌تواند در نهایت به کاهش سهم بازار بیت کوین و اضافه شدن این سهم به شبکه‌ی اتریوم منجر شود

نکات برگزیده مطلب
  • طی چند ماه گذشته رمزارز اتریوم توانست به واسطه‌ی یک روند صعودی قدرتمند بالغ بر ۲۰۸ درصد افزایش ارزش را به ثبت رسانده و رکورد جدید ۴۳۸۰ دلار برای هر واحد ETH را به نمایش بگذارد. این درحالیست که همزمان بازار بیت کوین بسیار آشفته شده و علی‌رغم اصلاح ارزش سنگین و کاهش قیمت این رمزارز تا مرز ۴۷ هزار دلار، شاهد افت محسوس سطح تسلط BTC نیز هستیم. به گفته‌ی تحلیلگران شرکت پنترا کپیتال(Pantera Capital) تداوم این روند باعث خواهد شد که سهم قابل توجهی از بازار بیت کوین به دستان اتریوم افتاده و این رمزارز علی‌رغم کاهش نسبی ارزش، با جذب سرمایه و پذیرش سرمایه‌گذاران سازمانی بزرگ مواجه شود.

اتریوم می‌تازد

گرچه بازار رمزارزها اکنون دچار یک اصلاح نسبی شده و رمزارز اتریوم با رکورد اخیر خود کمی فاصله دارد، اما به نظر می‌رسد که جدایی از بیت کوین و تداوم روند افزایش ارزش آن باعث جلب توجه‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی شده است. این درحالیست که هنوز دو رویداد مهم در شبکه‌ی اتریوم باقی مانده و پیشرفت‌های چشم‌گیر پس از پیشنهاد بروزرسانی ۱۵۵۹(EIP 1559) و مهاجرت به سمت الگوریتم اثبات سهام(PoS) محقق خواهد شد.

رمزارز ETH پیش از همنشینی با بیت کوین و آغاز روند اصلاح ارزش فعلی که منجر به کاهش قیمت تا سطوح ۳۵۰۰ دلاری شد، توانست جهش ارزش را به ثبت رسانده و رکورد ۴۳۸۰ دلار را به سرمایه‌گذاران نشان دهد. در زمان نگارش این مقاله هر واحد رمزارز ETH‌ با متوسط قیمت ۳۵۵۸ دلار در صرافی‌های بین‌المللی مبادله می‌شود.

شایان ذکر است که علی‌رغم اصلاح قیمت، رمزارز ETHتوانست نسبت به بالاترین رکورد پیشین خود که در روند صعودی بازار در سال ۲۰۱۷ ثبت رسانده بود، یک جهش ۲۰۸ درصدی را نمایش دهد. در آن زمان بالاترین قیمت به ثبت رسیده برای هر واحد ETH چیزی حدود ۱۴۲۰ دلار بود. این درحالیست که در ماه مارس ۲۰۲۰ رمزارز اتریوم پایین‌ترین ثبت قیمت را داشته و تا مرز ۹۰ دلار نیز سقوط کرد. با این حال از آن زمان به بعد بازار اتریوم دچار یک چرخش ناگهانی شد و در مجموع ۴۷۶۶ درصد افزایش مثبت را به ثبت رساند.

اتریوم بیت کوین ETH Ethereum Bitcoin BTC
بیت کوین در مقابل اتریوم

قدم قدم تا جایگاه بیت کوین

در حال حاضر مجموع سرمایه‌ی در حال گردش شبکه‌ی اتریوم برابر است با نیم از سرمایه‌ی شبکه بیت کوین و کاتالیزورهای موجود در بازار باعث ایجاد تغییراتی در موضع‌گیری و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در رابطه با آینده هستند. هرچند شبکه‌ی اتریوم نسبت به گذشته از وضعیت بسیار بهتری برخوردار است، اما این سوال ایجاد می‌گردد که این روند تا چه زمانی تداوم خواهد داشت و آیا ETH می‌تواند همچنان روند صعودی را ادامه دهد؟ به گفته‌ی یکی از مبادله‌گران و تحلیلگران بازار رمزارز:

اتریوم ۴ هزار دلاری طولانی‌ترین و مهم‌ترین حرکت در بازار رمزارز از زمان عبور قیمت بیت کوین از مرز ۲۰ هزار دلار است. من فکر می‌کنم که این اولین بار بود که ETH شاهد اختلاف طولانی مدت بین یک روند صعودی قیمت و ارقام ثبت شده طی سه‌ماهه‌ی گذشته خود بود. شاید یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت بهتر شدن وضعیت جهان در برابر بیماری کووید بود، با این حال من فکر می‌کنم که اساس و زمینه‌های صعودی اکنون دچار افت محسوس شده‌اند.

اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی
نمودار تغییرات قیمت اتریوم طی سه ماه گذشته تا به امروز

به گفته‌ی این تحلیلگر شاید تغییرات ایجاد شده در بازار رمزارز و صحبت‌های افرادی مانند ایلان ماسک باعث پایان روند صعودی و ایجاد روند اصلاح قیمت شده است.

این مسیر تازه آغاز شده

به گفته‌ی یکی از سرمایه‌گذاران پنترا کپیتال(Pantera Capital)،در عرض کم‌تر از یک ماه قیمت اتریوم به لطف جذب سرمایه‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی بالغ بر دو برابر افزایش یافت؛ ‌درحالیکه اخبار مربوط به پذیرش پیشنهاد EIP 1559 در ماه جولای در کنار هارد فورک لندن باعث جذب توجه بیشتر برای این «دارایی تورمی» می‌شد.

این سرمایه‌گذار همچنین به اکوسیستم عظیم اقتصاد غیرمتمرکز(DeFi) در شبکه‌ی اتریوم اشاره کرد که با کاربردهای فراوانی روبرو شده و به سرعت در حال جذب سرمایه و ایجاد عوامل رشد برای اتریوم است. به گفته‌ی وی این روند گسترش پذیرش اتریوم باعث شده تا این رمزارز سهم قابل توجهی از بازار بیت کوین را از آن خود کند.

نظر شما در رابطه با وضعیت فعلی شبکه‌ی اتریوم علی‌رغم ایجاد یک روند اصلاح ارزش نسبی در بازار چیست؟ آیا اتریوم می‌تواند یک جایگزین بالقوه برای بیت کوین باشد؟ 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا