اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ارزش شبکه‌ی اتریوم بانک جی‌پی‌مورگان را پشت سر گذاشت

همزمان با افزایش قیمت اتریوم سرمایه‌ی در حال گردش این شبکه‌ی رمزارزی از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرد، این درحالیست که سرمایه‌ی بزرگترین بانک سرمایه‌گذاری جهان یعنی جی.پی‌مورگان(JPMorgan) چیزی حدود ۴۸۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود

نکات برگزیده مطلب
  • رمزارز اتریوم از همان ابتدای سال ۲۰۲۱ کار خود را با قدرت آغاز کرد و یک روند صعودی چشم‌گیر را به نمایش گذاشت. تداوم این تغییرات مثبت طی چند هفته‌ی گذشته باعث شده است تا اتریوم اکنون رکورد جدید قیمت ۴۳۵۰ دلار را به ثبت رسانده و سرمایه‌ی در حال گردش این شبکه‌ی رمزارز به نقطه‌ی ۵۰۰ میلیارد دلاری برسد. این درحالیست که سرمایه و ارزش بزرگ‌ترین بانک سرمایه‌گذاری جهان یعنی جی‌پی‌مورگان(JPMorgan) مجموعاً چیزی حدود ۴۸۰ میلیارد دلار است.

انفجار اتریوم

رمزارز اتریوم به عنوان دومین پروژه‌ی رمزارزی ارزشمند موجود در بازار طی ۲۴ ساعت گذشته با یک روند افزایش قیمت ۱۰ درصدی مواجه شده و توانسته رکورد چشم‌گیر ۴۳۵۰ دلار را به ثبت برساند.

طبق تازه‌ترین داده‌های منتشر شده توسط پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ، سرمایه‌ی در حال گردش شبکه‌ی ETH در حال حاضر چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. به عبارتی اتریوم دومین رمزارز در تاریخچه‌ی صنعت رمزارزهاست که توانسته به سرمایه‌ی در حال گردش ۵۰۰ میلیارد دلاری دست یابد.

این افزایش سرمایه باعث شده تا شبکه‌ی اتریوم اکنون از برند‌های بزرگی همچون بانک سرمایه‌گذاری جی.پی.مورگان(JPMorgan) بزرگ‌ترین بانک سرمایه‌گذاری جهان نیز با ارزش‌تر شود. در حال حاضر مجموع سرمایه و ارزش جی‌پی‌مورگان چیزی حدود ۴۸۰ میلیارد دلار می‌باشد.

اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی

رمزارز ETH از ابتدای سال ۲۰۲۱ با یک روند صعودی و زیرساخت قوی کار خود را آغاز کرد. در همان ماه‌های ابتدایی هم اتریوم توانست از بانک آمریکا(BoA) و پلت‌فرم خدمات پرداخت پی‌پل(PayPal) نیز عبور کند.

نهنگ‌ها هم فعال شدند

طی چند هفته‌ی گذشته و همزمان با آغاز روند صعودی جدید در بازار ETH، نهنگ‌های این شبکه‌ی رمزارزی محبوب نیز فعال‌تر شدند. روز گذشته خبرگزاری Finance Magnates گزارش داد که یک تراکنش بزرگ حاوی ۴۶۷۹۳ واحد رمزارز ETH از یک کیف‌پول دیجیتال به مقصد حساب صرافی بایننس صورت گرفته است.

شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی سنتیمنت(Santiment) نیز با انتشار یک پست توییتر اظهار داشت که «بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران شبکه‌ی ETH طی یک هفته‌ی گذشته به شدت فعال شده‌اند، تنها با نگاهی به چهارچوب ۴ ساعته‌ی تغییر وضعیت شبکه‌ی اتریوم در تاریخ ۵ می می‌توان مشاهده کرد که ۶۳۰۰ تراکنش با ارزشی بالاتر از ۱۰۰ دلار در این شبکه رخ داده است. این انفجار سطح فعالیت در تاریخ ۳ام می آغاز شده و به نظر می‌رسد که رابطه‌ی مستقیم با افزایش قیمت اتریوم به نقطه‌ی ۴۲۰۰ دلار دارد».

این روند افزایش قیمت ETH باعث شده تا ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) از بنیانگذاران این شبکه‌ی محبوب رمزارزی اکنون به یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای صنعت رمزارزها تبدیل شود، زیرا آدرس نگهداری اتریوم وی در حال حاضر بالغ بر ۳۳۳۵۲۰ واحد رمزارز ETH نگهداری می‌کند. این مقدار رمزارز هم اکنون چیزی حدود ۱/۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

جریان ورودی سرمایه‌ی نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران سازمانی

طبق آخرین داده‌های منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل و همچنین ردیابی داه‌های بلاک‌چینی Whale Alert، ثبت رکورد قیمت جدید توسط اتریوم باعث شده تا نهنگ‌های ناشناخته‌ی این شبکه‌ی رمزارزی هم فعالیت خود را افزایش دهند. به عنوان مثال در تاریخ ۱۱ام می، یکی از نهنگ‌های ناشناخته‌ی بازار ETH یک تراکنش بزرگ حاوی ۱۳۷۸۳۲ واحد ETH‌ به مقصد یک کیف‌پول ناشناس انجام داده است.

اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی
نمودار تغییرات قیمت اتریوم طی ۳ ماه گذشته تا به امروز

آخرین گزارش هفتگی مربوط به جریان ورودی سرمایه نیز حاکی از آن است که سرمایه‌ی ورودی و نقدینگی شبکه‌ی اتریوم طی هفته‌های گذشته با رشد چشم‌گیر مواجه شده است. به عنوان مثال محصولات قابل سرمایه‌گذاری شبکه‌ی اتریوم طی یک هفته‌ی گذشته بالغ بر ۶۰ میلیون دلار ورودی سرمایه داشته است، که در مقایسه با هفته‌ی آخر ماه آوریل ۲۰۲۱، صد در صد افزایش را نشان می‌دهد.

تسلط اتریوم بر بازار رمزارز نیز اکنون به ۱۹/۶ درصد رسیده است، که بالاترین رقم ثبت شده توسط این شبکه‌ی محبوب و یک رکورد جدید می‌باشد.

نظر شما در رابطه با وضعیت بسیار صعودی بازار اتریوم و فعال شدن نهنگ‌های این شبکه‌ی رمزارزی چیست؟ چه عواملی باعث تداوم روند صعودی اتریوم علی‌رغم ثبات نسبی در بازار رمزارزها گردیده است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا