اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ای‌بِی به مکانی برای حراجی توکن‌های غیرقابل معاوضه تبدیل شد

بازار آنلاین ای‌بِی(eBay) سرویس خرید و فروش توکن‌های غیر قابل معاوضه(NFTs) را در پلتفرم خود راه‌اندازی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز(Reuters) فروشگاه آنلاین ای‌بِی در روز سه‌شنبه امکان فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه(NFTs) برای کلکسیون‌های دیجیتالی شامل تصاویر، ویدئو، کارت‌های تجاری و ... را در پلتفرم خود ایجاد کرده است. کاربران در صورت برآورده ساختن شرایط مشخصی امکان فروش این دسته از دارایی‌ها را خواهند داشت.

حراجی توکن‌های غیرقابل معاوضه در بازار ای‌بِی(eBay)

بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز(Reuters)، کاربران بازار آنلاین ای‌بِی(eBay) که شرایط مشخصی را در این پلتفرم برآورده سازند، مجاز به ارائه‌ی توکن‌های غیرقابل معاوضه یا ان.اف.تی(NFT) در بخش حراجی این فروشگاه خواهند بود. این شرکت اعلام کرد که در آینده فعالیت خود را در حوزه‌ی ارزهای دیجیتالی گسترش خواهد داد.

جُردن سویتنام(Jordan Sweetnam)؛ معاون ارشد شرکت ای‌بِی در منطقه‌ی آمریکای شمالی اعلام کرد: «در ماه‌های آتی ای‌بِی ویژگی‌های جدیدی را ارائه خواهد کرد که امکان خرید و فروش آثار کلکسیونی مبتنی بر فناوری بلاکچین را در این پلتفرم ایجاد می‌کند.»

گزارش روییترز تقریباً یک هفته بعد از مصاحبه‌ی جیمی ایانون(Jamie Iannone) با شبکه‌ی تلوزیونی سی.ان.بی.سی(CNBC) منتشر شده است. وی در این مصاحبه از فروشگاه آنلاین اِی‌بی راه‌اندازی سرویس پرداخت با استفاده از رمزارزها و همچنین روش‌هایی برای معرفی توکن‌های غیرقابل معاوضه(NFT)  در این پلتفرم خبر داده بود.

اگرچه بر اساس اظهارات ایانون خریداران و فروشندگان توکن‌های غیرقابل معاوضه هم‌اکنون نیز این دسته از دارایی‌ها را با یکدیگر مبادله می‌کنند اما اِی‌بی قصد دارد فرآیند مبادلات این دسته از توکن‌ها را آسان‌تر سازد.

مدیران اجرایی اِی‌بی در گذشته از بررسی امکان پذیرش رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت در این پلتفرم خبر داده بودند. سه سال پیش یکی از معاونین ارشد این فروشگاه اعلام کرده بود که اِی‌بی بطور جدی استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت در این پلتفرم را بررسی می‌کند.

اخیراً توکن‌های ان.اف.تی به شدت مورد توجه فعالان صنعت رمزارزها قرار گرفته و آثار هنری چند میلیون دلاری نیز در این حوزه به‌فروش رسیده‌ است. اِی‌بی نیز تلاش می‌کند تا از این فرصت برای گسترش کسب و کار و همچنین افزایش سود‌آوری استفاده کند.

نظر شما نسبت به راه‌اندازی حراجی توکن‌های غیر قابل معاوضه(NFTs) در بازار آنلاین ای‌بِی چیست؟ آیا شیوه‌ی فعالیت کسب و کارهای سنتی به کمک فناوری بلاکچین در حال تغییر است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا