اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پیشرفت صنعت استخراج رمزارز تا سال ۲۰۲۴ به اوج خود می‌رسد

محققان پیش‌بینی می‌کنند که طی چند سال آینده با رشد ۲/۸ میلیارد دلاری صنعت استخراج رمزارز روبرو خواهیم شد و این روند رشد روزافزون تا سال ۲۰۲۴ به اوج خود می‌رسد

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم تکناویو(Technavio) که در زمینه‌ی فناوری‌های نوظهور و روند پیشرفت آن‌ها فعالیت دارد، در تازه‌ترین گزارش خود به صنعت استخراج رمزارز و پیش‌بینی آینده‌ی آن پرداخته است. براساس گزارش متشر شده در رابطه با این موضوع، بازار سخت‌افزارهای استخراج رمزارز به زودی با رشد چشم‌گیر ۲/۸ میلیارد دلاری روبرو خواهد شد. این رقم نشان دهنده‌ی نرخ رشد ترکیبی سالیانه‌ی ۷ درصد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ و تداوم شکوفایی هرچه بیشتر این صنعت رو به رشد می‌باشد.

رشد یک صنعت

براساس گزارشات منتشر شده توسط پلت‌فرم تکناویو(Technavio) پیش‌بینی می‌شود که بازار سخت‌افزارهای استخراج رمزارز به زودی با رشد چشم‌گیر ۲/۸ میلیارد دلاری روبرو خواهد شد. این رقم نشان دهنده‌ی نرخ رشد ترکیبی سالیانه‌ی ۷ درصد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ می‌باشد.

در این گزارش همچنین عنوان شده که فرآیند استخراج رمزارز به دلیل افزایش تعداد استخرهای استخراج، راه‌اندازی خط تولید محصولات مرتبط با صنعت رمزارز توسط شرکت‌های مختلف، و همچنین دسترسی آسان‌تر به سخت‌افزارهای تخصصی استخراج رمزارز رشد چشم‌گیر داشته است. به عبارتی تمامی شاخص‌های مربوط به فرآیند استخراج رمزارز در سال ۲۰۲۰ با جهش ناگهانی روبرو شده‌اند.

در نتیجه‌ی این رشد ناگهانی، محققان پلت‌فرم تکناویو معتقداند که برای کشورهای بزرگی همچون کانادا و ایالات متحده فرصت‌های پیشرفت بسیار زیادی در صنعت رمزارز وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان تسهیل پرداخت مالیات به واسطه‌ی دارایی‌های رمزارزی را نام برد که یکی از دلایل اصلی گسترش روند استخراج رمزارز در این کشورهاست.

رشد صنعت رمزارزها استخراج رمزارز
رشد رمزارزها ادامه دارد

البته در رابطه با مصرف بسیار زیاد انرژی در روند استخراج رمزارز نیز نگرانی‌هایی وجود دارد، اما این صنعت همزمان با پیشرفت فناوری در حال جستجو و کشف روش‌های کارآمدتر و با مصرف انرژی کم‌تر می‌باشد. صنعت استخراج رمزارز به شدت به استفاده از انرژی پاک تمایل دارد، با این حال هنوز هیچ تغییر چشم‌گیری در این راستا صورت نگرفته است. یکی از برجسته‌ترین پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه‌ی استفاده از انرژی دوستدار محیط زیست را می‌توان استخر استخراج رمزارز آرگو(Argo) توصیف کرد.

شرکت‌های بزرگ دست به کار شده‌اند

علاوه بر این، دو شرکت شناخته شده‌ی اسکوئر(Square) و آرک اینوست(ARK Invest) به تازگی اعلام کرده‌اند که قصد دارد در زمینه‌ی کمک به استخراج رمزارز بیت کوین به واسطه‌ی انرژی تجدیدپذیر، سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام دهند. این دو نهاد بزرگ در حال مطالعه‌ی راه‌حل‌های موجود به عنوان یک پروژه‌ی مشترک هستند و اعلام کرده‌اند که موفقیت در این امر می‌توان به طور بالقوه باعث افزایش کارایی، پایین آمدن قیمت‌ها و ترغیب به انتقال ماینرها به استفاده از منابع پایدار شود.

با تمام این تفاسیر، در حال حاضر علی‌رغم ممنوع اعلام شدن استخراج رمزارز در برخی کشورها، به نظر نمی‌رسد که این صنعت رو به رشد تمایلی به کندی و توقف داشته باشد. با در نظر گرفتم پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر و برخی قانون‌های مطلوب صنعت رمزارز، پیش‌بینی رشد هرچه بیشتر این صنعت چندان کار دشواری نیست.

تلاش برای استخراج رمزارز قویاً ادامه دارد

مقررات، فشارهای دولتی و تغییر مکانیسم‌های اجماع نمی‌توانند از رشد صنعت استخراج رمزارز جلوگیری کنند. گرچه بسیاری از پروژه‌های محبوب در حال حرکت به سمت استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام(PoS) یا پروتکل‌های مشابه هستند، تعداد قابل توجهی از ماینرها همچنان در حال استفاده از پروتکل اثبات کار(PoW) هستند.

کاهش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین BTC Bitcoin
ماینینگ بیت کوین

شاید در برهه‌ای از زمان، سایر پروتکل‌های بتوانند جای اثبات کار را بگیرند، اما در حال حاضر فرآیند استخراج بیت کوین بسیار سودآور بوده و عالی عمل می‌کند. با این حال در کوتاه مدت، مقررات دولتی می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر فرآیند استخراج رمزارز بگذارند.

صنعت استخراج رمزارز اکنون به یک بخش عمده از بازار جهانی تبدیل شده و شرکت‌های بزرگی همچون بیت‌مین(Bitmain بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی سخت‌افزارهای ماینینگ در جهان) نیز نقش اساسی در این مورد ایفا می‌کنند. این شرکت چندی قبل از تمایل به عمومی شدن و عرضه‌ی سهام خبر داد، گرچه تا به امروز اخبار زیادی در رابطه با این موضوع منتشر نشده است.

در هر صورت، صنعت استخراج رمزارز به زودی تعطیل نخواهد شد و پیش‌بینی پیشرفت آن اصلاً تعجب‌آور نیست. با هرچه گسترده‌تر شدن صنعت رمزارزها و پذیرش عمومی این دارایی‌های دیجیتال، این روند افزایشی پیش‌بینی شده حتی می‌تواند بیش از آنچه گفته می‌شود، ادامه یابد.

نظر شما در رابطه با پیش‌بینی‌های انجام شده در رابطه با روند رشد صنعت رمزارزها چیست؟ آیا به زودی شاهد شکوفایی و پذیرش عمومی رمزارزها خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا