اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

وال‌استریت‌بتز به کمک فناوری بلاکچین به مصاف متقلبان بازارهای مالی می‌رود

رهبران جنبش وال‌استریت‌بتز(WallStreetBets) برای ایجاد محصولی با عنوان سبد‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس و ایجاد سیستم غیرمتمرکز بر پایه‌ی توکن مدیریتی جنبش وال‌استریت‌بتز(WSB) با متخصصان بلاکچین همکاری می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • وال‌استریت‌بتز(WallStreetBets) که برای به زانو درآوردن صندوق‌های سرمایه‌گذاری شهرت یافته است، برنامه‌ی جدید خود برای استفاده از فناوری بلاکچین با هدف مقابله با پدیده‌ی دستکاری در بازار سرمایه را ارائه کرد. در همین راستا وال‌استریت‌بتز به‌طور غیرمتمرکز و با استفاده از خِرَد جمعی با فعالیت نادرست صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مقابله خواهد کرد.

جنبش وال‌استریت‌بتز به کمک بلاکچین فعالیتش را غیرمتمرکز خواهد کرد

بنیان‌گذار جنبش وال‌استریت‌بتز(WSB) که رالی صعودی سهام شرکت گیم‌استاپ(GameStop) را به راه‌انداخته بود، اعلام کرد که قصد دارد از فناوری بلاکچین برای ریشه‌کن کردن دستکاری در بازار سهام استفاده کند.

وی قصد دارد به کمک فناوری تمرکز زدایی جنبش وال‌استریت‌بتز را قدرتمند‌تر سازد. بر همین اساس قصد دارد برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز(Dapp) جنبش وال‌استریت بتز را به همراه توکن مدیریتی این گروه با عنوان دبلیو.اس.بی(WSB) راه‌اندازی کند. هولدرها از این توکن برای ارائه‌ی رای در رابطه با ایجاد توازن در پرتفوی سرمایه‌گذاری بازار سهام استفاده خواهند کرد.

این طرح از ترکیب مفهوم سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز(DAOs) به همراه شاخص دارایی‌ها(مجموعه‌ای از سهام و اوراق قرضه که بازار مالی را نمایندگی می‌کند) بهره می‌برد. سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز گروه‌هایی هستند که با استفاده از سیستم مدیریت غیرمتمرکز برای تصمیماتی همانند تخصیص منابع رای‌گیری می‌کنند.

وال‌استریت‌بتز
آینده‌ی فعالیت‌های مالی همینجاست. برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز وال‌استریت‌بتز(WSBDapp) امکان ایجاد ای.تی.پی‌های(ETPs) وثیقه‌‌دار با استفاده از سهام شرکت‌ها، رمزارزها و غیره را برای جامعه‌ی کاربران این جنبش فرآهم می‌کند.

بر اساس اطلاعیه‌ی رسمی وال‌استریت‌بتز، چهره‌های برجسته‌ی این جنبش همانند جیمی روگوزینکسکی(Jaime Rogozinski) و بی.تی.سی.ویکس(BTCVIX: نام مستعار یکی از رهبران این جنبش) با کارشناسان بلاکچینی همکاری کرده‌اند تا سبد سرمایه‌گذاری ای.تی.پی(ETPs) را ایجاد کنند. برخلاف صندوق‌های شاخص به سادگی امکان ارائه‌ی غیرمتمرکز ای.تی.پی‌ها وجود دارد.

مقابله با دستکاری در بازارهای مالی

در اطلاعیه‌ی منتشر شده می‌خوانیم: «به کمک ویژگی شفافیت و مکانیسم اجماع ارائه شده توسط فناوری بلاکچین و قرارداد‌های هوشمند، جنبش وال‌استریت‌بتز احتمالاً از ای.تی.پی‌ها به عنوان روشی برای مقابله با دستکاری در بازار که توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ انجام می‌شود، استفاده خواهد کرد.»

در مقابل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و گردانندگان بازار سهام، فعالیت جنبش وال‌استریت‌بتز در بازار سهام را که در نتیجه‌ی آن ارزش سهام گیم‌استاپ از 20 دلار به 347 دلار رسیده بود، دستکاری در بازار ارزیابی کرده‌اند. اما در حقیقت آزردگی روگوزینسکی از دستکاری بازار توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجب تاسیس جنبش وال‌استریت بتز شده است.

نظر شما نسبت به برنامه‌ی فعالیت غیرمتمرکز جنبش وال‌استریت‌بتز بر پایه‌ی فناوری بلاکچین چیست؟ آیا این جنبش قادر خواهد بود با دستکاری بازار توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری مقابله کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا