اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

برکشای هاتاوی هرگز در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری نخواهد کرد

نایب رئیس برکشای هاتاوی(Berkshire Hathaway)، شرکتی که توسط شخص وارن بافت مدیریت می‌شود در جلسه‌ی میتینگ سالیانه‌ با سهام‌داران اعلام کرد که از موفقیت بیت کوین متنفر است

نکات برگزیده مطلب
  • چارلی مونگر(Charlie Munger)؛ نایب رئیس شرکت برکشای هاتاوی(Berkshire Hathaway) در مصاحبه‌ای نشان داد که دیدگاه وی نسبت به رمزارزها تغییر نکرده است. وی اعلام کرد که برکشای هاتاوی برخلاف تسلا و سایر شرکت‌های پیشگام بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

دیدگاه نایب رئیس شرکت برکشای هاتاوی نسبت به بیت کوین تغییری نکرده است

چارلی مونگر(Charlie Munger)؛ نایب رئیس شرکت برکشای هاتاوی(Berkshire Hathaway) در جلسه‌ی سالیانه‌ میتینگ با سهام‌داران این شرکت دیدگاه خود را نسبت به بیت کوین ارائه کرد.

مونگر در طول سال‌های گذشته همواره یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین بوده است. وی در سال 2017 و در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.بی.سی(CNBC) بیت کوین را «جنون کامل» توصیف کرد. دیدگاه وی کاملا با رویکرد وارن بافت(Warren Buffett) نسبت به رمزارزها منطبق است.

جولیا لا روچِ(Julia La Roche)؛ گزارشگر یاهو فایننس سوالات سهام‌دارن را با مونگر مطرح کرد و بخشی از سوالات مطرح شده به بیت کوین اختصاص داشت.

بزرگترین تهدید رقابتی سیستم بانکی یکی از سوالات مطرح شده را تشکیل می‌دهد. سهام‌داران پرسیدند «آیا سیستم‌های پرداخت همانند پی‌پل(PayPal)، اسکوئر(Square) و اپل‌پی(Apple Pay) سیستم بانکی را تهدید می‌کند و یا بیت کوین و سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) بزرگترین تهدید سیستم بانکی محسوب می‌شوند؟»

مونگر اظهار داشت: «من دقیقاً از آینده‌ی سیستم  و چگونگی تکامل سیستم‌های پرداخت مطلع نیستم. من فکر می‌کنم که مدیریت درست یک بانک کمک بزرگی به بشریت می‌کند و بانک‌های مرکزی اشتیاق دارند تا سیستم بانکی و پول‌های منتشر شده را کنترل کنند.» وی افزد:

فکر نمی‌کنم که در نهایت بیت کوین به ابزار مبادلات جهانی تبدیل شود. نوسانات بیت کوین امکان استفاده از این دارایی عنوان ابزار واسط مبادلات جهان را دشوار می‌سازد. بیت کوین به نوعی جایگزین مصنوعی برای طلا محسوب می‌شود و من تاکنون طلا خریداری نکرده‌ام، من هرگز بیت کوین خریداری نمی‌کنم و به مردم نیز توصیه می‌کنم از رویکرد من پیروی کنند. Charlie Munger

تنفر مونگر از موفقیت بیت کوین

با این وجود، گذشت زمان ثابت کرده است که منتقدان بیت کوین تنها پیروان خود را از پتانسیل کسب سود محروم کرده‌اند. مونگر برای نشان دادن تنفر خود از بیت کوین آن را به شکار و خوردن گوشت روباه تشبیه کرد.

سرمایه‌گذاران همچنین تغییر موضع مونگر نسبت به رمزارزها را نیز مورد پرسش قرار دادند: «آیا نظر شما نسبت به رمزارزها تغییری نکرده و آیا شرکت دیلی ژورنال(Daily Journal Corporation) بیت کوین و دیگر رمزارزها را همانند شرکت تسلا در سبد سرمایه‌گذاری خود قرار خواهد داد؟» وی در پاسخ به این پرسش به‌طور صریح اظهار داشت:

ما از رویکرد تسلا برای خرید بیت کوین پیروی نخواهیم کرد. Charlie Munger

نایب رئیس شرکت برکشای هاتاوی در این جلسه تنفر خود از بیت کوین را نشان داد: «کسانی که من را به خوبی می‌شناسند تنها پرچم قرمز را به گاوهای نر نشان می‌دهند. مطمعناً من از موفقیت بیت کوین و از ارزی که برای آدم‌ربایان و زورگیران مفید است تنفر دارم. همچنین دوست ندارم میلیاردها دلار را به کسی بدهم که بدون پشتوانه محصول مالی جدیدی را ارائه کرده است.»

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر نایب رئیس شرکت برکشای هاتاوی نسبت به بیت کوین چیست؟ آیا در نهایت برکشای هاتاوی و سایر شرکت‌هایی که مدیران آن‌ها از منتقدان بیت کوین محسوب می‌شوند نیز در نهایت مجبور به پذیرش و استفاده از این دارایی خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا