اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تمرکز ویزا بر روی پنج فرصت بالقوه‌ی صنعت رمزارز معطوف شده است

به گفته‌ی ال کلی(Al Kelly)، رئیس و مدیر اجرایی شرکت خدمات پرداخت ویزا(Visa)، این شرکت اکنون به دنبال بهره‌گیری از مزایای بالقوه‌ی صنعت دارایی‌های دیجیتال بوده و قصد دارد با همکاری پلت‌فرم‌های دیگر، در این زمینه به یک پیشرو تبدیل شود

نکات برگزیده مطلب
  • با ورود سرمایه‌گذاران سازمانی در صنعت رمزارزها و تبدیل این بازار رو به رشد به یک فرصت بالقوه برای فرار از تورم، موسسات مالی سنتی نیز یکی پس از دیگری به بازار رمزارز روی خوش نشان دادند. شرکت خدمات پرداخت ویزا(Visa) یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی جهان است که قصد دارد در صنعت رو به رشد ارزهای دیجیتال پیش قدم بوده و سایر موسسات رقیب از آن به عنوان یک پیشرو یاد کنند. برهمین اساس، ال کلی(Al Kelly)، رئیس و مدیر اجرایی شرکت خدمات پرداخت ویزا در طول فراخوان گزارش درآمد این شرکت برای سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۱، به صحبت در رابطه با صنعت ارزهای دیجیتال و پنج فرصت بالقوه‌ی آن که شرکت ویزا بر روی آن‌ها متمرکز شده است، پرداخت.

فرصت‌های پیش رو

در طول فراخوان گزارش درآمد شرکت خدمات مالی ویزا(Visa) برای دوره‌ی منتهی به ۳۱ام مارس که هفته‌ی گذشته برگزار شد، این غول خدمات پرداخت تعهدات خود به فضای دارایی‌های رمزارزی را تشریح کرد، که در این بین پنج حوزه‌ی اصلی که شرکت ویزا بر روی آن‌ها تمرکز دارد برجسته شد.

ال کلی(Al Kelly)، رئیس و مدیر اجرایی شرکت ویزا صحبت‌های خود را با اشاره به این موضوع آغاز کرد که از نظر این شرکت بزرگ بازار دارایی‌های رمزارزی به دو بخش کلی تقسیم می‌شود. اولی بیت کوین است که وی آن را دارایی «درجه‌ی اول» که توسط مردم نگهداری می‌شود، توصیف نمود.

فناوری بلاک‌چین کاربرد Blockchain

وی در ادامه توضیح داد که رمزارز بیت کوین از نظر ویزا نوعی طلای دیجیتال با ارزش است. به گفته‌ی آقای کلی در مرحله‌ی دوم سایر ارزهای دیجیتال قرار دارند، از جمله رمزارزهای بانکی(CBDC) و رمزارزهای پایدار که توسط ارزهای فیات به صورت مستقیم پشتیبانی می‌شوند.

ال کلی برای توضیح بیشتر در رابطه با تمرکز شرکت ویزا اعلام داشت که:

Al Kelly مدیرعامل شرکت خدمات پرداخت ویزا Visaتمرکز ما بر روی پنج فرصت مختلف و مبحث اصلی در این فضای رو به رشد است و من فکر می‌کنم که ما به طرز بسیار بزرگی به استفاده از آن متمایل شده‌ایم. این موقعیت بسیار خوبی است. Al Kelly

اولین فرصت

اولین فرصتی که مدیرعامل ویزا عنوان کرد «ارائه‌ی خدمات مربوط به مصرف‌کنندگان برای خرید این ارزهای دیجیتال و بیت کوین است». وی در رابطه با این سرویس توضیح داد که «ما سخت در تلاشیم تا با همکاری کیف‌پول‌ها و صرافی‌های مبادله‌ی رمزارزی اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما می‌توانند با استفاده از کارت‌های اعتباری ویزا به این خدمات دسترسی پیدا کنند».

آقای کلی همچنین توضیح داد که فرصت دوم «فراهم کردن امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد» است. به گفته‌ی وی این سرویس بدان معناست که «مشتریان بتوانند با استفاده از خدمات ویزا دارایی دیجیتال خود را به پول نقد یا اعتبار ویزا در حساب‌های خود تبدیل کنند، پولی که در مرحله‌ی بعد می‌توانند با استفاده از آن در ۷۰ میلیون فروشگاه طرف قرارداد ویزا به خرید کالا پرداخته و فوراً به مزایای بالقوه‌ی دارایی‌های دیجیتال پی ببرند».

همکاری با سایر فعالان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال

ال کلی در بخشی از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد «ما در حال حاضر با بیش از ۳۵ پلت‌فرم فعال حوزه‌ی ارزهای دیجیتال همکاری نزدیک برقرار کرده‌ایم. کوین‌بیس، کریپتو دات‌کام، بلاک‌فای، فولد، بیت‌پاندا تنها چند نمونه از همکاران ما در این زمینه هستند. و این مطمئناً فرصت بزرگ دوم برای ماست».

Al Kelly مدیرعامل شرکت خدمات پرداخت ویزا Visa

سومین فرصت بزرگ در فضای دارایی‌های دیجیتال که ویزا بر روی آن تمرکز کرده است، ایجاد امکان ارائه‌ی خدمات رمزارزی به مشتریان توسط موسسات مالی و شرکت‌های حوزه‌ی فناوری مالی(فینتک) همکاری با ویزا می‌باشد.

کلی توضیح داد که شرکت ویزا «یک API ایجاد کرده است که به موسسات مالی اجازه می‌دهد سرویس خرید، نگهداری و حتی مبادله‌ی ارزهای دیجیتال را ارائه کنند. این اولین نمونه در سیستم بانکداری ایالات متحده بوده و ما به نوعی پیشرو در این زمینه توصیف می‌شویم».

وی در ادامه اظهار داشت که چهارمین فرصت «تسویه حساب» است. کلی توضیح داد که:

ما زیرساخت‌های خودمان را بروزرسانی کرده‌ایم تا به موسسات مالی اجازه دهیم از دارایی‌های دیجیتال، رمزارزهای بانکی و رمزارزهای پایدار استفاده کنند، این کار را هم با رمزارز پایدار USDC آغاز کرده‌ایم. Al Kelly

آقای کلی در پایان صحبت‌های خود اعلام کرد که پنجمین و آخرین فرصت ایجاد شده در صنعت رمزارزها «همکاری با بانک‌های مرکزی است».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های ال کلی مدیرعامل شرکت ویزا چیست؟ آیا به زودی شاهد گسترش استفاده از دارایی‌های دیجیتال در بین عموم مردم خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا