اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان اتریوم به دنبال روش جدیدی برای تایید تراکنش‌ها هستند

شبکه‌ی آزمایشی استکلو(Steklo) محیطی را برای بررسی روش جدید پردازش تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم در دو شبکه‌ی موازی فرآهم می‌کند و بر همین اساس تنها دستیابی به اجماع و یا تایید نهایی تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم۲ انجام خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • توسعه‌دهندگان اتریوم در مواجهه با مشکلات کنونی شبکه‌ی اتریوم در حال بررسی روش‌های کارآمدی برای برطرف ساختن مشکلات مقیاس‌پذیری هستند و در همین راستا روش جدیدی را برای پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم مورد آزمایش قرار می‌دهند. شبکه‌ی آزمایشی استکلو(Steklo) محیطی را برای بررسی چگونگی پردازش تراکنش‌ها در یک سیستم ترکیبی ایجاد می‌کند.

راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی استکلو

توسعه‌دهندگان اتریوم در حال آماده‌سازی نسخه‌ی دوم این شبکه‌ی بلاکچینی(اتریوم2) هستند که پردازش سریع و ارزان‌تر تراکنش‌ها در مقایسه با شبکه‌ی اتریوم 1 را نوید می‌دهد. توسعه‌دهندگان فعال در چند آزمایشگاه توسعه‌ی نرم‌افزاری اتریوم که در روشی برای افزایش مقیاس‌پذیری این پروژه‌ی رمزارزی با نام ریونیسم(Rayonism) مشارکت دارند، با راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی جدیدی شرایط پس از ترکیب شبکه‌های اتریوم 1 و اتریوم 2 را شبیه‌سازی کردند.

یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم در حساب توییتر خود از راه‌اندازی شبکه‌ی استکلو خبر داد:

راه‌اندازی ریونیسم
تقریباً پس از 30 دقیقه از زمان انتشار این پست ما شبکه‌ی فوق آزمایشی برای شبیه‌سازی شرایط پس از ترکیب شبکه‌های اتریوم 1 و اتریوم 2 را راه‌اندازی می‌کنیم. یک هفته‌ پیش ما آموزشی برای نسخه‌ی دمو(Demo) از نرم‌افزار دو کلاینتی را منتشر کرده‌ایم و هم‌اکنون هفت کلاینت در یک شبکه‌ی در حال فعالیت(لایو) داریم. شبکه‌ی توسعه‌دهندگان استکلو(Steklo) همانند شیشه شکننده خواهد بود اما گام بزرگی برای آزمایش ترکیب شبکه‌ها محسوب می‌شود.

این شبکه‌ی آزمایشی که با عنوان استکلو(Steklo) شناخته می‌شود، با هدف بررسی روش‌های جدیدی برای پردازش تراکنش‌ها راه‌اندازی شده است. در حقیقت شبکه‌ی اتریوم از زمان راه‌اندازی خود تاکنون روش تایید و افزودن تراکنش‌ها به شبکه‌ی بلاکچینی را از شبکه‌ی بیت کوین وام گرفته است.

شبکه‌ی اتریوم2

شبکه‌های کنونی بیت کوین و اتریوم برای استخراج رمزارزهای جدیدی به ماینرها متکی هستند. ماینرها توان محاسباتی خودشان را برای حل معماهای پیچیده‌ی ریاضی اختصاص می‌دهند و در مقابل پاداش استخراج هر بلاک و کارمزدی که کاربران برای ارسال تراکنش‌ها ارائه کرده‌اند را به عنوان پاداش فعالیت خود دریافت می‌کنند.

با این وجود شبکه‌ی اتریوم 2 که چهارچوب اصلی آن با عنوان زنجیره‌ی بیکن در ماه دسامبر سال 2020 میلادی راه‌اندازی شده است، هنوز یک شبکه‌ی کاربردی محسوب نمی‌شود و گام‌های بزرگ دیگری برای تکمیل این شبکه باقی مانده است. شبکه‌ی آتی اتریوم بر پایه‌ی الگوریتم اثبات سهام ایجاد خواهد شد و برای عملکرد درست خود به سپرده‌گذاری کاربران به عنوان «تایید کننده(Validators)» متکی خواهد بود. تایید کننده‌ها امنیت شبکه‌ی اتریوم2 را تامین کرده و به عنوان پاداش سود سپرده‌گذاری دریافت خواهند کرد و مهاجمان نیز در حقیقت سپرده‌های خودشان را به خطر اندازه و به این صورت جریمه خواهند شد.

بررسی عملکرد شبکه‌ی آزمایشی جدید اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم نیز تا زمان جایگزین ساختن شبکه‌ی اتریوم2 با شبکه‌ی کنونی اتریوم همچنان به ارائه‌ی پیشنهادات و بروزرسانی‌های جدید ادامه می‌دهند. روش پیشنهادی ارائه شده در شبکه‌ی آزمایشی «استکلو» دو سیستم مجزا را برای عملکرد شبکه‌ی اتریوم با یکدیگر ترکیب می‌کند. در روش ریونیسم تراکنش‌ها در شبکه‌ی کنونی اتریوم ارسال خواهد شد اما فرآیند اجماع و یا تایید نهایی تراکنش‌ها در شبکه‌ی دیگری انجام خواهد شد که با عنوان اتریوم2 شناخته می‌شود.

توسعه‌دهندگان برای بررسی این ایده باید در ابتدا آن را در شبکه‌ی آزمایشی استکلو مورد ارزیابی قرار دهند. سه کلاینت مختلف اتریوم شامل گِث(Geth) شبکه‌ای که توسط بیش از 80 درصد کلاینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد به همراه کلاینت‌های بسو(Besu) و ندرمایند(Nethermind) در این پروژه مشارکت دارند. با این وجود توسعه‌دهندگان به مشارکت کلاینت‌های دیگر شبکه‌ی اتریوم شامل تکو(Teku)، پریسم(Prysm)، لایت هاوس(Lighthouse) و نیمباوس(Nimbus) نیاز داشتند.

ساجیدا زوارحی(Sajida Zouarhi)؛ مدیر ارشد محصولات بسو اظهار داشت که «استکلو شبکه‌ی آزمایشی با عمر کوتاه است.» و در حقیقت بر اساس دایدریک لوئراکر(Loerakker) یکی از محققان بنیاد اتریوم اظهار داشت که « قرار نیست اجرای این شبکه برای بیش از یک روز تداوم یابد.» با این وجود، فرآیند نسبتاً طولانی در مسیر آزمایش و تایید این پروژه وجود خواهد داشت و کاربران برای دسترسی به نسخه‌ی مقیاس‌پذیر و تکامل یافته از اتریوم باید همچنان منتظر بمانند.

نظر شما نسبت به آزمایش روش جدیدی برای تایید تراکنش‌های اتریوم در شبکه‌ی آزمایشی استکلو چیست؟ آیا روش ارائه شده در نهایت برای پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم2 مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما دریمان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا