اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دانشگاه ویومینگ از سپرده‌گذاری رمزارزها کسب درآمد خواهد کرد

فرماندار ایالت وایومینگ(Wyoming) اخیراً لایحه‌ی بودجه‌ی ۴ میلیون دلاری برای برنامه‌ی سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ در پروژه‌های بلاکچینی را امضاء کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • ایالت وایومینگ(Wyoming) آمریکا که در گذشته از بانک‌های رمزارز محور و سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی بلاکچین پشتیبانی کرده بود، اخیراً با تایید برنامه‌ی سپرده‌گذاری دانشگاه بزرگ این ایالت در پروژه‌های بلاکچینی گام بلند دیگری را برای پذیرش و حمایت از صنعت بلاکچین و رمزارزها برداشته است. در این برنامه دانشگاه وایومینگ از سپرده‌گذاری در شبکه‌های بلاکچینی مختلف به عنوان منبع مالی جدیدی استفاده خواهد کرد.

سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ در پروژه‌های بلاکچینی

فرماندار وایومینگ(Wyoming) در ماه آوریل لایحه‌ی بودجه‌ی عجیبی را امضاء کرده است. بر اساس این لایحه 4 میلیون دلار به «برنامه‌ی سپرده‌گذاری رمزارزی دانشگاه وایومینگ(University of Wyoming Staking Program)» اختصاص خواهد یافت.

سپرده‌گذاری رمزارزها روشی برای تایید بلاک‌های جدید شبکه‌های بلاکچینی مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام و انتشار توکن‌های جدید محسوب می‌شود. در نتیجه، هولدرها قادر خواهند بود از دارایی‌های خودشان برای سود‌آوری استفاده کنند. برنامه‌ی سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ منبع جایگزینی را برای تامین بودجه‌ی این دانشگاه را ایجاد می‌کند که قبل از شیوع ویروس کووید 19 با کمبود منابع مالی مواجه شده بود.

سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ
ایالت وایومینگ 4 میلیون دلار برای برنامه‌ی سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ در حداقل 3 پروژه‌ی رمزارزی اختصاص داده است.

در نتیجه‌ی تایید فرماندار وایومینگ، این دانشگاه 4 میلیون دلار برای ایجاد گره و سپرده‌گذاری در شبکه‌های بلاکچینی در اختیار دارد. درآمد حاصل از این طرح برای پرداخت هزینه‌های عملیاتی و حداکثر 4 میلیون دلار از سود حاصله به برنامه‌های استراتژیک سپرده‌گذاری این دانشگاه اختصاص خواهد یافت و در صورتی که دانشگاه سود بیشتری را به‌دست بیاورد، منابع حاصله به برنامه‌های بلاکچینی این دانشگاه و دیگر کالج‌های سراسر ایالت وایومینگ اختصاص خواهد یافت.

تشکیل شورای مشاوره برای سپرده‌گذاری در پروژه‌های بلاکچینی

در این لایحه «شورای مشاوره‌ رمزارزی» مسئول اجرای برنامه‌ی سپرده‌گذاری معرفی شده است که رهبران کمیته‌ی منتخب ایالت وایومینگ در حوزه‌ی بلاکچین، فناوری مالی و فناوری‌های دیجیتالی هدایت آن را بر عهده خواهند داشت. اعضای کمیته عبارتند از مدیر ارشد سرمایه‌گذاری ایالت وایومینگ، سه کارشناس حوزه‌ی بلاکچین و یک عضو دیگر که توسط رئیس دانشگاه وایومینگ منصوب خواهد شد.

استخرهای سپرده‌گذاری به استخرهای ماینینگ شباهت دارند اما در این استخر‌ها کاربران دارایی‌های خودشان را برای مشارکت در فرآیند سپرده‌گذاری شبکه‌های بلاکچینی و کسب سود با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. دارایی کاربران شرکت کننده برای مدت زمان مشخصی در کیف‌پول‌ها قفل می‌شود و کاربران نمی‌توانند از توکن‌های خود برای مدت زمان مشخصی استفاده کنند.

اگرچه هنوز پروژه‌های سپرده‌گذاری مشخص نشده‌اند اما احتمالاً پروژه‌ی رمزارزی کاردانو یکی از گزینه‌های منطقی برای سپرده‌گذاری بنظر می‌رسد. بنیاد آی.او.اچ.کی(IOHK Las) سال گذشته‌ی میلادی آزمایشگاه بلاکچین(Blockchain Lab) را در دانشگاه وایومینگ راه‌اندازی کرده است. آزمایشگاه بلاکچین وایومینگ از منبع مالی 50 هزار دلاری برای ساخت و راه‌اندازی یک استخر سپرده‌گذاری در شبکه‌ی کاردانو استفاده کرده است.

وایومینگ یکی از ایالت‌های آمریکایی سازگار با فناوی بلاکچین و رمزارزها محسوب می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، بخش بانکداری ایالت وایومینگ در سال 2020 میلادی صلاحیت یک شرکت معتمد ایالتی را برای ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها تایید کرده است.

نظر شما نسبت به سپرده‌گذاری دانشگاه وایومینگ در پروژه‌های بلاکچینی چیست؟ آیا دیگر دانشگاه‌های جهان نیز برای تامین مالی خود در پروژه‌های بلاکچینی مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام سپرده‌گذاری خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا