اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کمیسیونر SEC: ممنوعیت فناوری‌های شخص به شخص امکان‌پذیر نیست

هستر پیرس کمیسیونر SEC به تازگی اعلام نموده که ممنوع اعلام کردن بیت کوین به عنوان یک فناوری شخص به شخص کار بسیار دشوار و «احمقانه‌ای» است

نکات برگزیده مطلب
  • هستر پیرس(Hester Peirce) کمیسیونر فعال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) که به عنوان «مادر صنعت رمزارزها» نیز شناخته می‌شود، روز دوشنبه در رابطه با احتمال تصویب چهارچوب قانونی ضد صنعت رمزارزها و ممنوع اعلام شدن بیت کوین توسط دولت ایالات متحده صحبت کرد. به گفته‌ی وی، ممنوعیت یک ارز که اساساً از فناوری شخص به شخص(P2P) استفاده می‌کند، بسیار دشوار و عملاً احمقانه است. وی همچنین توضیح داد که با تایید رئیس جدید کمیسیون SEC و تغییر رویکرد وزارت خزانه‌داری، احتمال تصویب مقررات دوستدار صنعت رمزارز به ویژه بیت کوین به شدت افزایش یافته است.

صحبت‌های هستر پیرس

اخیراً از خانم هستر پیرس(Hester Peirce) کمیسیونر فعال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) که به عنوان «مادر صنعت رمزارزها» نیز شناخته می‌شود، این سوال پرسیده شده که آیا احتمال ممنوع اعلام شدن استفاده از بیت کوین توسط دولت جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا وجود دارد یا خیر؟

علی‌رغم شکل‌گیری یک چهارچوب قانونی در رابطه با صنعت دارایی‌های رمزارز در آمریکا، سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش ممنوع اعلام شدن رمزارزها به ویژه بیت کوین توسط دولت این کشور بسیار نگران هستند. برخی تحلیلگران هشدار داده‌اند که اگر بیت کوین یک خطر برای سیستم‌های مالی فعلی باشد، دولت‌ به دنبال ممنوع اعلام کردن آن خواهد بود.

خانم پیرس که یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین است، برای تایید صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت کوین(Bitcoin ETF)، از کمیسیون SEC به شدت حمایت کرده است. وی در مورد احتمال ممنوع اعلام شدن رمزارز بیت کوین در ایالات متحده اعلام نموده که:

من فکر می‌کنم ممنوع اعلام کردن چیزی که اساساً یک فناوری شخص به شخص می‌باشد، بسیار دشوار می‌باشد. من فکر می‌کنم که هدف این فناوری مانند سایر تکنولوژی‌های موجود جلوگیری کردن از فعالیت‌های غیرقانونی و اجازه‌ی استفاده از آن‌ها برای اهداف قانونی است. این چیزی است که من انتظار دارم اتفاق بیوفتد. Hester Peirce

ممنوعیت بیت کوین احمقانه است!

پیش از این نیز کمیسیونر پیرس اعلام کرده بود که ممنوع اعلام کردن بیت کوین توسط دولت «احمقانه است» و آن را به خاموش کردن اینترنت سراسر جهان تشبیه کرد.

همانطور که مشخص است، دولت ایالات متحده نگران استفاده از دارایی‌های رمزارز در فعالیت‌های غیرقانونی می‌باشد. جانت یلن وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز تا به امروز چندین مرتبه اعلام نموده که از دارایی‌های رمزارزی غالباً برای تامین مالی فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود. وی همچنین اظهار داشت که این نهاد دولتی با همکاری سایر آژانس‌های نظارتی و تنظیم‌کننده به دنبال ایجاد چهارچوب مقرراتی مناسب برای فضای رمزارزها خواهد بود.

MIT

بخش کسب و کار خبرگزاری فاکس اخیراً گزارش داده است که روند قانون‌گذاری صنعت رمزارزها احتمالاً از طرف خزانه‌داری آمریکا آغاز شده و کمیسیون SEC نیز در انتظار تایید مسیر نظارتی از طرف این نهاد دولتی است.

این درحالیست که هفته‌ی گذشته آقای گری گنسلر(Gary Gensler) به عنوان رئیس کمیسیون SEC‌ تایید شد. وی دانش عمیقی در رابطه با بیت کوین و صنعت رمزارزها دارد، زیرا پیش از این کلاس‌های آموزشی در رابطه با فناوری بلاک‌چین و دارایی‌های رمزارزی در دانشگاه ماساچوست(MIT) تدریس کرده است.

آقای گنسلر پیش از این نیز ریاست کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) را برعهده داشته است. انتظار می‌رود که وی هرچه سریع‌تر یک چهارچوب مقرراتی مناسب برای صنعت رمزارزها ایجاد کند. طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، مجلس نمایندگان ایالت متحده لایحه‌ای را تصویب کرد که طی آن کمیسیون SEC و کمیسیون CFTC قرار است یک کارگروه مشترک برای تمرکز بر صنعت رمزارزها ایجاد کند.

احتمال تصویب صندوق ETF

در رابطه با احتمال تصویب یک صندوق ETF‌بیت کوین توسط کمیسیون SEC نیز خانم پیرس اعلام نموده که «با آمدن رئیس جدید، ما اکنون می‌توانیم برخی استدلال‌هایی را که قبلاً برای انکار محصولات بیت کوین استفاده می‌کردیم را با نگاهی تازه مورد بررسی قرار دهیم».

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود «صادقانه بگویم، حتی کانادا هم اکنون از ما جلوتر است. آن‌ها نه تنها در زمینهی محصولات قابل مبادله‌ی بیت کوین از ما جلوتر هستند، بلکه اکنون به مرحله‌ی استفاده از کالاهای مبتنی بر اتریوم رسیده‌اند».

نظر شما در رابطه با تغییر رویکرد دولت آمریکا و احتمال تصویب یک چهارچوب قانونی جدید در رابطه با صنعت رمزارزها چیست؟ آیا به زودی شاهد قانونی شدن دارایی‌های رمزارزی و استفاده از آن‌ها به عنوان روش پرداخت در سراسر جهان خواهیم بود؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا