اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تعداد سرمایه‌گذاران خُرد بازار رمزارزها در طول یکسال دو برابر خواهد شد

۱۴ درصد از شرکت‌کنندگان نظر‌سنجی اخیر صرافی جمنای(Gemini) اعلام کردند که بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ۱۳ درصد نیز قصد دارند در طول یک‌سال آتی در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی جمنای در یک نظر‌سنجی تغییرات در طیف سنی و جنسیتی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها را مورد بررسی قرار داده است. نتیجه‌ی مطالعه‌ی این صرافی نشان می‌دهد که طیف حضور سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها گسترده‌تر شده است. تقریباً ۱۴ درصد از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی اعلام کردند که از رمزارزها نگه‌داری می‌کنند و ۱۳ درصد از آن‌ها نیز قصد دارند در طول یکسال آینده در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند.

نظر‌سنجی صرافی جمنای بر روی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها

نتیجه‌ی نظر‌سنجی اخیر صرافی جمنای(Gemini) نشان می‌دهد که 63 درصد از بزرگسالان آمریکایی نسبت به صنعت رمزارزها «کنجکاو» هستند و نیمی از کسانی که به یاد‌گیری در رابطه با صنعت رمزارزها علاقه‌مند شده‌اند را بانوان تشکیل می‌دهند.

بر اساس نتایج این نظر‌سنجی که در میان 3 هزار بزرگسال آمریکایی برگزار شده، به‌طور میانگین سن سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها 38 سال‌ و متوسط درآمد آن‌ها سالیانه 11,000 دلار است. همچنین از نظر ترکیب جنسیتی 74 درصد از سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها را مردان و 26 را زنان تشکیل می‌دهند.
ترکیب سنی و جنسیتی سرمایه‌گذاران
ترکیب سنی و جنسیتی سرمایه‌گذاران

داده‌ها نشان می‌دهند که بانوان رویکرد محتاطانه‌تری نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها دارند؛ یعنی 53 درصد از زنانی که به کسب اطلاعات بیشتر نسبت به رمزارزها علاقه نشان داده‌اند مالکیت رمزارزها را در اختیار ندارند. مقایسه‌ی نتایج این مطالعه با گزارش قبلی صرافی جمنای با عنوان «وضعیت رمزارزها در انگلیس(State of UK Crypto)» که در ماه مارس منتشر شده بود، نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از بانوان انگلیسی(41/6 درصد) نسبت به بانوان آمریکایی(26 درصد) اعلام کرده‌اند که مالکیت رمزارزها را در اختیار دارند.

گستردگی طیف سنی و جنسیتی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها

نوا پرلمن(Noah Perlman)؛ مدیرعامل صرافی جمنای اظهار داشت: «این مطالعه افزایش تنوع در سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها را بازتاب می‌کند. مشارکت گسترده‌تر سرمایه‌گذاران تحولات مثبت بازار رمزارزها را در بلندمدت به همراه خواهد داشت.»

نتایج مالکیت رمزارزها برای سرمایه‌گذاران انگلیسی و آمریکایی یکسان بوده و تقریباً 14 درصد از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی اعلام کردند که از رمزارزها نگه‌داری می‌کنند. با این وجود، 13 درصد از بزرگسالان آمریکایی اعلام کردند که در طول 12 ماه آتی قصد خرید رمزارزها را دارند و بر همین اساس انتظار می‌رود که تعداد سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها در طول 12 ماه آتی دو برابر شود.

یافته‌های محققان نشان می‌دهد که افراد مسن‌تر(میانگین سنی 44 سال) با متوسط درآمد (107 هزار دلار در سال) موج بعدی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها را تشکیل خواهند داد.

بر اساس این نظر‌سنجی تنها 23 درصد از بزرگسالان آمریکایی اظهار داشتند که به‌هیچ وجه اشتیاقی نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها ندارند اما در مقابل 77 درصد از شرکت‌کنندگان به یادگیری در رابطه با رمزارزها علاقه نشان داده‌اند.

نتیجه‌ی این نظر‌سنجی با دیگر مطالعات صورت گرفته در بازار رمزارزها سازگاری دارد، بر اساس گزارش کوینیت، نظرسنجی‌های قبلی نسبت به تمایل گروه‌های سنتی مختلف به صنعت رمزارز و فناوری بلاک‌چین تغییر رویکرد نسل‌های قدیمی‌تر را نشان می‌دهند.

نظر شما نسبت به نتیجه‌ی نظر‌سنجی صرافی جمنای در رابطه با سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها چیست؟ آیا در طول یک سال آتی سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها دو برابر خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا