اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرمایه‌گذاران آمریکایی معتقدند که قیمت بیت کوین حبابی است!

نظر‌سنجی اخیر بانک آمریکا(Bank Of America) از سرمایه‌گذاران بزرگ حقوقی نشان می‌دهد که آن‌ها به وجود حباب قیمتی در بازار بیت کوین معتقدند

نکات برگزیده مطلب
  • در طول یک‌سال گذشته گسترش پذیرش بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران حقوقی را شاهد بوده‌ایم و در طول همین مدت زمان ارزش بیت کوین و دیگر رمزارزها چند برابر شده است. با این وجود، نتیجه‌ی مطالعات جدید نشان می‌دهد که با وجود سرمایه‌گذاری گسترده‌ی شرکت‌ها و توجه گسترده‌ی مردم جهان به این نو‌آوری، تنها تعداد کمی از سرمایه‌گذاران به تداوم روند صعودی بیت کوین اعتقاد دارند.

نظر‌سنجی بانک آمریکا نسبت به شرایط حاکم بر بازار رمزارزها

بانک آمریکا(The Bank of America) اخیراً با برگزاری نظر‌سنجی تلاش کرده است تا دیدگاه سرمایه‌گذاران را نسبت به شرایط بازار سهام و بازار رمزارزها مورد ارزیابی قرار دهد. هم‌اکنون قیمت بیت کوین در سطح بالاتر از 60 هزار دلاری قرار گرفته است و بزرگترین رمزارز بازار ارزش بازار 1/18 تریلیون دلاری را در اختیار دارد.

اغلب شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی این بانک آمریکایی معتقدند که بیت کوین در پایان روند صعودی خود و در شرایط حباب قیمتی قرار گرفته است. 200 سرمایه‌گذار حقوقی بزرگ که مجموعاً 533 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کنند در نظر‌سنجی مورد اشاره شرکت کرده‌اند.

نظر‌سنجی بانک آمریکا

بر اساس نتیجه‌ی تحقیقات 74 درصد از این شرکت‌کنندگان معتقدند بیت کوین در پایان روند صعودی خود و یا در شرایط حباب قیمتی قرار گرفته است. 16 درصد معتقدند که بیت کوین حباب ندارد و 10 درصد از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده‌اند.

دیدگاه سرمایه‌گذاران نسبت به شرایط بازار سهام

با این وجود، سرمایه‌گذاران در این نظر‌سنجی بیت کوین را به عنوان دومین دارایی مورد توجه عموم مردم انتخاب کرده‌اند و سهام شرکت‌های فناوری محور در جایگاه نخست قرار گرفته است.

این نظر‌سنجی رویکرد سرمایه‌گذاران سنتی را به‌خوبی نشان می‌دهد به‌طوری که تنها 7 درصد از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی معتقدند که بازار سهام در شرایط حباب قیمتی قرار گرفته است. اما 70 درصد معتقدند که در مراحل پایانی بازار صعودی سهام قرار گرفته‌ایم.

اگرچه نظر‌سنجی بانک آمریکا رویکرد منفی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار رمزارزها را بازتاب می‌کند اما نظر‌سنجی ویجر دیجیتال(Voyager Digital) در ماه مارس به‌طور متضادی خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار رمزارزها را بازتاب می‌کند. در حقیقت احتمالاً سرمایه‌گذارانی در نظر‌سنجی بانک آمریکا شرکت داشته‌اند که از حضور در بازار رمزارزها اجتناب می‌کنند و در نتیجه دیدگاه آن‌ها بر شرایط آتی این بازار تاثیر‌گذار نخواد بود.

نظر شما نسبت به نتیجه‌ی مطالعه‌ی بانک آمریکا از شرایط حاکم بر بازار رمزارزها چیست؟ آیا سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها نیز به وجود حباب در این بازار اعتقاد دارند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا