اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اتریوم در حال خیز برداشتن برای جهش بعدی قیمت است

نمودار تغییرات قیمت درک شده‌‌ی اتریوم(Realized Price) نشانه‌های افزایش قیمت و جهش تا مرز ۵ هزار دلار برای هر واحد ETH تا ماه می را نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • سال گذشته که قیمت هر واحد اتریوم چیزی حدود ۱۵۹ دلار بود، هیچکس فکر آن را هم نمی‌کرد که طی چند ماه روند صعودی مداوم ارزش ETH به شدت افزایش یافته و ما با ارقامی همچون اتریوم ۲۴۶۰ دلاری مواجه شویم. حال تحلیلگران بر این باوراند که اتریوم در حال آماده شدن برای جهش بعدی تا ماه می می‌باشد، روندی که در صورت تحقق باعث ثبت رکورد ۵ هزار دلاری برای هر واحد اتریوم می‌شود. گرچه اینگونه آمار و ارقام تنها حدس و پیش‌بینی هستند، اما براساس تغییرات اخیر قیمت و ثبت رکورد‌های جدید برای بیت کوین و اتریوم، و همچنین ورود سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به بازار اتریوم، احتمال این جهش بسیار بالاست.

صعود ادامه دارد

در تاریخ ۱۴ام آوریل قیمت هر واحد رمزارز اتریوم به نقطه‌ی ۲۴۰۰ دلار رسید و یک رکورد جدید را به ثبت رساند. علی‌رغم این روند صعودی که از ابتدای سال جاری تا به امروز یک افزایش ارزش ۳ رقمی را نشان می‌دهد، تحلیلگران براین باوراند که روند صعودی فعلی همچنان در میانه‌ی را بوده و همچنان فضا برای افزایش مجدد وجود دارد.

گرچه قیمت هر واحد رمزارز اتریوم در حال حاضر چیزی حدود ۲۴۶۰ تخمین زده می‌شود، اما قیمت درک شده(Realized Price یا متوسط قیمت پرداخت شده توسط تمام سرمایه‌گذارانی که اکنون اتر نگهداری می‌کنند) برای هر واحد اتر چیزی حدود ۸۰۲ دلار می‌باشد. این بدان معناست که خریداران فعلی رمزارز اتریوم تمایل دارند نزدیک به ۳ برابر قیمت متوسط خریداری شده توسط تمام سرمایه‌گذاران را برای در اختیار داشتن ETH پرداخت کنند. گرچه برخی فکر می‌کنند که این رقم بسیار زیاد است، اما باید اعلام نمود که در روند صعودی قبلی این رقم به ۶ برابر نزدیک شده بود.

برای بدست آوردن این مضرب، تنها کافیست که قیمت لحظه‌ای اتریوم(قیمت هر واحد اتر در بازار) را به قیمت درک شده‌ی آن تقسیم کنید. این مضرب که به طور خلاصه ام.وی.آر.وی(MVRV) نامیده می‌شود، توسط دیوید پائول(David Puell) و مراد محمودوف(Murad Mahmudov) ابداع شده است.

اتریوم Ethereum ETH اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی
اتریوم صعودی است

در گذشته، نرخ MVRV به عنوان یک سیگنال قابل اعتماد برای روند صعودی و زمانی که کنترل شیدایی بازار از دست خارج می‌شد، به خوبی عمل می‌کرد. پیش از این زمانی که مضرب MVRV به رقمی بالاتر از ۴ می‌رسید و ارزش دارایی پایین‌تر از ۱ بود، یک فرصت خرید مناسب پیش روی سرمایه‌گذاران قرار می‌گرفت.

امکان جهش نرخ MVRM تا ۵ و بالاتر وجود دارد

نمودار ادامه‌ی مطلب نشان‌دهنده نرخ MVRV و تغییرات آن طی چند سال گذشته می‌باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید از دسامبر ۲۰۱۹ به بعد این روند حالت صعودی به خود گرفته و همچنان رو به بالاست.

اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی
نمودار MVRV اتریوم و تغییرات آن طی چند سال گذشته

اگر روند حرکتی این نمودار همچنان ادامه یابد و نرخ MVRV همچنان حالت صعودی خود را حفظ کند، این رقم در پایان ماه می می‌تواند به راحتی ۵ را هم رد کند. با در نظر گرفتم قیمت درک شده‌ی ۸۰۲ دلار برای هر واحد اتر، به سادگی می‌توان گفت که امکان جهش قیمت اتریوم تا مرز چهار هزار دلار و حتی بالاتر هم وجود دارد.

نکته‌ی جالب اینجاست که روند ورودی بازار و حرکت سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به شبکه‌ی اتریوم نیز شدت گرفته است، نتیجه‌ی این تغییرات حتی می‌تواند به جهش ناگهانی قیمت درک شده‌ی اتریوم نیز منجر شود.

تنها طی یک ماه گذشته شاهد قیمت درک شده‌ی اتریوم بالغ بر ۱۵/۱ درصد افزایش داشته است؛ درحالیکه به نظر می‌رسد همچنان حالت صعودی آن حفظ شده و به زودی شاهد افزایش ۲۶/۴۳ درصدی آن و ثبت قیمت درک شده‌ی ۱۰۱۴ دلار برای هر واحد اتریوم خواهیم بود. با در نظر گرفتن نرخ MVRV پنج برای اتریوم، می‌توان گفت که احتمال جهش قیمت ETH و ثبت رکورد جذاب ۵۰۷۰ دلار برای این رمزارز محبوب وجود دارد.

کمربند‌های خود را ببندید

این پیش‌بینی‌ها را می‌توان یک احتمال جهش قیمت واقعی در نظر گرفت، به ویژه با در نظر گرفتن روند صعودی فعلی در بازار و شکسته شدن پیاپی رکورد‌های پیشین توسط بیت کوین و اتریوم. البته هیچ وقت نمی‌توان در رابطه با تغییرات قیمت و مدت زمان لازم برای رسیدن به یک نقطه‌ی خاص تضمین ارائه کرد. با این حال، گرچه تمام این‌ها آمار و احتمالات است، اما شاخص‌های زنجیره‌ای موجود یک سناریوی صعودی و شانس بیشتر برای جهش قیمت را نشان می‌دهند.

اتریوم ETH Ethereum سرمایه‌گذاران سازمانی
نمودار تغییرات قیمت درک شده‌ی اتریوم

گرچه افزایش قیمت تا مرز ۵ هزار دلار برای هر واحد ETH کمی دور از ذهن می‌رسد، اما با در نظر گرفتن ارقام فعلی فاصله‌ی چندانی با این رکورد جدید نداریم. به یاد داشته باشید که تنها یک سال قبل و زمانی که قیمت اتریوم تنها چیزی حدود ۱۵۹ دلار بود، جهش تا مرز ۲۴۰۰ دلار نیز دور از ذهن بود.

نظر شما در رابطه با تغییرات فعلی قیمت اتریوم و امکان جهش ناگهانی آن تا مرز ۵ هزار دلار چیست؟ آیا طبق آمار و نمودارهای ارائه شده در این نمودار تا ماه می شاهد جهش ۲۰۰ درصدی ETH خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا