اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

آیا افزایش قیمت XRP نشان از ایجاد توافق در پرونده‌ی قضایی ریپل دارد؟

طی یک هفته‌ی گذشته قیمت رمزارز XRP بالغ بر ۱۱۲ درصد افزایش یافته و برخی تحلیلگران بر این باوراند که این روند صعودی نشان دهنده‌ی یک توافق احتمالی در پرونده‌ی کمیسیون SEC و پیروزی قریب‌الوقوع شرکت ریپل می‌باشد

نکات برگزیده مطلب
  • طی چند روز گذشته شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت رمزارز ریپل(XRP) و ایجاد احساسات مثبت پیرامون بازار این رمزارز بوده‌ایم. به گفته‌ی تحلیلگران افزایش چشم‌گیر قیمت ریپل طی روزهای گذشته می‌تواند نشان دهنده‌ی پیروزی قریب‌الوقوع ریپل در پرونده‌ی کمیسیون SEC و یا توافق بر سر این مسئله باشد. به گفته‌ی مایک نووگراتز(Mike Novogratz) مدیرعامل گلکسی دیجیتال «روند صعودی قیمت رمزارز XRP می‌تواند نشان دهنده‌ی یک توافق نسبی بین شرکت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باشد، مسئله‌ای که هنوز عمومی نشده است».

پرونده‌ی SEC

علی‌رغم شکایت ۱/۳ میلیارد دلاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) از شرکت ریپل و برخی مقامات عالی رتبه‌ی آن، رمزارز ریپل(XRP) توانسته روند بهبود وضعیت را آغاز کرده و مسیر جهش قیمت را در پیش بگیرد.

در این پرونده کمیسیون SEC مدعی شده بود که شرکت ریپل(Ripple) و برخی مقامات ارشد آن از جمله برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) و کریس لارسن(Chris Larsen)، توکن‌های XRP را به صورت اوراق بهادر غیرقانونی و اعلام نشده عرضه کرده‌اند.

این اتهامات باعث شد تا صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز از ترس درگیری با کمیسیون SEC‌ روند ممنوعیت مبادله‌ی ریپل و همچنین حذف این رمزارز شناخته شده از لیست رمزارزها قابل مبادله‌ی خود را در پیش بگیرند. این دو مسئله باعث شد طی کم‌تر از ۴۸ ساعت رمزارز ریپل بالغ بر ۷۵ درصد ارزش خود را از دست بدهد.

گرچه در ابتدا به نظر می‌رسید که شرکت ریپل با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد، اما تا به این لحظه گزارشات مختلف حاکی از آن است که ریپل و وکلای آن توانسته‌اند در بخش‌های مختلفی از این پرونده پیروز میدان شوند.

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
ریپل

تلاش‌های کمیسیون SEC بی‌نتیجه ماند!

این درحالیست که سارا نتبورن(Sarah Netburn) چند روز قبل نیز با درخواست متهمان پرونده مبنی بر رد دسترسی کمیسیون SEC به اطلاعات مالی شخصی آقای گارلینگهوس و لارسن موافقت کرده است.

به گفته‌ی قاضی این پرونده، دسترسی به اطلاعات مالی مقامات شرکت ریپل هیچ ارتباطی با پرونده نداشته و کمیسیون SEC نتوانسته مدارکی دال بر مبادلات پنهانی این دو مدیر ارشد ارائه کند.

پیش از این نیز قاضی نتبورن در ماه مارس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که رمزارز XRP به عنوان ارز شناخته شده و دارای کاربردهای مختلفی است. اندکی پس از این بیانیه، قاضی آنالیزا تورس(Analisa Torres) درخواست سرمایه‌گذاران ریپل به سرپرستی وکیل جان دیتون(John Deaton) برای ارائه‌ی دادخواست جهت مداخله در پرونده را پذیرفت. این بدان معناست که از این پس تمامی سرمایه‌گذاران رمزارز ریپل میتوانند در پرونده مداخله کرده و اظهار نظر کنند.

ریپل دسترسی می‌گیرد

یکی دیگر از پیروزهای مهم شرکت ریپل در برابر کمیسیون SEC زمانی بود که قاضی نتبورن به نفع ریپل لبز(Ripple Labs) رای داد و اجازه داد تا این شرکت به اطلاعات داخلی کمسیون SEC در مورد بیت کوین و اتریوم رای دهد. این مسئله به ریپل اجازه داد تا با بررسی اسناد داخلی کمیسیون SEC به مواردی برسد که در روند تعیین رمزارزهای ریپل به عنوان نوعی «ارز دیجیتال» همانند بیت کوین و اتریوم به آن‌ها کمک کند.

به گفته‌ی متیو سولومن(Matthew Solomon) مشاور آقای گارلینگهوس، این اجازه‌ی دسترسی به اسناد داخلی ممکن است تغییر دهنده‌ی بازی باشد، زیرا وکلای شرکت ریپل می‌توانند اسنادی را پیدا کنند که نشان می‌دهد رمزارز ریپل مانند اتریوم و بیت کوین نوعی ارز دیجیتال بوده و ادعاهای کمیسیون SEC بی‌اساس می‌باشد.

جهش قیمت ریپل نشانه‌ای از پیروزیست

با ادامه‌ی خوش‌بینی‌ها نسبت به آینده‌ی ریپل، ارزش این دارایی رمزارزی طی یک هفته‌ی گذشته بالغ بر ۱۱۲ درصد افزایش داشته است. آقای مایک نووگراتز(Mike Novogratz) مدیرعامل گلکسی دیجیتال مدعی شده است که روند صعودی قیمت رمزارز XRP می‌تواند نشان دهنده‌ی یک توافق نسبی بین شرکت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باشد.

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
نمودار تغییرات قیمت ریپل طی ۳ ماه گذشته

براساس صحبت‌های مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال، با در نظر گرفتن سرمایه‌ی ۲ تا ۳ میلیارد دلاری شرکت ریپل در بازارهای ثانویه، در صورت ایجاد توافق و پایان این پرونده قیمت فعلی XRP‌ به شدت پایین بوده و ما با جهش ناگهانی ارزش روبرو خواهیم شد. با این حال، در صورتی که به این زودی شاهد یک توافق در پرونده‌ی ریپل نباشیم، شایع وضعیت فعلی تغییر یافته و روند نزولی مجدداً آغاز شود.

اطلاعات بسیار خاص

استفن پالی(Stephen Palley) یکی از وکلای دخیل در این پرونده، در واکنش به صحبت‌های آقای نووگراتز اعلام نموده که هیچ نشانه‌ای مبنی بر احتمال توافق طرفین پرونده‌ی ریپل و کمسیون SEC وجود ندارد. به گفته‌ی وی:

من نمی‌دانم چطور می‌توان تغییرات قیمت ریپل را به ایجاد توافق در این پرونده مرتبط دانست، مگر اینکه یک نفر اطلاعات کمیابی در رابطه با توافق یا پایان پرونده‌ی ریپل و اعلام امکان لیست شدن مجدد XRP در صرافی‌های مختلف در دسترس داشته باشد. Stephen Palley

گرچه به نظر می‌رسد پرونده‌ی ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به این زودی پایان نخواهد یافت، آقای اندرو هاینکس(Andrew Hinkes) وکیل دادگستری و استاد ارشد دانشگاه نیویورک معتقد است که پیروزی‌های ریپل در این پرونده بسیار قابل توجه بوده‌اند. به گفته‌ی وی محتمل‌ترین نتیجه در این پرونده یک توافق به واسطه‌ی مذاکرات سازنده خواهد بود.

آقای گارلینگهوس همچنان امیدوار است که پس از تایید مقامات جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مجلس سنای آمریکا، طرفین پرونده بتوانند مذاکرات راهبردی و موفقی داشته باشند.

پیروزی‌های پی‌درپی ادامه دارد

شاید بتوان گفت که یکی از دلایل ایجاد احساسات مثبت پیرامون بازار ریپل و افزایش قیمت این دارایی، شایعاتی مبنی بر آمادگی صرافی بزرگ کوین‌بیس(Coinbase) برای لیست کردن مجدد رمزارز XRP باشد. این شایعات پس از اینکه یکی از اعضاء انجمن کوین‌بیس توانست چند خط کد مربوط به لیست شدن مجدد ریپل در API این صرافی کشف کند، در فضای مجازی سریعاً منتشر شد.

از تاریخ ۹ام آوریل به بعد، رمزارز XRP به طور ثابت با قیمتی بالغ بر ۱ دلار مبادله شده است؛ سطحی از تغییرات ارزش که از سال ۲۰۱۸ تا به امروز شاهد آن نبوده‌ایم. حجم معاملات فعلی ریپل نیز اکنون به روند صعودی سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نزدیک شده است؛‌ روند که تداوم آن منجر به افزایش هرچه بیشتر قیمت XRP خواهد شد. در طول روند صعودی سال ۲۰۱۷ و زمانی که ریپل با سطوح فعلی مبادله می‌شد، تنها یک هفته لازم بود تا با جهش ارزش قیمت هر واحد ریپل به رکورد ۳/۳۲ دلار برسد.

نظر شما در رابطه با تغییرات اخیر بازار ریپل و افزایش ناگهانی قیمت این رمزارز چیست؟ آیا به زودی شاهد یک توافق جامع در این پرونده‌ی قضائی پر سروصدا خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا