اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

سازمان مالیاتی آمریکا حریم شخصی کاربران صرافی‌ها را زیر پا گذاشت

سرویس درآمد داخلی آمریکا(IRS) برای کسب اطمینان از پرداخت مالیات توسط کاربران صرافی‌ها مجوز دسترسی به اطلاعات کاربران صرافی‌های رمزارزی را درخواست کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که دولت‌های مختلف جهان هنوز موضع‌گیری شفافی نسبت به رمزارزها ارائه نکرده‌اند، سازمان‌های دولتی مختلف رمزارزها را به روش‌های مختلفی دسته‌بندی می‌کنند. در حالی که موضع‌گیری مشخصی نسبت به رمزارزها وجود ندارد، سازمان امور مالیاتی آمریکا(IRS) تلاش می‌کند از فعالان این صنعت مالیات اخذ کند. این سازمان اخیراً مجوز بررسی تمامی اطلاعات کاربران سیرکل(Circle) و شرکت‌های تابعه‌ی آن را به دست آورده و درخواست مشابهی را نیز برای دسترسی به اطلاعات کاربران پلتفرم معاملاتی کراکن(Kraken) ارائه کرده است.

سازمان امور مالیاتی آمریکا مجوز دسترسی به اطلاعات کاربران صرافی‌ها را طلب می‌کند

سازمان امور مالیاتی آمریکا(IRS) اخیراً مجوز دسترسی به اطلاعات کاربران صرافی سیرکل(Circle) را به دست آورده است و تلاش می‌کند تا به اطلاعات کاربران پلتفرم معاملاتی کراکن(Kraken) نیز دسترسی یابد.

دیوید هوبرت(David Hubbert)؛ دستیار دادستان کل در بخش مالیات وزارت دادگستری اعلام کرد:

فعالان بازار رمزارزها نیز باید همانند سایر مودیان مالیاتی به تعهدات خود عمل کنند. وزارت دادگستری برای کسب اطمینان از پرداخت مالیات توسط مالکان رمزارزها با سازمان امور مالیاتی همکاری خواهد کرد. David Hubbert

دادگاه فدرال ایالت ماساچوست(Massachusett) اخیراً درخواست سازمان مالیاتی آمریکا برای دسترسی به اطلاعات مشتریان شرکت سیرکل اینترنت فایننشال(Circle Internet Financial Inc) شامل شرکت‌های تابعه، بخش‌ها و شرکت‌های وابسته همانند پولونیکس(Poloniex LLC) را تایید کرده است.

سازمان مالیاتی آمریکا قصد دارد مودیانی که در بازه‌ی زمانی 2016 تا 2020 میلادی تراکنش‌های با ارزش بیش از 20 هزار دلار ارسال کرده‌اند را شناسایی کند. سازمان مالیاتی آمریکا اعلان کرده است که برای بررسی پرداخت مالیات توسط مودیان باید اسناد صرافی‌ها را بررسی کند.

چاک رتیگ(Chuck Rettig)؛ کمیسیونر سازمان مالیاتی آمریکا در این رابطه اظهار داشت:

مجوز دسترسی اداره‌ی درآمد داخلی آمریکا به اطلاعات صرافی‌ها پیام واضحی را به مودیان مالیاتی ارسال می‌کند. سازمان مالیاتی آمریکا تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که شهروندان آمریکایی در زمان فعالیت در بازار رمزارزها قوانین را کاملاً رعایت می‌کنند. Chuck Rettig

وی افزود که این مجوز امکان شناسایی افرادی که تراکنش‌های خود را به‌طور صحیح گزارش نمی‌کنند را فرآهم می‌کند. ما زمانی که تقلب و یا ناسازگاری با قوانین را شناسایی کنیم، قوانین را اجراء خواهیم کرد.

پلتفرم کراکن هدف بعدی IRS

سازمان مالیاتی آمریکا برای دسترسی به داده‌های مشتریان صرافی کراکن(Kraken) درخواست مشابهی را به دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیای شمالی ارائه کرده است. با این وجود، دادگاه به دلیل گستردگی درخواست ارائه شده این درخواست را رد کرده و از سازمان مالیاتی آمریکا خواست تا محدوده‌ی مشخصی را درخواست کند.

دادگاه کالیفرنیای شمالی اعلام کرد که درخواست دسترسی به «اطلاعات کامل کاربران»، «سوابق احراز هویت مشتریان» و مکاتبات میان صرافی کراکن و کاربران این صرافی» محدوده‌ی وسیعی از اطلاعات را شامل می‌شود. بر اساس رای قاضی: «هرگونه درخواست برای دسترسی به اطلاعات کاربران باید تنها بر اساس نیاز سازمان مالیاتی در زمان انجام تحقیقات تنظیم شود.»

بر اساس گزارش کوینیت، سازمان مالیاتی آمریکا تلاش می‌کند تراکنش رمزارزهای پیگیرگریز را ردیابی کند. در حالی که فعالیت سازمان‌های مالیاتی در نقاط مختلف جهان با انتقاداتی همراه است، بررسی‌ها نشان می‌دهد که پیش از وضع قانون اخذ مالیات در آمریکا فرآیند توسعه کیفیت بالاتری داشته است.

نظر شما نسبت به تلاش سازمان مالیاتی آمریکا برای دستیابی به اطلاعات کاربران صرافی‌ها چیست؟ آیا سازمان مالیاتی آمریکا برای کشف فرار مالیاتی حریم خصوصی کاربران صرافی‌ها را نادیده می‌گیرد؟ آیا سختگیری سازمان‌های دولتی موجب تشدید فعالیت‌های پنهانی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا