اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

آثار پیشنهاد ای.آی.پی۱۵۵۹در بازار مشتقات اتریوم پدیدار شده است

داده‌های بازار مشتقات اتریوم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند اجرای پیشنهاد ای.آی.پی۱۵۵۹(EIP-1559) موجب افزایش قیمت اتریوم به بیش از ۳ هزار دلار شود

نکات برگزیده مطلب
  • پیشنهاد بحث برانگیز ای.آی.پی۱۵۵۹(EIP-1559) در طول روزهای گذشته به شدت مورد توجه کاربران شبکه‌ی اتریوم قرار گرفته است. با وجود پشتیبانی توسعه‌دهندگان و مخالفت ماینرهای شبکه‌ی اتریوم از اجرای این پیشنهاد، داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران افزایش قیمت اتریوم را پیش از اجرای بروزرسانی اتریوم انتظار دارند. داده‌های بازار قرارداد‌های آتی و اختیار معاملات اتریوم خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت این دارایی پیش از اجرای پیشنهاد ای.آی.پی1559 را نشان می‌دهد.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در بازارهای مشتقات اتریوم

در نتیجه‌ی بازار صعودی رمزارزها قیمت توکن‌های اتر(ETH) اخیراً برای دومین مرتبه به بیش از 2 هزار دلار رسیده است. فرآهم شدن امکان تسویه‌ی حساب شرکای تجاری ویزا(Visa) در شبکه‌ی اتریوم و شاخص‌های فنی قدرتمند اتریوم همانند پیشنهاد ای.آی.پی1559(EIP-1559) به توکن‌های اتر برای برجای گذاشتن سطح بیشینه‌ی جدید کمک کرده است.

در همین زمان خوش‌بینی سرمایه‌گذاران بازارهای مشتقات اتریوم(بازار قرارداد‌های آتی و بازار اختیار معاملات) به افزایش قیمت این دارایی کاملاً مشهود است. در همین راستا ارزش بازار قرارداد‌های اتریوم به بیش از 7 میلیارد دلار رسیده است.

سرمایه‌گذاران بازار اختیار معاملات اتریوم نیز به افزایش هرچه بیشتر ارزش این دارایی امیدوار هستند و بر اساس اظهارات یکی از فعالان بازار رمزارزها سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت این دارایی در ماه ژوئن امیدوارند.

قراردادهای اختیار معاملات اتریوم
قراردادهای اختیار معاملات اتریوم

داده‌ها نشان می‌دهند که حجم زیادی از قرارداد‌های اختیار معاملات اتریوم در سطح 3200 دلار منعقد شده است. اگرچه این داده‌ها لزوماً شانس بالای افزایش قیمت رمزارز اتریوم به 3200 دلار را نشان نمی‌دهند اما انتظار تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران برای دست‌یابی به این سطح را بازتاب می‌کند.

تاثیر پیشنهاد ای.آی.پی 1559 بر قیمت اتریوم

اگرچه عوامل مختلفی برای انتظار سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت اتریوم به بیش از 3 هزار دلار وجود دارد، اما اجرای پیشنهاد ای.آی.پی1559(EIP-1559) یکی از مهم‌ترین دلایل خوش‌بینی سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش کوینیت، توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کرده‌اند که ای.آی.پی1559 در جولای 2021 اجراء شده و این بروزرسانی ساختار اخذ کارمزد در شبکه‌ی اتریوم را تغییر خواهد داد. از آنجایی که حجم بزرگی از قراردادهای اختیار معاملات اتریوم در ماه ژوئن و پیش از اعمال ای.آی.پی1559 منقضی خواهند شد، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند اجرای این پیشنهاد افزایش شدید قیمت اتر را موجب خواهد شد.

انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش قیمت اتر را می‌توان در صرافی‌ها نیز مشاهده کرد. کی یونگ جو(Ki Young Ju)؛ مدیرعامل کریپتو کوانت(CryptoQuant) اعلام کرد که در طول چند روز گذشته خروج اتریوم از کیف‌پول صرافی‌ها افزایش یافته است.

برآیند ورود/خروج اتریوم از کیف‌پول صرافی کوین‌بیس
برآیند ورود/خروج اتریوم از کیف‌پول صرافی کوین‌بیس

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز بیست و پنجم مارس 400 هزار اتر از صرافی کوین‌بیس خارج شده است که افزایش تمایل سرمایه‌گذاران حقوقی به خرید اتریوم را نشان می‌دهد. خروج حجم بزرگی از دارایی موجود در کیف‌پول صرافی‌ها معمولاً سرمایه‌گذاری موسسات و ثروتمندان در بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. نهنگ‌ها پس از خرید دارایی در صرافی‌ها معمولاً رمزارزهای خریداری شده را به کیف‌پول‌های تحت کنترل خود منتقل می‌کنند.

نظر شما نسبت به تاثیر اجرای پیشنهاد ای.آی.پی 1559 بر افزایش قیمت اتریوم چیست؟ آیا قیمت اتریوم تا پیش از ماه جولای به بیش از 3 هزار دلار خواهد رسید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا