اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیت کوین به یکی از ابزارهای اصلی پرداخت در پلتفرم پی‌پل تبدیل شد

شرکت پرداخت پی‌پل(PayPal) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کاربران آمریکایی این شرکت هم‌اکنون می‌توانند از رمزارزهای موجود در کیف‌پول پی‌پل برای پرداخت هزینه‌ی خرید کالا و دریافت خدمات استفاده کنند

نکات برگزیده مطلب
  • هم‌اکنون در مقطعی از زمان قرار داریم که در آن شرکت‌های مختلفی در حال آغاز فعالیت خود در بازار رمزارزها هستند. شرکت پی‌پل(PayPal) از روز سه‌شنبه سی‌ام مارس مجموعه خدمات رمزارزی خود را در قالب کامل‌تری ارائه کرده و امکان استفاده از رمزارزهای موجود در کیف‌پول این شرکت را برای پرداخت هزینه‌ی کالا و خدمات نیز فراهم ساخته است.

استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت در پی‌پل

بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز(Reuters)؛ شرکت پی‌پل(PayPal) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز سه‌شنبه 30 مارس 2021 میلادی به کاربران آمریکایی خود اجازه داده است تا از دارایی‌های رمزارزی خود برای پرداخت هزینه‌ی خرید کالا و یا دریافت خدمات از کسب و کارهای طرف قرارداد با این سرویس‌دهنده استفاده کنند. انتظار می‌رود که در نتیجه‌ی این اقدام پی‌پل استفاده از رمزارزها در مبادلات روزمره به‌طور قابل توجهی افزایش یابد.

بر همین اساس کاربرانی که بیت کوین(Bitcoin)، اتر(Ether)، بیت کوین کش(Bitcoin Cash) و لایت‌کوین(Litecoin) را در کیف‌پول پی‌پل نگه‌داری می‌کنند هم‌اکنون قادر هستند این دارایی‌ها را به ارز فیات تبدیل کرده و از آن برای خرید از کسب و کارهای مختلف استفاده کنند.

دن شولتزمن(Dan Schulman)؛ مدیرعامل پی‌پل در مصاحبه با خبرگزاری روییترز اعلام کرد:

برای نخستین مرتبه کاربران پی‌پل می‌توانند رمزارزها را همانند کارت‌های اعتباری مورد استفاده قرار دهند. Dan Schulman

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت پی‌پل در ماه اکتبر(October) سرویس خرید، فروش و نگهداری از رمزارزها را در دسترس کاربران خود قرار داده و ویژگی پرداخت مبتنی بر رمزارزها در همین راستا ارائه شده است.

بنابراین، پی‌پل به بزرگترین شرکت حوزه‌ی پرداخت تبدیل شده که امکان استفاده از رمزارزها برای پرداخت هزینه‌ی خرید کالا و خدمات را فرآهم کرده است. قیمت بیت کوین از زمان آغاز سال جاری میلادی تاکنون تقریباً دوبرابر شده است و انتشار خبر امکان استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت در پلتفرم پی‌پل موجب شده است تا ارزش این دارایی از محدوده‌ی 55 هزار دلاری در روز گذشته به سطح 59 هزار دلار برسد.

کسب و کارها در نهایت ارز فیات دریافت خواهند کرد

هم‌اکنون شرکت‌های متعددی از بیت کوین به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش دارایی‌ها در مقابل تورم و یا ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند.

پی‌پل تنها یک هفته پس از فرآهم شدن امکان خرید خودروهای برقی تسلا با استفاده از بیت کوین، امکان استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت را فرآهم کرده است. اما مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرده است که بیت کوین‌های دریافت شده را به همان شکل نگهداری می‌کند و دارایی‌های حاصل از این روش را به ارزهای فیات تبدیل نخواهد کرد. در حالی که کاربران برای خرید در پلتفرم پی‌پل باید رمزارزهای خود را به ارز فیات تبدیل کنند و کسب و کارهای طرف قرارداد پی‌پل نیز در نهایت ارز فیات دریافت خواهند کرد.

تحول در حوزه‌ی پرداخت

در حالی که استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت به سرعت در حال گسترش است، برخی منتقدان معتقدند که به دلیل نوسانات بازار رمزارزها نمی‌توان از این دارایی‌ها به عنوان ابزار پرداخت استفاده کرد. پی‌پل امیدوار است که در سرویس جدید خود که در آن با استفاده از ارزهای فیات فرآیند تسویه حساب انجام می‌شود، ریسک نوسانات رمزارزها را حذف کرده و امکان استفاده‌ی گسترده‌تر از این دارایی‌ها را در حوزه‌ی پرداخت فرآهم کند.

شولتزمن اظهار داشت:

ما فکر می‌کنیم که در مرحله‌ی تحول قرار داریم و در طی این مرحله رمزارزها عمدتاً از یک کلاس دارایی که تنها امکان خرید، فروش و نگه‌داری از آن‌ها وجود دارد به یک منبع تامین سرمایه‌ی قانونی برای انجام تراکنش‌ها در دنیای واقعی و در میلیون‌ها کسب و کار تبدیل می‌شوند. Dan Schulman

پی‌پل هم‌اکنون هیچ کارمزدی را برای پرداخت با استفاده از رمزارزها دریافت نمی‌کند و کاربران در هر خرید تنها قادر به استفاده از یک نوع رمزارز برای پرداخت هزینه‌های خود هستند.

نظر شما نسبت به فرآهم شدن امکان استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت در پلتفرم پی‌پل چیست؟ آیا رمزارزها در نهایت به ابزار اصلی پرداخت تبدیل خواهند شد؟ آیا در آینده ارزهای فیات از فرآیند خرید حذف خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا