اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

دستگاه ماینر گیر نیاورده‌اید؟ با کنسول دستی گیم بوی ماین کنید!

یکی از علاقه‌مندان به حوزه‌ی فناوری موفق شده است تا کنسول بازی قدیمی گیم‌بوی(Game Boy) را به دستگاه استخراج بیت کوین تبدیل کرده و با قدرت ۰٫۸ هش بر ثانیه رمزارز استخراج کند

نکات برگزیده مطلب
  • کمبود تجهیزات استخراج رمزارز و افزایش قیمت رمزارزها موجب شده است تا بسیاری از ماینرها راه‌های دیگری را برای حضور در صنعت ماینینگ آزمایش کنند. در همین راستا، یکی از یوتیوبرهای خلاق موفق شده است تا کنسول قدیمی گیم‌بوی(Game Boy) که تنها ۶ سال پس از تولد اینترنت عرضه شده است را برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار دهد.

استخراج بیت کوین با استفاده از کنسول دستی گیم‌بوی

یکی از محققان حوزه‌ی فناوری به‌طور موفق اولین کنسول دستی نیتندو را برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار داده است. وی در یک فایل تصویری نشان داده است که چگونه می‌توان کنسول دستی نیتندو سوییچ که برای نخستین مرتبه در سال 1989 عرضه شده است را برای استخراج رمزارز بیت کوین مورد استفاده قرار داد.

استخراج بیت کوین
مراحل استخراج بیت کوین با استفاده از کنسول دستی گیم‌بوی

از آنجایی که کنسول دستی گیم‌بوی(Game Boy) توانایی اتصال بی‌سیم به اینترنت را ندارد و در حقیقت پیش از گسترش اینترنت به شکل فعلی خود به بازار عرضه شده است، این یوتیوبر که با نام کاربری استک‌اسمشینگ(Stacksmashing) شناخته می‌شود، برای اتصال درگاه اتصال گیم‌بوی به میکروکنترلر رزبری پای(Raspberry Pi) از رابط سفارشی شده استفاده کرده است. وی برای ایجاد گره در شبکه‌ی بیت کوین از کارت حافظه‌ی یو.اس.بی بهره گرفته است. وی اظهار داشت:

هدف من استفاده از کنسول گیم‌بوی اصلی و دستکاری نشده برای استخراج بیت کوین بوده است. می‌خواستم تنها با اتصال یک کارتریج کنسول استخراج رمزارز را آغاز کند. Stacksmashing

وی برای نوشتن برنامه‌ی استخراج رمزارز در کنسول گیم‌بوی از کُد برنامه‌ی ماینینگ Ntgbtminer استفاده کرده و گره‌ی بیت کوین را با استفاده از رزبری پای راه‌اندازی کرده است. پس از راه‌اندازی مجموعه‌ی ماینینگ، شمارشگر نانس(Nonces) در صفحه‌ی سبز رنگ کنسول گیم‌بوی به‌طور پیوسته تغییر کرده و در حقیقت نشان می‌دهد که کنسول گیم‌بوی در حال استخراج بیت کوین است.

قدرت پردازشی 0.8 هش بر ثانیه

استک‌اسمشینگ در این فایل تصویری هش‌ریت کنسول گیم‌بوی را 0.8 هش بر ثانیه(Hash/Sec) اعلام کرده و توضیح داد:

جدیدترین تجهیزات استخراج بیت کوین(اسیک‌های مُدرن) با قدرت 100 تراهش بر ثانیه بیت کوین استخراج می‌کنند و در نتیجه قدرت پردازش کنسول گیم‌بوی تنها 1/125000000000000 این تجهیزات است. درصورت ثابت ماندن سختی استخراج بیت کوین و دیگر فاکتورهای شبکه استخراج یک بیت کوین با چنین سرعتی 2 کوادریلیون سال به‌طور خواهد انجامید. Stacksmashing

با این وجود، دستگاه‌های اسیک کنونی توان بالایی را برای استخراج رمزارز مصرف می‌کنند در حالی که کنسول گیم‌بوی تنها با استفاده از 4 باطری قلمی راه‌اندازی می‌شود.

استخراج بیت کوین در کنسول دستی گیم‌بوی
استخراج بیت کوین در کنسول دستی گیم‌بوی

بسیاری از علاقه‌مندان به صنعت استخراج رمزارزها تلاش می‌کنند از کنسول‌های بازی برای استخراج رمزارز استفاده کنند اما به‌طور کلی این تجهیزات برای گیمرها طراحی و ساخته شده‌اند و در حقیقت برای استخراج رمزارز مناسب نیستند. تلاش استک‌اسمشینگ برای استخراج بیت کوین با استفاده از کنسول 8 بیتی گیم‌بوی نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین با استفاده از هر دستگاهی امکان‌پذیر است اما لزوماً اقتصادی نیست. وی در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که این تجربه هنوز به پایان نرسیده است.

نظر شما نسبت به استفاده از کنسول بازی گیم‌بوی برای استخراج بیت‌کوین چیست؟ آیا کمبود کارت‌های گرافیکی و دستگاه‌های اسیک موجب افزایش تلاش ماینرها برای استخراج رمزارز با استفاده از کنسول‌های بازی خواهد شد؟ آیا استفاده از کنسول‌های بازی روش مناسبی برای استخراج رمزارز محسوب می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا