اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

رئیس سابق دفتر کنترل ارز آمریکا: پشتوانه‌ی دلار آمریکا یک خزانه‌ی خالی است!

برایان بروکس(Brian Brooks) در شبکه‌ی سی.ان.بی.سی(CNBC) اظهار داشت که رمزارزها توسط عوامل بنیادین پشتیبانی می‌شوند اما دلار آمریکا توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی بیت کوین یک ساختار غیرمتمرکز مالی را ایجاد کرده است که ویژگی‌های آن با دارایی‌های سنتی قابل مقایسه نیست. در حقیقت شبکه‌ی بیت کوین و فعالیت ماینرها از رمزارزهای منتشر شده پشتیبانی می‌کنند. اما بانک مرکزی آمریکا بدون هیچ پشتوانه‌ای دلار چاپ می‌کند. رئیس سابق دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا(OCC) اخیراً در واکنش به اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا بیت کوین و دلار را با یکدیگر مقایسه کرده است.

مقایسه‌ی عوامل پشتیبانی کننده از بیت کوین و دلار آمریکا

برایان بروکس(Brian Brooks)؛ رئیس سابق دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا(OCC) اخیراً ادعا کرده است که بیت کوین و دیگر رمزارزها توسط عوامل بنیادین پشتیبانی می‌شوند، درحالی که دلار آمریکا توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود.

بروکس در برنامه‌ی اسکوئیک باکس(Squawk Box) شبکه‌ی سی.ان.بی.سی(CNBC) اظهارات اخیر جروم پاول(Jerome Powell) رئیس بانک مرکزی آمریکا را مورد بررسی قرار داده است. پاول ادعا کرده است که رمزارزهای مختلف همانند بیت کوین جایگزین طلا هستند اما توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شوند.

میزبان این برنامه اظهار داشت که طلا به‌طور سنتی به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش دارایی‌ها در نظر گرفته می‌شود اما اظهارات پاول سردرگم کننده هستند. وی پرسید: «پاول ادعا کرده است که بیت کوین به طلا شباهت دارد اما ابزاری برای ذخیره‌سازی ثروت نیست، آیا او فکر می‌کند که طلا ابزار حفظ ارزش دارایی‌ها نیست؟»

بروکس در پاسخ اظهار داشت: «در طول سال‌های گذشته عوامل متعددی همانند عرضه‌ی چشمگیر دلار از سوی بانک مرکزی آمریکا موجب جلب توجه مردم به سوی بیت کوین شده است.» بنابراین کسانی که از دلار برای ذخیره‌سازی دارایی‌های خود استفاده می‌کنند، هر ساله شاهد کاهش ارزش ذخایر خود هستند. بروکس این عامل را یکی از دلایل انتخاب بیت کوین به عنوان ابزار ذخیره‌سازی ثروت عنوان کرده است.

بروکس در این مصاحبه به کنار گذاشتن استاندارد طلا توسط ریچارد نیکسون(Richard Nixon) در سال 1971 نیز اشاره کرده است:

دلار در حقیقت توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود اما رمزارزها دارای عاملی بنیادین هستند که از ارزش آن‌ها پشتیبانی می‌کند. رمزارزها توسط شبکه‌های خود پشتیبانی می‌شوند و زمانی که شخصی بیت کوین و یا هر رمزارز دیگری را خریداری می‌کند، در حقیقت بخشی از یک شبکه‌ی مالی را خریداری کرده است که برای ارسال تراکنش‌ها ساخته شده است. Brian Brooks

خرد جمعی رویکرد صحیح را نشان می‌دهد

بروکس اظهار داشت که افزایش کاربردهای شبکه‌های بلاکچینی در طول سال‌های گذشته دلیل اصلی افزایش ارزش بازار رمزارزها به محدوده‌ی 2 تریلیون دلاری است. وی نتیجه‌گیری کرد: «من به خرد جمعی اعتقاد دارم و فکر می‌کنم رویکرد جمعی نشان می‌دهد که این شبکه‌های مالی در آینده چه شرایطی را تجربه خواهند کرد و می‌خواهم بخشی از آن باشم.»

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر رئیس سابق دفتر کنترل ارز آمریکا چیست؟ آیا به مرور زمان افراد بیشتری از این واقعیت که دلار آمریکا توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود آگاهی خواهند یافت؟ آیا همچنان شاهد هجوم مردم به بازار بیت کوین خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا