اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جان مک‌آفی به مصاف آژانس‌های نظارتی آمریکا می‌رود

یک شرکت حقوقی به نام گوردون لاو(Gordon Law Group) قرار است در برابر اتهامات وارد شده به جان مک‌آفی در برابر کمیسیون SEC و کمیسیون CFTC از وی دفاع کند

نکات برگزیده مطلب
  • به نظر می‌رسد که اتهامات وارد شده به جان مک‌آفی(John McAfee) روز به روز در حال سنگین‌تر شدن است و او علاوه بر پولشویی و فرار مالیاتی، اکنون باید با اتهام سوءاستفاده از پلت‌فرم‌های رسانه‌ی اجتماعی و فریب طرفداران خود هم روبرو شود. طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، مک‌آفی مدتی قبل به درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده در کشور اسپانیا دستگیر و جهت استرداد به زندان‌های این کشور انتقال یافت؛ با این حال پس از گذشت چند ماه به نظر می‌رسد که وی همچنان در زندان‌های اسپانیا به سر می‌برد. حال شرکت گوردون لاو گروپ(Gordon Law Group) قرار است از آقای مک‌آفی در برابر اتهامات وارده دفاع کند.

دادگاه جان مک‌آفی

آقای جان مک‌آفی(John McAfee) اخیراً یک نماینده‌ی قانونی برای اتهاماتی که اکنون در ایالات متحده با آن‌ها روبرو شده است، معرفی کرده است.

طبق گزارشاتی که در رابطه با این موضوع منتشر شده، یک شرکت فعال حقوقی در زمینه‌ی مالیات به نام گوردون لاو گروپ(Gordon Law Group) قرار است از آقای مک‌آفی در پرونده‌ی حقوقی فدرال دفاع کند. در این پرونده‌ی آقای مک‌آفی به فرار مالیاتی و کلاهبرداری به واسطه‌ی اوراق بهادار متهم شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده اوایل ماه جاری با انتشار بیانیه‌ای آقای جان مک‌آ‌فی را به کلاهبرداری در زمینه‌ی عرضه‌ی اوراق بهادار غیرقانونی متهم کرد. در این پرونده ذکر شده که «تیم مک‌آفی» فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه‌ی رمزارز و اوراق بهادار داشته‌اند.

سوءاستفاده از توییتر!

وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام نموده که جان مک‌آفی از پلت‌فرم رسانه‌ی اجتماعی توییتر در راستای گمراه‌سازی کاربران و تبلیغ جعلی پروژه‌های مختلف، سوءاستفاده کرده است. این آژانس نظارتی و قانونگذاری همچنین مدعی شده که تیم تحت مدیریت آقای مک‌آفی در چندین طرح پامپ و دامپ قیمت نیز حضور فعال داشته‌اند.

مک‌آفی دادگاه اتهام پولشویی گوردون لاو Gordon Law
لوگوی شرکت گوردون لاو گروپ

این اتهامات وزارت دادگستری آمریکا اکنون به پرونده‌های قبلی آقای مک‌آفی یعنی پرونده‌ی مدنی ارائه شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) و همچنین پروندهی کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) افزوده شده است. در تمامی موارد ذکر شده آقای مک‌آفی به گمراه کردن طرفداران با استفاده از پلت‌فرم‌های رسانه‌ی اجتماعی متهم شده است.

شایان ذکر است که جان مک‌آ‌فی در حال حاضر به درخواست مقامات آمریکایی در زندان‌های کشور اسپانیا به سر برده و در انتظار استرداد به آمریکا می‌باشد. دولت آمریکا پیش از این مدعی شده بود که مک‌آفی به طور عدم از ارائه‌ی اسناد و مدارک مرتبط با درآمد‌های رمزارزی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ خودداری کرده است.

مک‌آفی یک مبارزه طلب است

حال قرار است شرکت گوردون لاو گروپ وظیفه‌ی دفاع از مک‌آفی در پرونده‌های مذکور که شامل دو اتهام فرار مالیاتی و فروش اوراق بهادار می‌باشد را برعهده بگیرد. احتمالاً رای نهایی در این پرونده چندین سال زندان است، با این حال بیانیه‌ی منتشر شده توسط شرکت گوردون گروپ حاکی از آن است که آقای مک‌آفی به دنبال مبارزه با اتهامات وارده می‌باشد.

در بیانیه‌ی این شرکت حقوقی آمده است:

آقای مک‌آفی به شدت بر بی‌گناهی خود پافشاری می‌کند؛ و ما آماده‌ایم تا این موضوع را در دادگاه‌های فدرال ایالات متحده به اثبات برسانیم. Gordon Law Group

گوردون لاو گروپ متخصص پرونده‌های حوزه‌ی رمزارز

شرکت گوردون لاو پیش از این نیز فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی حقوقی مرتبط با قوانین مالیاتی و رمزارزها داشته است. در وب‌سایت رسمی این شرکت صفحاتی وجود دارد که به حسابرسی دارایی‌های رمزارزی، گزارش و پاسخ‌نامه‌های مرتبط با سرویس درآمد داخلی ایالات متحده(IRS) مربوط می‌باشد.

این شرکت فعال حوزه‌ی حقوقی همچنین اعلام نموده که «رمزارزها یک صنعت در حال توسعه برای سرویس درآمد داخلی آمریکا و همچنین وزارت دادگستری به شمار می‌آیند، و این پرونده نقطه عطفی در رابطه با صنعت رمزارزهاست».

درحالیکه که قرار است شرکت حقوقی گوردون لاو در برابر اتهامات وارده از آقای مک‌آفی دفاع کند، همچنین مشخص نشده که چه کسی به عنوان وکیل این پرونده در برابر کمیسیون SEC و کمیسیون CFTC ظاهر خواهد شد.

لازم به ذکر است که شریک تجاری جان مک‌آفی یعنی آقای جیمی واتسون(Jimmy Watson) نیز با چندین اتهام از طرف وزارت دادگستری ایالات متحده روبرو شده است. در بیانیه‌ی شرکت گوردون لاو هیچ اشاره‌ای به آقای واتسون نشده است.

نظر شما در رابطه با پرونده‌ها و اتهامات وارد شده به جان مک‌آفی چیست؟ آیا این دانشمند علوم رایانه و از طرفداران پرسروصدای صنعت رمزارز می‌تواند در برابر بزرگ‌ترین آژانس‌های قانون‌گذار و نظارتی آمریکا از خودش دفاع کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا