اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

چک‌های حمایت مالی دولت آمریکا بازار رمزارز را رونق خواهد داد

اخیراً یک نظرسنجی در میان شهروندان آمریکایی صورت گرفته که نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از مردم آمریکا قصد دارند چک‌های حمایت مالی دولت را در بازار سهام و بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • همزمان با آغاز روند توزیع چک‌های ۱۴۰۰ دلاری دولت که به عنوان بسته‌های کمک مالی و محرک در برابر شیوع بیماری کووید۱۹ در نظر گرفته شده است، بانک مدیریت سرمایه‌گذاری میزوهو سکوریتیز(Mizuho Securities) یک نظرسنجی در رابطه با مقصد این پول‌ها راه‌اندازی کرده است. طبق نتایج بدست آمده از این نظرسنجی عمومی، بخش قابل توجهی از این کمک‌های مالی قرار است مستقیماً به سمت بازار رمزارزها به ويزه بیت کوین هدایت شوند. نتایج کسب شده از این نظرسنجی بانک میزوهو حاکی از آن است که تقریباً دو نفر از هر پنج نفر قصد سرمایه‌گذاری پول دریافت شده در بازار سهام و بازار رمزارزها را دارند.

کمک مالی دولت به بیت‌کوین

روند توزیع چک‌های ۱۴۰۰ دلاری بین شهروندان واجد شرایط دریافت کمک مالی دولت به عنوان بخشی از بسته‌ی حمایتی در برابر شیوع بیماری کووید۱۹ رئیس جمهور جو بایدن آغاز شده است. طبق گزارشات پیشین، مجموعاً ۱/۹ تریلیون دلار سرمایه برای اهدای چک‌های حمایت مالی دولتی در نظر گرفته شده است. اما یک سوال اساسی در این بین وجود ندارد! شهروندان از این چک‌های دریافتی برای خرید چه چیزی استفاده می‌کنند؟

طبق تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته توسط بانک مدیریت سرمایه‌گذاری میزوهو سکوریتیز(Mizuho Securities)، بخش قابل توجهی از این کمک‌های مالی مستقیماً به سمت بازار رمزارز و شبکه‌ی بیت کوین سرازیر خواهند شد.

سقوط ارزش دلار ایالات متحده Us Dollar

این بانک بین‌المللی که مقر اصلی آن در کشور ژاپن واقع شده است، حضور فزاینده‌ای در بازارهای آمریکا داشته و برای بررسی مقصد چک‌های کمک مالی دولت یک نظرسنجی گسترده به راه انداخته است.

مقامات این بانک اعلام کرده‌اند که میانگین سنی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی ۴۱ سال و متوسط درآمد سالانه‌ی خانوار نیز ۵۵ هزار دلار تخمین زده شده است.

نزدیک به نیمی از مردم به دنبال سرمایه‌گذاری هستند

طبق نتایج بدست آمده از این نظرسنجی، تقریباً دو نفر از هر پنج نفر اعلام کرده‌اند که کمک مالی دولت را برای سرمایه‌گذاری مصرف خواهند کرد، به ویژه در بازار سهام و رمزارز بیت کوین.

در حقیقت انتظار می‌رود که نزدیک به ۶۰ درصد چک‌های حمایتی دولت به سمت بازار بیت کوین هدایت شود. بانک مدیریت سرمایه‌ی میزوهو تخمین زده است که نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار از حمایت دولت آمریکا مستقیماً برای خرید دارایی‌های رمزارز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، درحالیکه حدود ۳۸۰ میلیارد دلار دیگر نیز به سمت بازار سهام سرازیر می‌شود.

علاوه بر این بررسی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که این حجم از سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز می‌تواند منجر به افزایش ۳ درصدی ارزش بازار بیت کوین شود. در حال حاضر بیت کوین در سطوح ۵۵ تا ۵۶ هزار دلاری در نوسان بوده و مجموع سرمایه‌ی در حال گردش آن نیز حدود ۱ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود.

چک‌های حمایت مالی دولت

لازم به ذکر است که چک‌های حمایت مالی دولت آمریکا تنها به شهروندانی پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد یک ساله‌ی خانوار آن‌ها کم‌تر از ۱۵۰ هزار دلار باشد.

اولین دسته از چک‌ها حمایت دولتی روز جمعه پرداخت شد. مابقی بودجه‌ی در نظر گرفته شده نیز در طول هفته‌ی آینده از طریق واریز مستقیم به حساب شهروندان و یا از طریق پست ادامه خواهد یافت.

این درحالیست که سال گذشته فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده بود هیچ برنامه‌ای جهت محدودسازی چک‌های حمایتی دولت ندارد. تحلیلگران نیز دررابطه با این موضوع اعلام کرده‌اند که این رویکرد باعث شده سرمایه‌گذاران به سمت بازارهایی امنی همچون بیت کوین حرکت کنند، زیرا نگران سقوط ناگهانی ارزش دلار ایالات متحده به دلیل تولید نقدینگی بدون پشتوانه‌ی بیش از حد هستند.

نظر شما در رابطه با تمایل سرمایه‌گذاری مردم در بازار رمزارزها چیست؟ آیا ورود این حجم از نقدینگی به بازار رمزارزها باعث رشد و شکوفایی خواهد شد و ما طی هفته‌های آینده شاهد بازگشت قیمت‌ها به رکوردهای ثبت شده خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا