اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان اتریوم برای جلب رضایت ماینرها پیشنهاد جدیدی را مطرح کردند

توسعه‌دهندگان در پیشنهاد ای.آی.پی۳۳۶۸(EIP-3368) پیشنهاد کرده‌اند که بلافاصله پاداش استخراج هر بلاک به ۳ اتر افزایش یافته و سپس در طول بازه‌ی زمانی دو ساله پاداش ماینرها به ۱ اتر کاهش یابد

نکات برگزیده مطلب
  • انتشار خبر اجرای پیشنهاد ای.آی.پی ۱۵۵۹(EIP-1559) در بروزرسانی آتی شبکه‌ی اتریوم، مخالف شدید ماینرهای شبکه‌ی اتریوم را به همراه داشته است. در همین راستا توسعه‌دهندگان پیشنهاد جدید ای.آی.پی ۳۳۶۸(EIP-3368) را مطرح کرده‌اند که بر اساس آن پاداش استخراج هر بلاک به ۳ اتر افزایش یافته و سپس به تدریج و در طول بازه‌ی زمانی دو ساله پاداش استخراج هر بلاک به ۱ اتر کاهش خواهد یافت.

پیشنهاد ای.آی.پی 3368 برای جلب رضایت ماینرها

بر اساس گزارش کوینیت، توسعه‌دهندگان اتریوم پیشنهاد بحث‌برانگیز بهبود شبکه با نام ای.آی.پی 1559(EIP-1559) را با هدف متحول ساختن ساختار اخذ کارمزد شبکه‌ی اتریوم ارائه کرده‌اند. با این وجود، این پیشنهاد به عامل ایجاد اختلاف در میان توسعه‌دهندگان و ماینرهای شبکه‌ی اتریوم تبدیل شده است.

در نتیجه‌ی اجرای ای.آی.پی 1559 کارمزد تراکنش‌ها که امروزه بخشی از پاداش فعالیت ماینرها را تشکیل می‌دهد، از دسترس ماینرها خارج شده و سوزانده خواهد شد. اعمال چنین تغییری مخالفت گسترده‌ی ماینرهای شبکه‌ی اتریوم را به همراه داشته است.

در همین زمان پیشنهاد جدید ای.آی.پی 3368(EIP-3368) با هدف جلب رضایت ماینرها ارائه شده است. ای.آی.پی 3368 برای کاهش اثرات انتقال از شبکه‌ی کنونی اتریوم به شبکه‌ی اتریوم2 بر ماینرها پیشنهاد می‌کند که پاداش استخراج هر بلاک بلافاصله به 3 اتر افزایش یابد و سپس در طول دو سال پس از اجرای ای.آی.پی 1559 پاداش استخراج هر بلاک به 1 اتر کاهش یابد.

تیم بیکو(Tim Beiko)؛ یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم در روز سیزدهم مارس پیشنهاد ای.آی.پی 3368 را در حساب کاربری توییتر خود ارائه کرده و جامعه‌ی کاربران اتریوم را به بحث و تبادل نظر پیرامون این پیشنهاد دعوت کرد. وی تاکید کرد که ای.آی.پی 3368 هنوز پذیرفته نشده و یا «برای اجرای آن برنامه‌ریزی نشده است» وی این پیشنهاد را نتیجه‌ی مباحثه‌ی ماینرها در رابطه با پیشنهاد ای.آی.پی 1559  در طول چند هفته‌ی گذشته معرفی کرد.

پیشنهاد تیم بیکو
از حساب کاربری توییترم برای به اشتراک گذاری این پیشنهاد استفاده می‌کنم: پیشنهاد متقابل ماینرها برای اجرای ای.آی.پی 1559 پیشنهاد ای.آی.پی 3368 است که در نتیجه‌ی اجرای آن پاداش استخراج هر بلاک بلافاصله به 3 اتر(ETH) افزایش یافته و در طول دوره‌ی زمانی دو ساله به یک اتر کاهش یابد. بیتز‌بی‌تریپین(BitsBeTrippin) باید آن را در جلسه‌ی بعدی توسعه‌دهندگان مطرح سازد.

بر اساس پیشنهاد مطرح شده، پاداش استخراج هر بلاک ابتدا در سطح 3 اتر تنظیم شده و در توالی استخراج هر 4,724,000 بلاک بخشی از آن کاسته می‌شود تا در طول دو سال به 1 اتر برسد.

واکنش ماینرها به پیشنهاد ای.آی.پی 3368

بر اساس گزارش کوینیت، ماینرها در مخالفت با اجرای ای.آی.پی 1559 قصد دارند تا در روز اول آوریل یک برنامه‌ی نمایش قدرت را به راه بیندازند. با این وجود، رد پاندا ماینینگ(Red Panda Mining) یکی از افراد تاثیر‌گذار و حامی نمایش قدرت ماینرها اعلام کرد که از این پیشنهاد حمایت می‌کند و از مخاطبان خود درخواست کرد تا نمایش قدرت را لغو کنند.

واکنش ردپاندا
من شنیده‌ام که پیشنهاد ای.آی.پی 3368 مطرح شده است، پاداش ماینرها به 3 اتر افزایش خواهد یافت اما هر سه ماه 0.25 کاهش یافته و در طول دو سال به 1 اتر خواهد رسید. من میخوام از شرکت در نمایش قدرت انصراف بدهم و از شما هم میخواهم همین کار را انجام بدهید(مگر آن‌که قبلاً بر روی استخر اترماین بوده باشید.)

بر اساس این پیشنهاد، کاهش درآمد ماینرها ممکن است آن‌ها را به اجاره دادن توان محاسباتی خود ترغیب کند و مهاجمان قادر خواهند بود از این فرصت برای حمله به شبکه‌ی اتریوم استفاده کنند. پیشنهاد ای.آی.پی 3368 برای مقابله با بروز چنین مشکلی در شبکه‌ی اتریوم ارائه شده است و با کاهش تدریجی پاداش ماینرها فرصت سازگاری با شرایط جدید را برای ماینرهای اتریوم فرآهم می‌کند.

نظر شما نسبت به ارائه‌ی پیشنهاد ای.آی.پی 3368 با توجه به خواسته‌های ماینرهای شبکه‌ی اتریوم چیست؟ آیا این پیشنهاد رضایت ماینرهای شبکه‌ی اتریوم را جلب خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا