اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توکن‌های تتر در بلاک‌چین رقیب اتریوم عرضه می‌شوند

شرکت تتر(Tether) به عنوان صادر کننده‌ی رمزارزهای پایدار USDT از ادغام در بلاک‌چین سولانا(Sol یکی از اصلی‌ترین رقبای اتریوم) خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • افزایش سرسام‌آور کارمزد شبکه‌ی اتریوم در کنار عوامل دیگری همچون ازدحام تراکنش‌های در صف انتظار به دلیل عدم مقیاس‌پذیری این شبکه‌ی محبوب باعث شده تا بلاک‌چین‌های نوظهوری همچون سولانا(Sol) با وعده‌ی رفع مسائل موجود پا به عرصه‌ی گذاشته و بتوانند سریعاً به عنوان یک رقیب جدی گسترش یابند. در این بین، شرکت تتر(Tether) به عنوان صادرکننده‌ی رمزارزهای پایداری به همین نام(USDT) از ادغام توکن‌های این رمزارزپایدار در بلاک‌چین سولانا خبر داد. این درحالیست که شبکه‌ی سولانا به عنوان یک رقیب جدی برای شبکه‌ی اتریوم خود را معرفی کرد، با این امید که بتواند پیش از عرضه‌ی کامل شبکه‌ی اتریوم۲ کاربران حوزه‌ی DeFi را به سمت شبکه‌ی خودش بکشاند.

تتر در سولانا

شرکت تتر(Tether) به عنوان صادرکننده‌ی رمزارزهای پایداری به همین نام(USDT) امروز اعلام کرد که توکن‌های این رمزارز پایدار به زودی در بلاک‌چین سولانا(SOL) راه‌اندازی و عرضه خواهند شد. مدیر ارشد فنی شرکت تتر در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود اظهار نموده که ادغام این رمزارز پایدار در بلاک‌چین لایه‌ی اول فوق‌الذکر نویدبخش پشتیبانی از طیف وسیعی از پروژه‌ها در بخش مالی غیرمتمرکز(DeFi) و فعالیت‌های حوزه‌ی وب‌۳ است.

این درحالیست که شبکه‌ی سولانا به عنوان یک رقیب جدی برای شبکه‌ی اتریوم خود را معرفی کرد، با این امید که بتواند پیش از عرضه‌ی کامل شبکه‌ی اتریوم۲ کاربران حوزه‌ی DeFi را به سمت شبکه‌ی خودش بکشاند.

تتر USDT
رمزارز پایدار تتر

طبق اعلام مقاما ت شرکت تتر، بلاک‌چین سولانا به کاربران خود این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های مبتنی بر تتر را با سرعتی بالغ بر ۵۰ هزار تراکنش بر ثانیه(TPS) انجام دهند. علاوه بر این ادعا شده که هزینه و کارمزد تراکنش‌های تتر در بلاک‌چین ذکر شده چیزی کم‌تر از ۰/۰۰۰۰۱ دلار خواهد بود.

تتر تا به امروز در چندین شبکه‌ی بلاک‌چینی از جمله اتریوم، ایاس، الگوراند، شبکه‌ی لیکوئید، اومنی و ترون ادغام شده و توکن‌های USDT را عرضه کرده است.

سولانا به سمت موفقیت می‌رود

یکی از پروژه‌هایی که اخیراً براساس بلاک‌چین سولانا ساخته شده است، سروم(Serum یک پلت‌فرم مبادله‌ی مشتقات رمزارزی غیرمتمرکز) نام دارد. سم بنکمن‌فراید(Sam Bankman-Fried) بنیانگذار و مدیرعامل صرافی FTX  در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که توسعه‌دهندگان پروژه‌ی سروم به این دلیل بلاک‌چین سولانا را به جای اتریوم انتخاب کرده‌اند که زیرساخت‌ها و سرعت سولانا بسیار بهتر بود. به گفته‌ی وی، ما اکنون نیازمند یک بلاک‌چین یک میلیون سریع‌تر از اتریوم هستیم.

درحالیکه بلاک‌چین‌های رقیب اتریوم در زمینه‌ی تامین نیازهای بخش DeFi یکی پس از دیگری همچنان در حال ظهور هستند،بسیاری از فعالان حوزه‌ی رمزارز معتقداند که در نهایت این اتریوم۲ خواهد بود که به عنوان پیروز میدان ظاهر می‌شود، زیرا این شبکه مزایای قابل توجهی از جمله حضور جان جوردن(Jon Jordan) از مقامات پلت‌فرم دپ‌رادار را دارد.

در همین حال، تتر همزمان با افزایش سرسام‌آور کارمزد شبکه‌ی اتریوم فرصت را غنیمت شمارده و در شبکه‌هیا لایه‌ی دوم از جمله هِرمز(Hermez) که اخیراً با محبوبیت روبرو شده‌اند، ادغام شده است.

نظر شما در رابطه ادغام رمزارز پایدار تتر در شبکه‌ی رقیب اتریوم چیست؟ آیا این مسئله باعث خواهد شد که رفته رفته شاهد گسترش بلاک‌چین سولانا و عبور از اتریوم باشیم؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا