اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کیف‌پول اکسودوس سهام خود را به سبک جنجال برانگیزی عرضه خواهد کرد

شرکت اکسودوس(Exodus) که خدمات کیف‌پول رمزارزی را ارائه می‌کند قصد دارد سهام شرکت خود را به سبک پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO)، بدون استفاده از دلار و تنها با استفاده از رمزارزها به عموم مردم عرضه کند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات کیف‌پول رمزارزی اکسودوس برای عرضه‌ی سهام خود و جذب سرمایه به سبک پیشنهاد اولیه‌ی سکه از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) درخواست مجوز کرده است. سهام این شرکت تنها با استفاده از رمزارزهای بیت کوین(Bitcoin)، اتریوم(Ethereum) و یا رمزارز پایدار یو.اس.دی.سی(USDC) عرضه خواهد شد و خریداران توکن‌هایی را دریافت خواهند کرد که سهام این شرکت را نمایندگی می‌کند.

عرضه‌ی سهام شرکت ارائه‌ی خدمات کیف‌پول اکسودوس

پلتفرم‌های معاملات بازار سهام همانند رابین‌هود(Robinhood) با افزودن امکان خرید رمزارزها از طریق پلتفرم خود میلیون‌ها دلار درآمد کسب کرده‌اند. اما شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات کیف‌پول اکسودوس(Exodus Wallet) قصد دارد به‌طور متضاد امکان خرید سهام این شرکت را از طریق پلتفرم خود برای کاربران فراهم آورد.

نکته‌ی جالب این پیشنهاد این است که اکسودوس سهام خود را از طریق رمزارزها ارائه خواهد کرد و امکان خرید سهام این شرکت از طریق دلار آمریکا وجود نخواهد داشت.

این شرکت که در ایالت نبراسکا(Nebraska) آمریکا مستقر شده، درخواست اخذ مجوز فروش 75 میلیون دلار از سهام خود را در محدوده‌ی قیمتی 27.42 دلار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است. این شرکت قصد دارد سهام خود را در دسترس سرمایه‌گذاران خُرد قرار دهد و با ارزش‌گذاری 27.42 دلاری هر سهم ارزش شرکت 710 میلیون دلار تعیین شده است.

اکسودوس قصد دارد سهام شرکت خود را تنها با استفاده از بیت کوین(Bitcoin)، اتریوم(Ethereum) و یا رمزارز پایدار یو.اس.دی.سی(USDC) در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دهد. این شرکت قصد دارد نه ماه پس از پایان پیشنهاد فروش سهام خود توکن‌هایی را منتشر کند که سهام این شرکت را نمایندگی می‌کنند.

پیشنهاد کیف‌پول اکسودوس برای عرضه‌ی سهام خود و سپس انتشار توکن‌های مبتنی بر آن به پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) شباهت دارد. بسیاری از پروژه‌های بلاکچینی در سال 2017 برای جذب منابع مالی مورد نیاز خود توکن‌هایی را منتشر کردند اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا رویکرد مقابله با پیشنهاد اولیه‌ی سکه را در پیش گرفت و بسیاری از این پروژه‌ها را متوقف کرد.

به‌طور مشابه در پلتفرم‌های غیرمتمرکز اقتصادی همانند میکردائو(MakerDAO) انتشار توکن‌های مدیریتی امکان تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران بر روی تغییرات پروژه را فرآهم می‌کند. در پروژه‌ی رمزارزی فایل‌کوین(Filecoin) توکن‌های منتشر شده برای هولدرها امتیاز استفاده از شبکه‌ی فایل کوین را ایجاد می‌کند.

پیروی از سبک پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) برای عرضه‌ی سهام

سباستین میلا گُنی(Sebastián Milla Goñi)؛ مدیر ارشد عملیات اکسودوس اظهار داشت: «فروش سهام اکسودوس را نسخه‌ی جدیدی از بازار پیشنهاد اولیه‌ی سکه درنظر بگیرید که به‌طور سازگار با قوانین و شفاف توسط یک شرکت سود‌آور و دارای محصول کاربردی ارائه خواهد شد.»

پیشنهاد اولیه‌ی سکه استارت‌آپ‌ها را قادر می‌ساخت تا قوانین را دور زده و به سرعت منابع مالی مورد نیاز خود را برای راه‌اندازی پروژه جمع‌آوری کنند. سرمایه‌گذاران خُرد نیز قادر بودند تا به حوزه‌های سرمایه‌گذاری جدیدی دسترسی یابند که معمولاً در سلطه‌ی سرمایه‌گذاران خصوصی بزرگ و شرکت‌های سرمایه‌گذاری قرار داشته است.

جی.پی ریچاردسون(JP Richardson)؛ مدیرعامل اکسودوس در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی اظهار داشت:

ما معتقدیم که مُدل‌های سنتی جذب منابع مالی به نفع سرمایه‌گذاران عام درهم شکسته شده است. اگرچه جذب منابع مالی از طریق اجرای مرحله‌ی ای(Series A) افزایش سرمایه گزینه‌ی آسانتری به‌نظر می‌رسید اما تصمیم گرفته‌ایم تا مسیر دیگری را انتخاب کنیم که در آن هر کسی به‌طور مستقیم قادر به سرمایه‌گذاری بر روی شرکت اکسودوس است. JP Richardson

در صورتی که اکسودوس تاییدیه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را دریافت کند، خریداران سهام این شرکت توکن‌هایی را در کیف‌پول خود دریافت خواهند کرد که سهام اکسودوس را نمایندگی می‌کند. برخلاف اغلب پروژه‌های آی.سی.او خریداران سهام اکسودوس حق مالکیت قانونی و حق رای در تصمیمات شرکت را در اختیار خواهند داشت. مدیر ارشد عملیات اکسودوس اظهار داشت:

ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که سهامداران ما نقش واقعی در تصمیمات شرکت دارند. Sebastián Milla Goñi

 نظر شما نسبت به رویکرد شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات کیف‌پول اکسودوس برای استفاده از سبک پیشنهاد اولیه‌ی سکه برای عرضه‌ی سهام خود چیست؟ آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با پیشنهاد اکسودوس موافقت خواهد کرد؟ آیا روش پیشنهادی اکسودوس به رویکرد رایجی برای جذب سرمایه تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا