اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین از فروش خودروهای برقی سود بیشتری داشته است!

تحلیلگران شرکت ود‌بوش سکیوریتیز(Wedbush Securities) برآورد کرده‌اند که شرکت تسلا تاکنون از سرمایه‌گذاری خود بر روی بیت کوین سود بیشتری را در مقایسه با فروش خودروهای برقی در طول سال ۲۰۲۰ میلادی کسب کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که تنها چند هفته از زمان انتشار خبر سرمایه‌گذاری شرکت تسلا(Tesla) بر روی بیت کوین سپری شده است، محققان سود سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیارد دلاری این شرکت را تاکنون یک میلیارد دلار برآورد کرده‌اند. در حالی که تسلا در طول سال ۲۰۲۰ میلادی تنها ۷۲۱ میلیون دلار از فروش خودروهای برقی سود به‌دست آورده است.

سود چشمگیر سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین

گزارش شرکت تحقیقاتی ود‌بوش سکیوریتیز(Wedbush Securities) نشان می‌دهد که شرکت تولید کننده‌ی خودروهای برقی تسلا(Tesla) از سرمایه‌گذاری 1/5 میلیارد دلاری بر روی بیت کوین، سود بیشتری را نسبت به کل فروش خودروهای برقی در سال 2020 میلادی کسب کرده است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت تسلا در ماه ژانویه اعلام کرد که 1/5 میلیارد دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. انتشار خبر سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین موجی از هیجان را در بازار رمزارزها به راه انداخت که در نتیجه‌ی آن قیمت بیت کوین به بیش از 58 هزار دلار رسید.

دَن آیوز(Dan Ives) و استریکر بکِ(Strecker Backe)؛ تحلیلگران ود‌بوش سکیوریتیز برآورد کرده‌اند که شرکت تسلا از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین 1 میلیارد دلار سود کسب کرده است. این شرکت مجموع سود حاصل از فروش خودروهای برقی خود در سال 2020 میلادی را 721 میلیون دلار گزارش کرده است. محققان در این گزارش فرض کرده‌اند که تسلا در طول این مدت بیت کوین‌های خریداری شده را به فروش نرسانده است.

ایلان ماسک(Elon Musk)؛ مدیرعامل شرکت تسلا با انتشار توییت‌های دلگرم کننده به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، وی اخیراً اموجی بیت کوین را در قسمت بیوگرافی حساب کاربری توییتر خود قرار داده و یا در همراهی با جنبش «چشمان لیزری» تصویر پروفایل خود را تغییر داده است.

دیگر شرکت‌ها نیز به دنبال تسلا بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد

ود‌بوش سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین را نوعی «اقدام نمایشی» ارزیابی کرده اما معتقد است که این اقدام در طول یک و نیم سال آینده دیگر شرکت‌ها را به حضور در بازار بیت کوین ترغیب خواهد کرد.

این شرکت پیش‌بینی کرده است که کمتر از 5 درصد شرکت‌های سهام عام از تصمیم شرکت تسلا برای سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین پیروی خواهند کرد و مشارکت ضعیف سرمایه‌گذاران حقوقی تا ایجاد چهارچوب قانونی مشخص در بازار رمزارزها ادامه خواهد یافت.

نظر شما نسبت به گزارش تحلیلگران ود‌بوش از سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین چیست؟ آیا دیگر شرکت‌ها نیز به دنبال تسلا در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد؟ آیا سود خیره‌کننده‌ی تسلا روند ورود شرکت‌ها به این حوزه را تسریع خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا