اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کوین‌بیس به جمع صرافی‌های ارائه‌ دهنده‌ی خدمات سپرده‌گذاری اتریوم پیوست

بزرگترین صرافی آمریکایی رمزارزها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که علاقه‌مندان به مشارکت در فرآیند سپرده‌گذاری اتریوم باید ابتدا در لیست انتظار این صرافی ثبت نام کنند

نکات برگزیده مطلب
  • قرارداد سپرده‌گذاری شبکه‌ی اتریوم به‌طور پیوسته رکورد جدید را از نظر حجم دارایی‌های ارسال شده ثبت می‌کند و در حقیقت با گذشت زمان تعداد بیشتری از فعالان صنعت رمزارزها به مشارکت در فرآیند سپرده‌گذاری علاقه نشان می‌دهند. در همین زمان پلتفرم‌های بیشتری خدمات سپرده‌گذاری در شبکه‌ی اتریوم را ارائه می‌کنند و صرافی کوین‌بیس(Coinbase) نیز اخیراً لیست انتظار خود را برای کاربران علاقه‌مند به سپرده‌گذاری در شبکه‌ی اتریوم ارائه کرده است.

خدمات سپرده‌گذاری اتریوم در صرافی کوین‌بیس

صرافی کوین‌بیس(Coinbase) پیش از راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن شبکه‌ی اتریوم2 به کاربران خود وعده داده بود که از سپرده‌گذاری در شبکه‌ی جدید اتریوم پشتیبانی خواهد کرد. در همین راستا کوین‌بیس در روز شانزدهم فوریه لیست انتظار را برای کاربران علاقه‌مند به استفاده از خدمات سپرده‌گذاری این صرافی ارائه کرده است. این صرافی سود سالیانه‌ی شرکت‌کنندگان در این طرح را تا 7/5 درصد به‌طور سالیانه اعلام کرده است.

ریا کاو(Rhea Kaw)؛ مدیر ارشد محصولات خُرده فروشی کوین‌بیس در وب‌سایت این شرکت نوشت:

کاربران امروز با پیوستن به لیست انتظار در ابتدای صف دریافت پاداش سپرده‌گذاری قرار می‌گیرند. آن‌ها با استفاده از خدمات رمزارزی این شرکت به سادگی قادر خواهند بود تنها با نگه‌داری از رمزارزها پاداش سپرده‌گذاری دریافت کنند(مشارکت در سپرده‌گذاری اتریوم). Rhea Kaw

 بر اساس گزارش کوینیت، قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم2 در اواخر سال 2020 میلادی راه‌اندازی شده و شبکه‌ی اتریوم به سرعت توانست حداقل شرط مورد نیاز از نظر مشارکت سپرده‌گذاران را برآورده سازد. اگرچه شبکه‌ی اتریوم2 در این مرحله هنوز به‌طور کاربردی راه‌اندازی نشده است اما علاقه مندان قادر هستند با سپرده‌گذاری دارایی‌های خود به تایید کننده تبدیل شوند و در این شبکه مشارکت کنند. تایید کننده‌ها معادل ماینرها در الگوریتم اثبات کار هستند که تراکنش‌ها را پردازش و بلاک جدیدی را در شبکه ایجاد می‌کنند.

هم‌اکنون علاقه‌مندان برای مشارکت مستقیم در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم2 به حداقل 32 اتر نیاز دارند. اما می‌توانند با استفاده از دیگر روش‌ها همانند خدمات استخر‌های سپرده‌گذاری و یا صرافی‌ها و بدون نگرانی از برآورده ساختن شرط حداقل دارایی و یا ریسک‌های سپرده‌گذاری مستقیم همانند اعمال جریمه در این حوزه مشارکت کنند.

مبادله‌ی اوراق قرارداد‌های سپرده‌گذاری

بعلاوه صرافی کوین‌بیس اعلام کرده است که به کاربران خود اجازه خواهد داد تا اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده را نیز با یکدیگر مبادله کنند. اما اتریوم در فرآیند سپرده‌گذاری برای مدت مشخصی قفل می‌شود و امکان دسترسی به دارایی وجود ندارد در نتیجه این محصولات کوین‌بیس به «اوراق پس‌انداز» شباهت خواهند داشت.

افزایش مشارکت کاربران در فرآیند سپرده‌گذاری، کاهش نرخ سود دریافتی را به همراه خواهد داشت. هم‌اکنون بیش از 3 میلیون اتر(ETH) به قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2 ارسال شده است که نرخ سود 10 درصد سالیانه را برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد. در صورتی که 10 میلیون اتر به قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ارسال شود، نرخ سود سالیانه‌ی سپرده‌گذاران به 5/88 درصد کاهش خواهد یافت.

بنابراین، درصورت گسترش مشارکت کاربران در فرآیند سپرده‌گذاری شبکه‌ی اتریوم ممکن است نرخ سود سالیانه‌ی اعلام شده توسط صرافی کوین‌بیس(7/5 درصد) نیز کاهش یابد.

کوین‌بیس در گذشته خدمات سپرده‌گذاری دیگر شبکه‌های بلاکچینی همانند تزوس(Tezos) کاس‌موس(Cosmos) را راه‌اندازی کرده بود. بر اساس گزارش کوینیت، صرافی‌های رقیب همانند بایننس(Binance) و کراکن(Kraken) پیش از کوین‌بیس خدمات سپرده‌گذاری اتریوم2 را راه‌اندازی کرده‌اند و کوین‌بیس در راه‌اندازی این خدمات تاخیر داشته است.

نظر شما نسبت به راه‌اندازی خدمات سپرده‌گذاری اتریوم در صرافی کوین‌بیس چیست؟ آیا قرارداد سپرده‌گذاری شبکه‌ی اتریوم2 در نتیجه‌ی استقبال کاربران به رکورد 10 میلیون اتر دست خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا