اخبار داخلیاخبار و مقالات

صنعت برق کشور استانداردهای جدیدی را برای تجهیزات ماینینگ تصویب کرد

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو اعلام کرد که استاندارد کیفیت توان مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز در نشست کمیته‌ی استاندارد‌های صنعت برق کشور تصویب شده است

نکات برگزیده مطلب
  • در پی انتشار دستورالعمل فعالیت ماینرها در کشور، هیات دولت از سازمان ملی استاندارد درخواست کرده بود تا استانداردهای مربوط به تجهیزات استخراج رمزارز را تعیین کند. بر همین اساس، در صورتی که استانداردهای تجهیزات ماینینگ مشخص گردد، ماینرها ملزم به رعایت آن خواهند بود. در همین راستا مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو از تصویب استاندارد تجهیزات استخراج رمزارز در کمیته‌ی تصویب استانداردهای صنعت برق ایران خبر داده است.

تصویب استاندارد برای تجهیزات ماینینگ

عبدالصاحب ارجمند؛ مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو اخیراً از تصویب استاندارد جدیدی برای تجهیزات ماینینگ در نشست کمیته‌ی تصویب استانداردهای صنعت برق ایران خبر داده است. بر اساس اظهارات وی در این جلسه برای توسعه و ارتقاء استانداردهای صنعت برق کشور برنامه‌ریزی شده است.

بر اساس گزارش کوینیت، با توجه به ساختار کنونی شبکه‌ی برق کشور بیش از 10 درصد برق تولیدی نیروگاه‌ها در شبکه‌ی توزیع به هدر می‌رود. این موضوع ضرورت تعیین استاندارد‌های لازم برای ارتقاء ساختار شبکه‌ی توزیع برق کشور را به خوبی نشان می‌دهد. در حالی که ماینرهای مجاز کمتر از 1 درصد از برق تولیدی نیروگاه‌ها را مصرف می‌کنند، به نظر می‌رسد که تعیین استاندارد برای این تجهیزات نتایج تاثیر‌گذاری را در برق مصرفی حاصل نخواهد کرد.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو اظهار داشت که با توجه به گسترش فعالیت ماینرها و افزایش تعداد دستگاه‌های استخراج رمزارز فعال در کشور، هیات وزیران در ششم مرداد 1398 سازمان ملی استاندارد را موظف کرده است که با همکاری وزارت نیرو و وزات ارتباطات و فناوری اطلاعات برچسب انرژی و استانداردهای کیفیت توان مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز را تدوین و ابلاغ کند.

استانداردهای ملی تجهیزات استخراج رمزارز

بر اساس گزارش کوینیت، نیره پیروزبخت؛ رئیس سازمان ملی استاندارد در شانزدهم مهر 1398 از ابلاغیه معاونت اول ریاست جمهوری برای تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه‌ی رمزارزی خبر داد.

ارجمند اعلام کرد که در این نشست مقرر شده است که سازمان ملی استاندارد در سریع‌ترین زمان ممکن استاندارد‌های تصویب شده را به عنوان استانداردهای ملی ابلاغ کند. همچنین اظهار داشت که استاندارد «مصرف و برچسب مصرف انرژی تجهیزات استخراج رمزارز» با همکاری وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد در شهریور ماه تدوین شده و در سایت سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

بر اساس آیین نامه‌ی استخراج رمزارز، در صورت تعیین استانداردهای مشخصی برای تجهیزات استخراج رمزارز ماینرها ملزم به رعایت این استانداردها هستند.

نظر شما نسبت به تعیین استاندارد برای تجهیزات استخراج رمزارز در کشور چیست؟ با توجه به توسعه‌ی سریع تجهیزات ماینینگ و افزایش بهره‌وری آن‌ها در طول زمان آیا سازمان ملی استاندارد قادر به بروزرسانی به موقع استانداردهای تعیین شده خواهد بود؟ تعیین استاندارد برای تجهیزات ماینینگ چه مزایا و یا معایبی را برای صنعت ماینینگ به همراه خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا