اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

وزیر خزانه‌داری پیشنهادی آمریکا از کاربردهای قانونی رمزارزها حمایت می‌کند

جَنِت یلن(Janet Yellen) در یادداشت ارسالی به مجلس سنا بر ضرورت بهره‌گیری از مزایای به‌کارگیری رمزارزها برای بهبود بهره‌وری سیستم مالی تاکید کرد

نکات برگزیده مطلب
  • دولت دونالد ترامپ رویکرد مخالف با رمزارزها را در پیش گرفته بود و در همین راستا محدودیت‌های مختلفی را برای فعالیت در این حوزه نیز اعمال کرده است. اما وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن در جلسه‌ی تاییده‌ی مجلس سنا نیز رمزارزها را ابزار فعالیت‌های مجرمانه معرفی کرده بود. وی در یادداشتی دیدگاه خود را نسبت به رمزارزها به‌طور کامل‌تر اعلام کرد.

وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن تاییدیه‌ی کمیته‌ی مالی مجلس سنا را دریافت کرد

جَنِت یلن(Janet Yellen)؛ وزیر خزانه‌داری پیشنهادی آمریکا تاییدیه‌ی کمیته‌ی دارایی مجلس سنای آمریکا را دریافت کرده و یک گام دیگر به تصدی این سمت(رای‌گیری مجلس سنا) نزدیکتر شده است. در صورتی که مجلس وی را به عنوان وزیر خزانه‌داری آمریکا تایید کند، به یکی از اعضای کلیدی دولت جو بایدن(Joe Biden) تبدیل خواهد شد و به عنوان مشاور اصلی بایدن در زمینه‌ی مسائل اقتصادی و سیاست‌گذاری مالی فعالیت خواهد کرد.

با این وجود و بر اساس گزارش کوینیت، وزیر خزانه‌داری پیشنهادی بایدن در جلسه‌ی تایید وزراء مجلس سنای آمریکا رمزارزها را ابزاری برای تأمین مالی تروریسم و پولشویی ارزیابی کرده بود. وی اظهار داشت که باید راه‌های مختلفی را برای محدود ساختن استفاده از رمزارزها بررسی کنیم.

دیدگاه جنت یلن نسبت به رمزارزها

با این وجود، یلن در یادداشتی که اخیراً منتشر شده است، به پتانسیل استفاده از رمزارزها برای بهبود سیستم مالی اشاره کرده است. وی در این یادداشت توانست دیدگاه خود را به‌طور کامل‌تر نسبت به رمزارزها اعلام کند. مجلس سنا در رابطه با رمزارزها پرسید: «دکتر یلن؛ به‌نظر شما رمزارز‌ها چه پتاسیل‌ها و تهدیداتی را برای امنیت ایالات متحده‌ی آمریکا به همراه دارند؟ آیا فکر می‌کنید باید اقدامات بیشتری برای کسب اطمینان از ایجاد ضمانت‌ها و قانون‌گذاری رمزارزها صورت گیرد؟»

وی پاسخ داد:

من فکر می‌کنم درک مزایایی که رمزارزها و دیگر دارایی‌های دیجیتالی ارائه می‌کنند، همچنین درک پتانسیل استفاده از آن‌ها برای بهبود بهره‌وری سیستم مالی اهمیت دارد. Janet Yellen

یلن پس از اشاره به امکان استفاده از رمزارزها برای تامین مالی تروریسم و پولشویی اظهار داشت:

من فکر می‌کنم ما باید روش‌هایی را برای تشویق کاربران به استفاده از رمزارزها برای فعالیت‌های قانونی و محدود ساختن فعالیت‌های غیرقانونی بررسی کنیم. در صورتی که به عنوان وزیر خزانه‌داری تایید شوم، به‌طور نزدیک با بانک مرکزی آمریکا و دیگر بانک‌های فدرال و سازمان‌های قانون‌گذاری اوراق بهادار برای ایجاد چهارچوب قانونی کارآمد برای این نو‌آوری‌ها همکاری خواهم کرد. Janet Yellen

نظر شما نسبت به دیدگاه وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن در مقابل رمزارزها چیست؟ آیا دولت بایدن رویکرد منعطف‌تری را در مقابل صنعت رمزارزی اتخاذ خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا