اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بر مبنای ترازنامه‌ی بانک‌های مرکزی، بیت کوین باید پانصد هزار دلار ارزش داشته باشد!

یکی از تحلیلگران بازار رمزارزها با نام کاربری پلن‌بی(PlanB) از تغییرات قیمت بیت کوین به‌طور متناسب با میزان ارزها توسط بانک‌های مرکزی جهان پرده برداشته است

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه تاثیر‌ چاپ گسترده‌ی پول بر بازارهای مالی جهان بر کسی پوشیده نیست. در‌پی تزریق نقدینگی به سیستم‌های اقتصادی جهان قیمت بیت کوین به محدوده‌ی بیشینه‌ی خود رسیده است. با این وجود به‌نظر می‌رسد که رشد اصلی بیت کوین هنوز آغاز نشده است و شکاف میان میزان تزریق نقدینگی و قیمت بیت کوین به شدت افزایش یافته است.

تغییر قیمت بیت کوین متناسب با ترازنامه‌ی بانک‌های مرکزی

بازار بیت کوین اخیراً سطح بیشینه‌ی خود را تجربه کرده است و درحالی که سرمایه‌گذاران نسبت به حرکت بعدی بازار بیت کوین هیجان‌زده هستند، سرمایه‌گذاران حقوقی و موسسات سرمایه‌گذاری اخیراً تمایل خود را برای ورود به بازار بیت کوین نشان داده‌اند. در همین زمان، شرایط اقتصاد جهانی نگران کننده به‌نظر می‌رسد و بانک‌های مرکزی حجم عظیمی از بسته‌های محرک‌های اقتصادی گسترده‌ای را به اقتصاد کشور‌های جهان تزریق می‌کنند.

پلن‌بی(PlanB)؛ یکی از تحلیگران شناخته شده در صنعت رمزارزی و خالق مُدل نسبت موجودی به جریان(S2F) اخیراً مقایسه‌ی جالبی را از ترازنامه‌ی بانک‌های مرکزی و تغییرات قیمت بیت کوین در طول ده سال گذشته ارائه کرده است. نمودار منتشر شده رابطه‌ی چاپ پول توسط بانک مرکزی و قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد.

با این وجود، در سال جاری میلادی تریلیون‌ها دلار در قالب بسته‌های محرک اقتصادی به سیستم اقتصادی کشور‌های جهان تزریق شده است و در نتیجه توازن نمودار ارائه شده به شدت دچار تغییر شده است. نکته‌ی جالب توجه در این بررسی این است که بر اساس تغییرات ترازنامه‌ی بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا(FED) و بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا(ECB) قیمت بیت کوین در سطح نیم میلیون دلار قرار می‌گیرد.

توییت پلن‌بی
قیمت بیت کوین و ترازنامه‌ی بانک مرکزی(چاپ پول) در طول ده سال گذشته به‌طور متناسب با یکدیگر تغییر کرده است. اما هم‌اکنون در میان قیمت بیت کوین و رشد چاپ پول فاصله‌ی زیادی(تقریباً یکصد برابر) ایجاد شده است. آیا فضای رشد بیشتر بیت کوین را فرآهم می‌کند؟

ارزش بازار بیت کوین به سطح برابر با ارزش بازار طلا خواهد رسید

این واقعیت به وضوح نشان می‌دهد که امکان افزایش 25 برابری قیمت بیت کوین(نسبت به سطوح قیمتی کنونی این دارایی) وجود دارد. در صورتی که قیمت بیت کوین به سطح 500 هزار دلار برسد، ارزش بازار این دارایی به سطح برابری با ارزش بازار طلا(9 تریلیون دلار) خواهد رسید. بر اساس مُدل نسبت موجودی به جریان پلن‌بی، بیت کوین به سادگی در بازه‌ی زمانی 2021-2024 به این نقطه‌ی عطف دست خواهد یافت. پلن‌بی همچنین ادعا کرد که بیت کوین در بازه‌ی زمانی 2024 -2028 به ارزش بازار املاک و مستقلات دست خواهد یافت.

توییت پلن‌بی
بر اساس مُدل نسبت موجودی به جریان دارایی در بازار بیت کوین –اگر بیت کوین همچنان از روند تاریخی نسبت موجودی به جریان خود پیروی کند: ارزش بازار بیت کوین در بازه‌ی زمانی 2021-2024 به سطح معادل با ارزش بازار طلا(5 تا 10 تریلیون دلار) خواهد رسید و در محدوده‌ی زمانی 2024-2028 با ارزش بازار ارزش و مستقلات(10 تا 100 تریلیون دلار) برابر خواهد شد. پس از سال 2028 بیت کوین به ناحیه‌ی غیرقابل پیش‌بینی وارد خواهد شد.

به‌طور خلاصه در مُدل نسبت موجودی به جریان، بیت کوین نوعی کالا در نظر گرفته می‌شود و نسبت موجودی به انتشار بیت کوین برای برآورد تغییرات قیمت این دارایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عوامل کلان اقتصادی افزایش قیمت بیت کوین را موجب خواهد شد

علاوه بر پلن‌بی، بسیاری از تحلیلگران با اشاره به شاخص‌های کلان اقتصادی سقوط ارزش ارزهای فیات و افزایش قیمت بیت کوین را انتظار می‌کشند. رائول پال(Raoul Pal) در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت که بازار ارز از آینده‌ی پایداری برخوردار نیست. وی معتقد است که این شرایط افزایش شدید قیمت بیت کوین را به همراه خواهد داشت.

نظر شما نسبت به فاصله گرفتن نرخ انتشار ارز توسط بانک‌های مرکزی و قیمت بیت کوین چیست؟ آیا بیت کوین در آینده به سرعت فاصله‌ی ایجاد شده را جبران خواهد کرد؟ آیا بازار بیت کوین به سطح برابر با ارزش بازار طلا خواهد رسید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا