اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کاربران برای سرمایه‌های بلوکه شده از اکسچنج Coincheck شکایت می‌کنند

به گزارش رویترز، 10 معامله‌کننده‌ی ارزهای رمزگذاری‌شده، در پی فریز شدن دسترسی برداشت از حساب‌های اکسچنج Coincheck، روز پنجشنبه 15 فوریه، شکایتی را علیه این اکسچنج در دادگاهی در شهر توکیو تنظیم می‌کنند.

این اکسچنج ژاپنی، پس از اینکه ماه گذشته، هک شد و از آن ارز NEM به ارزش 530 میلیون دلار به سرقت رفت، تمامی دسترسی‌های برداشت از حساب‌ها را بست.

وکیل شاکیان، آقای Hiromu Mochizuki در گفتگو با رویترز گفت، این شکایت علیه Coincheck به منظور فعال‌سازی مجدد اجازه‌ی برداشت ارزهای رمزگذاری‌شده از حساب‌ها، به کاربران می‌باشد و در مرحله‌ی دوم ممکن است خسارت ناشی از هک را شامل شود.

Mochizuki روز 12 فوریه در توئیتی اعلام کرد که Coincheck امکان برداشت ین را فراهم کرده و یکی از 4 مسئله‌ی مطرح شده، برطرف شده است.

Coincheck روز 27 ژانویه، یک روز پس از هک شدن، اعلام کرد که برنامه‌ریزی لازم را برای برگشت سرمایه به کاربران متضرر انجام داده است.

آژانس سرویس‌های مالی ژاپن (FSA) روز 2 فوریه، قبل از اینکه مهلت مقرری که به اکسچنج داده شده بود که تا روز 13 فوریه، گزارشی از هک و اینکه چطور سیستم امنیتی خود را تغییر داده‌اند تا از اتفاقات مشابهی در آینده جلوگیری کنند، از این اکسچنج یک بازرسی انجام داد.

در پی این اتفاق، تمامی اکسچنج‌های ارزهای رمزگذاری‌شده باید یک گزارش مدیریت ریسک به سازمان FSA ارائه کنند.

ژاپن جزو کشورهای پیشتاز در قبول ارزهای رمزگذاری‌شده است. این کشور بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداخت قانونی در ماه اپریل 2017 به رسمیت شناخت و به طور مداوم در حال قانون‌گذاری بازار و کنترل صدور مجوز اکسچنج‌ها از ماه سپتامبر 2017 است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
cointelegraph

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا