اخبار داخلیاخبار و مقالات

مراقب مجوزهای جعلی مرکز توسعه تجارت الکترونیک باشید

کسب مجوز فعالیت در حوزه‌ی استخراج رمزارز در ایران تنها از طریق پلت‌فرم «بهین یاب» و از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است

نکات برگزیده مطلب
  • در راستای انتشار تصاویری از مجوزهای اعطا شده از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک در فضای مجازی، این سازمان اعلام نموده که «مجوزی که این روزها به عنوان مجوز استخراج رمزارز از طرف مرکز توسعه‌ی تجارت الکرونیک منتشر شده است، جعلی بوده و صدور این مجوز، فقط از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است».

مجوزهای جعلی در فضای مجازی

طی روزهای گذشته شاهد آن بودیم‌ایم که گواهی جعلی منتسب به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای استخراج رمزارز در فضای مجازی منتشر شده است. در این مجوز جعلی عنوان شده که «بر اساس برسی‌های اولیه، این شرکت با کسب حد نصاب لازم، واجد شرایط دریافت مجوز فعالیت برای استخراج رمزارز می‌باشد. بدین وسیله مجوز فعالیت به مدت یک سال در حوزه واردات، فروش و خدمات پس از فروش دستگاه‌های استخراج رمزارز و همچنین قطعات و لوازم جانبی آن‌ها، به شرکت فوق اعطا می‌شود».

مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران ماینینیگ
مرکز توسعه تجارت الکترونیک

امروز مرکز توسعه تجارت الکترونیک به کلیه‌ی کسب و کارهای فعال در حوزه‌ی رمزارز و ماینینگ اعلام کرد «طبق مصوبه‌ی هیات وزیران، فعالیت در حوزه استخراج رمزارز فقط با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است که سازوکار اجرایی آن به استناد دستورالعمل صدور جواز تأسیس و پروانه‌ی بهره‌ برداری برای فعالیت استخراج رمزارز، پیش از این ابلاغ شده است».

بر این اساس، صدور این مجوز صرفاً از طریق سامانه‌ی «بهین ‌یاب» و توسط سازمان ‌های صنعت، معدن و تجارت(صمت) در هر استان انجام می‌‌شود و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این حوزه هیچگونه مجوزی صادر نمی‌کند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران ماینینیگ
نمونه‌ی یک مجوز جعلی

مرکز توسعه تجارت الکترونیک در در راستای اعطاء مجوز غیر رسمی و جعلی حوزه‌ی رمزارز اعلام نموده که «بدیهی است حق پیگرد قانونی نسبت به هرگونه جعل مجوز به نام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، برای این مرکز محفوظ است».

نظر شما در رابطه با مجوزهای جعلی منتشر شده در فضای مجازی چیست؟ چه کسانی از انتشار این مجوزهای غیرقانونی سود می‌برند؟ دیدگاه خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا