اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

یک شرکت میلیارد دلاری دیگر به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین پیوست

شرکت مدیریت دارایی استون ریج که به ارزش ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌ را در اختیار دارد، اخیراً با استفاده از شرکت تابعه‌ی خود ۱۰ هزار بیت کوین را به ارزش ۱۱۵ میلیون دلار خریداری کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که چند سال پیش بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوقی بیت کوین را یک دارایی بی ارزش ارزیابی می‌کردند و به دلایل مختلف همانند ریسک بالا، فقدان زیرساخت‌های مناسب، خلاء قانون‌گذاری و ... از حضور در صنعت رمزارزی خودداری می‌کردند. هم‌اکنون سرمایه‌گذاران حقوقی با درک ویژگی‌های مطلوب بیت کوین مشتاقانه بر روی این دارایی سرمایه‌گذاری می‌کنند. شرکت مدیریت دارایی‌ استون ریج نیز که ۱۰ میلیون دلار دارایی را در اختیار دارد، اخیراً ۱۰ هزار بیت کوین را خریداری کرده است.

سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت دارایی‌ استون ریج بر روی بیت کوین

در حالی که تنها چند هفته از سرمایه‌گذاری شرکت میکرواستراتژی(MicroStrategy) و اسکوئر(Square) بر روی بیت کوین سپری شده است، شرکت مدیریت دارایی استون ریج(Stone Ridge) نیز اخیراً 10 هزار بیت کوین را به ارزش 115 میلیون دلار خریداری کرده است و از آن به عنوان دارایی ذخیره‌ی اصلی خود استفاده می‌کند. ارزش دارایی‌ تحت مدیریت استون ریج 13 میلیارد دلار گزارش شده است.

استون ریج

بر اساس گزارش اخیر مجله‌ی فوربز(Forbes)؛ استون ریج از طریق شرکت زیر مجموعه‌ی خود با نام نیویورک دیجیتال اینوستمنت گروپ(New York Digital Investment Group) حجم قابل توجهی بیت کوین خریداری کرده است.

رابرت گوتمن(Robert Gutmann)؛ یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری دیجیتالی نیویورک در رابطه با اقدام اخیر این شرکت اظهار داشت:

«در حالی که بیت کوین به دارایی مورد توجه سرمایه‌گذاران حقوقی تبدیل می‌شود، نیویورک دیجیتال اینوستمنت گروپ به عنوان ارائه‌ی کننده‌ی خدمات سرمایه‌گذاری شرکت‌ها، موسسات و بانک‌ها بر روی بیت کوین جایگاه بهتری را به‌دست آورده است. این شرکت تابعه که در سال 2017 برای مدیریت سرمایه‌گذاری استون ریج و ذخیره‌ی دارایی‌ این شرکت بر روی بیت کوین توسعه یافته است، هم‌اکنون همین پلتفرم را به مشتریان خود نیز ارائه می‌کنیم.»

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری دیجیتالی نیویورک اظهار داشت که مفتخر به راه‌اندازی یکی از بزرگترین صندوق‌های خزانه‌داری با استفاده از بیت کوین بوده و هم‌اکنون شاهد افزایش تقاضا برای «مجموعه راه‌کارهای کامل خزانه‌داری» و «روش‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی» در این شرکت هستیم.

استقبال سرمایه‌گذاران حقوقی از بیت کوین

در حالی شاهد تحقق تدریجی انتظار برای افزایش استقبال سرمایه‌گذاران حقوقی بر روی بیت کوین هستیم که پس از اجرای سومین هالوینگ بیت کوین نرخ انتشار این دارایی به نصف کاهش یافته است. با این وجود، بانک‌های مرکزی به‌طور متضاد برای مقابله با تبعات اقتصادی همه‌گیری ویروس کووید 19 مجبور به افزایش انتشار ارزهای فیات و کاهش ارزش این دارایی‌ها شده‌اند. استون ریج نیز پس از شرکت میکرواستراتژی و اسکوئر با درک این شرایط در فهرست سرمایه‌گذاران حقوقی بیت کوین قرار گرفته است.

گزارش اخیر کوینیت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران حقوقی ترجیح می‌دهند به‌طور بلند مدت بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

نظر شما نسبت به سرمایه‌گذاری اخیر شرکت استون ریج بر روی بیت کوین چیست؟ آیا در آینده شاهد هجوم موسسات سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا