اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دستورالعمل تبدیل توکن‌های پاداش فروم ردیت به پول نقد منتشر شد

یکی از کاربران فروم ردیت(Reddit) با استفاده از روش ارائه شده توسط یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم برای انتقال دارایی‌ها از شبکه‌ی آزمایشی اتریوم، دستورالعمل تبدیل توکن‌های موون(MOON) را به ارزهای فیات ارائه کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • فروم ردیت(Reddit) اخیراً برای تشویق کاربران به مشارکت در این شبکه‌ی آزمایشی، توکن موون(MOON) را به عنوان پاداش در میان فعالان بخش رمزارزها در این فروم توزیع کرده است. این توکن‌ها بر پایه‌ی استاندارد ای‌آر‌سی ۲۰(ERC-20) شبکه‌ی اتریوم و در یک شبکه‌ی آزمایشی اتریوم منتشر شده است. در نتیجه امکان فروش توکن‌ها با استفاده از روش‌های رایج وجود ندارد اما جامعه‌ی کاربران پلتفرم ردیت اخیراً روشی را برای تبدیل رمزارز موون(MOON) به پول نقد ارائه کرده‌اند.

معرفی توکن موون فروم ردیت

توکن‌های موون($MOON) بر پایه‌ی استاندارد ای‌آر‌سی 20 شبکه‌ی اتریوم‌ در ماه می راه‌اندازی شده است و در میان فعالان بخش رمزارزهای این فُروم به صورت پاداش توزیع شده است. کاربران در ازای فعالیت بیشتر پاداش بیشتری را نیز به صورت توکن موون دریافت می‌کنند.

در حقیقت انتشار این توکن کاربران را در بخش رمزارزهای فروم ردیت سهیم می‌سازد. بر اساس گزارش کوینیت، این توکن‌ها اعتبار کاربران را در فروم ردیت نشان می‌دهند و آن‌ها می‌توانند این توکن‌ها را برای دسترسی به ویژگی‌های منحصربفرد و یا تاثیرگذاری بیشتر در نظر‌سنجی‌های این پلتفرم مورد استفاده قرار دهند.

توکن موون

اگرچه توکن‌های موون بر پایه‌ی استاندارد ای‌آر‌سی 20 منتشر شده‌اند(استاندارد انتشار توکن‌ها در شبکه‌ی اتریوم)، این توکن‌ها در نسخه‌ی آزمایشی شبکه‌ی اتریوم میزبانی می‌شوند و در نتیجه کاربران نمی‌توانند آن‌ها را با یکدیگر مبادله کنند.

اما آستین گریفیت(Austin Griffith)، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم در ماه جولای روشی را برای انتقال توکن‌ها در میان شبکه‌ی آزمایشی رینکبی(Rinkeby) به زنجیره‌ی جانبی ایکس‌دای(xDai) ارائه کرده است. این ویژگی کاربران را قادر می‌سازد تا توکن‌های خود را در این شبکه‌ی آزمایشی به ارز فیات تبدیل کنند.

یکی از کاربران فروم ردیت اخیراً دستورالعمل تبدیل این توکن‌ها را با استفاده از این ویژگی منتشر کرده است. کاربران برای تبدیل توکن‌ها به مقداری اتر، توکن دای(Dai) که در پلتفرم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) مورد استفاده قرار می‌گیرد نیاز خواهند داشت.

بر اساس این دستور العمل کاربران به رینکبی اتر(رمزارز مورد نیاز برای تایم هزینه‌ی ارسال تراکنش در شبکه‌ی آزمایشی رینکبی)، افزونه‌ی متامسک(MetaMask) (افزونه‌ای که امکان ذخیره‌سازی اتر و دیگر توکن‌های مبتنی بر استاندارد ای‌آر‌سی 20 را فراهم می‌کند) و تعدادی از رمزارزها نیاز دارند.

روش تبدیل توکن‌های موون به پول نقد

در این قسمت روش تبدیل توکن‌های موون به پول نقد را بر اساس دستورالعمل یکی از کاربران فروم ردیت ارائه می‌کنیم. برای این منظور در ابتدا توکن‌های موون را به کیف‌پول متامسک ارسال کنید تا امکان ارسال توکن‌ها از متامسک به صرافی ایکس‌موون(xMoon) گریفین فراهم ‌گردد. در این صرافی توکن‌ها را به ایکس‌موونز(xMoons) تبدیل کنید. با این کار امکان ارسال توکن‌ها به شبکه‌ی ایکس‌دای(xDai) فراهم می‌گردد.

سپس کاربران می‌توانند توکن‌های ایکس‌موونز را در صرافی غیرمتمرکز هانی سوپ(Honeyswap) به فروش برسانند. رمزارزهای دریافت شده از این صرافی را می‌توان در دیگر صرافی‌ها به ارز فیات تبدیل کرد.

تعدادی از کاربران فروم ردیت با موفقیت این روش را برای تبدیل توکن‌های خود مورد استفاده قرار داده‌اند. در همین راستا، یکی از کاربران این فروم کشف روش تبدیل این توکن‌ها را به برنده شدن در یک بخت آزمایی کوچک تشبیه کرده است. همچنین فعالان صنعت رمزارزها در توییتر نیز روش‌های تبدیل توکن‌ها به ارز فیات را به یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

بر اساس گزارش صرافی هانی‌سواپ، در طول 24 ساعت گذشته به ارزش 267,933 دلار توکن ایکس‌موون در این پلتفرم مبادله شده است. همچنین این توکن‌ها در ازای 0.0796 دلار مبادله می‌گردند که کاهش بیش از صد در صدی را نسبت به روز گذشته(0.16 دلار) نشان می‌دهد.

نظر شما نسبت به کشف روش تبدیل توکن موون که در شبکه‌ی آزمایشی اتریوم منتشر شده است چیست؟ آیا امکان تبدیل توکن‌های موون به ارزهای فیات موجب افزایش فعالیت کاربران این فروم خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا