اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ارزش بازار بیت کوین به کمک این چهار عامل کلیدی به ۳ تریلیون دلار خواهد رسید

شرکت آرک اینوست در گزارش اخیر خود ۴ فاکتور مهمی که در طول ۵ سال آینده می‌توانند موجب افزایش قابل توجه ارزش بازار بیت کوین و در نتیجه قیمت این دارایی گردند را معرفی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بیت کوین پس از اصلاح قیمت به سطح ۱۰ هزار دلاری در طول دو هفته‌ی گذشته، مجدداً در یک روند صعودی به محدوده‌ی ۱۱ هزار دلار رسیده است. با این وجود، بزرگترین رمزارز بازار در زمان نگارش مقاله همچنان نتوانسته مقاومت ۱۱ هزار دلاری را پشت سر بگذارد. با وجود نوسانات قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، نتیجه‌ی تحقیقات جدید شرکت آرک اینوست(Ark Invest) چهار فاکتور مهم را در بازار این رمزارز گزارش کرده است که می‌تواند ارزش بازار این دارایی را در طول پنج سال آینده به چند تریلیون دلار برساند.

معرفی چهار عامل کلیدی برای افزایش ارزش بازار بیت کوین به 3 تریلیون دلار

یاسین المانجرا(Yassine Elmandjra)؛ تحلیلگر بازار رمزارزها در آرک اینوست(Ark Invest) در روز هفدهم سپتامبر گزارشی را با عنوان «بیت کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری» منتشر کرده است. این تحلیلگر ادعا کرده است که هم‌اکنون «بیت کوین پس از طلا به جذاب‌ترین دارایی تبدیل شده است.» این گزارش به چهار ویژگی و عامل کلیدی اشاره کرده است که رالی گسترده‌ی بعدی بیت کوین را موجب خواهد شد. تبدیل بیت کوین به شبکه‌ی جهانی تسویه‌ی مبادلات، ارائه‌ی حاکمیت شخصی بر دارایی‌ها، ویژگی بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی و عملکرد بیت کوین به عنوان پناهگاهی در برابر کاهش ارزش ارزهای فیات در این گزارش به عنوان چهار ویژگی مهم این دارایی اعلام شده است.

چهار فاکتور کلیدی ارزش بازار بیت کوین

عامل کلیدی 1: عملکرد بیت کوین به عنوان شبکه‌ی جهانی تسویه‌ی مبادلات

المنجرا در این گزارش تاکید کرده است که بیت کوین در نهایت می‌تواند به سیستم تسویه‌ی مبادلات برای بانک‌ها و کسب و کارها تبدیل شود. از آنجایی که قیمت بیت کوین توسط سازمان‌های متمرکز مالی همانند بانک‌های مرکزی دستکاری نمی‌گردد و همچنین امکان سانسور تراکنش‌های بیت کوین نیز وجود ندارد، بزرگترین رمزارز بازارهای مبادلاتی جهان برای این نقش بسیار مناسب است.

این گزارش با اشاره به اقتصاد بیت کوین به عنوان شبکه‌ی تسویه‌ی مبادلات اعلام کرده است:

شبکه‌ی بیت کوین این امکان را دارد تا بصورت روزانه یک تراکنش را با 850 بانک موجود در شبکه‌ی جهانی بین بانکی تسویه کند. تنها در ایالات متحده‌ی آمریکا به ارزش 14.7 تریلیون دلار سپرده‌ی بانکی وجود دارد که حجم تسویه‌ی مبادلات سالیانه‌ی بین بانکی را به ارزش 1.3 کوادریلیون دلار ایجاد می‌کند. درصورتی که تنها 10 درصد از این تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین انجام شود، معتقدیم که ارزش بازار بیت کوین به هفت برابر سطح کنونی افزایش خواهد یافت؛ یعنی از سطح 200 میلیارد دلار به 1.5 تریلیون دلار خواهد رسید. Ark Invest

ارزش بازار 1.5 تریلیون دلاری برای بیت کوین به معنای افزایش قیمت این دارایی به سطح 75 هزار دلار است.

عامل کلیدی 2: عملکرد بیت کوین به عنوان یک دارایی آزاد

بیت کوین به دلیل مقاومت در برابر سانسور به عنوان یک دارایی منحصر بفرد محسوب می‌گردد. در حقیقت، هیچ حکومتی کنترل بیت کوین را در اختیار ندارد و به همین دلیل هیچ حکومتی قادر نیست به‌طور مستقیم دارایی کاربران شبکه‌ی بیت کوین را تصاحب کند و یا از طریق ایجاد تورم پس‌انداز آن‌ها را بی‌ارزش کند. این تحلیلگر توضیح داد:

درصورتی که تنها 5 درصد از پس‌انداز مردم جهان به بیت کوین اختصاص یابد، ارزش بازار بیت کوین با افزایش 10 برابری از 200 میلیون دلار به 2.5 تریلیون دلار خواهد رسید. Ark Invest

عامل کلیدی 3: بیت کوین جایگاه طلا را به عنوان روش حفظ ارزش دارایی‌ها تصاحب خواهد کرد

شهرت بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی بخش دیگری از گزارش تحلیلگر آرک اینوست را تشکیل می‌دهد. این دارایی برای مدت نسبتاً طولانی به عنوان نسخه‌ی دیجیتالی طلا شناخته می‌شود. طلا برای هزاران سال به عنوان یک روش رایج برای حفظ ارزش دارایی‌ها محسوب می‌گردد. با این وجود، علاقه‌مندان به حوزه‌ی رمزارزها استدلال می‌کنند که بیت کوین به دلیل ویژگی جابجایی آسان و امکان تایید دارایی نسبت به طلا دارای برتری است.

درصورتی که بیت کوین تنها 10 درصد از ارزش بازار طلا را در اختیار بگیرد، ارزش بازار این دارایی با افزایش 5 برابری از 200 میلیارد دلار به 1 تریلیون دلار خواهد رسید.

عامل کلیدی 4: عملکرد بیت کوین به عنوان پناهگاه امن در برابر کاهش ارزش ارزهای فیات

عملکرد بیت کوین به عنوان پناهگاه امن برای مقابله با ضعف ارزهای جهانی فیات آخرین دلیل عنوان شده برای افزایش ارزش بازار این دارایی در گزارش آرک اینوست را تشکیل می‌دهد. بیت کوین در میان شهروندان کشورهای مختلف جهان همانند ونزوئلا و آرژانتین که به دلیل تورم افسار گسیخته اعتمادشان را به ارزهای فیات از دست داده‌اند، یک ابزار مناسب حفظ ارزش دارایی‌ها شناخته می‌شود.

اگر بیت کوین در کنار چهار ارز بزرگ فیات(دلار آمریکا، ین، یوان و یورو) 5 درصد از ارزش پول‌های جهان را در اختیار بگیرد، ارزش بازار این دارایی به 1.2 تریلیون دلار خواهد رسید. این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند:

از آنجایی که نتایج بررسی احتمال افزایش ارزش بازار بیت کوین به 1-1.5 تریلیون دلار را در طول پنج سال آینده نشان می‌دهد، بیت کوین در میان دیگر دارایی‌ها یکی از جذاب‌ترین گزینه‌هایی است که ریسک به پاداش(Risk-Reward) بسیار مناسبی را پیشنهاد می‌کند. Ark Invest

در زمان نگارش مقاله، ارزش بازار بیت کوین در سطح 197 میلیارد دلار و قیمت بیت کوین در محدوده‌ی 10,881 دلار قرار گرفته است. بر اساس گزارش آرک اینوست، انتظار افزایش ارزش بازار بیت کوین به 3 تریلیون دلار تا سال 2025 نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در محدوده‌ی 140,000 دلار قرار خواهد گرفت.

نظر شما نسبت به گزارش اخیر آرک اینوست چیست؟ آیا چهار عامل کلیدی که در این گزارش مطرح شده است افزایش ارزش بازار بیت کوین و قیمت این دارایی را موجب خواهند شد؟ با توجه به این‌که در این گزارش عوامل به‌طور جداگانه بررسی شده است، در صورت تاثیرگذاری چند عامل به‌طور همزمان ارزش بازار بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا