اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

آنتونی پومپلیانو: بیت کوین ارزشمند است زیرا کسی توان مقابله با آن را ندارد

وی با حضور در پادکسب «پامپ» به دلایل ارزشمند بودن بیت کوین به عنوان «قوی‌ترین شبکه‌ی رایانه‌ای موجود در جهان» پرداخته است

نکات برگزیده مطلب
  • آنتونی پومپلیانو(Anthony Pompliano) بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی مورگان‌کریک دیجیتال(Morgan Creek Digital) و یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین، با حضور در پادکسب «پامپ» به دلایل ارزشمند بودن بیت کوین پرداخته است. وی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار داشت که «بیت کوین قدرتمند‌ترین شبکه‌ی رایانه‌ای در جهان است، به همین دلیل هیچ‌کس توان مقابله با آن را ندارد». به گفته‌ی وی یکی از اصلی‌ترین دلایل ارزشمند بودن بیت کوین محدودیت ۲۱ میلیون واحدی آن می‌باشد، زیرا در این حالت هیچ‌کس نمی‌تواند به دنبال چاپ پول بیشتر(در نتیجه کاهش ارزش آن) باشد.

صحبت‌های پومپلیانو

 آقای آنتونی پومپلیانو(Anthony Pompliano) یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین و بنیانگذار شرکت مورگان‌کریک دیجیتال(Morgan Creek Digital)، در تلاش است تا یکی از کارآفرینان موفق به نام دیو پورتنوی را راضی به خرید و نگهداری طولانی مدت رمزارز بیت کوین کند.

آنتونی پومپلیانو morgan creek digital مورگان کریک

در تازه‌ترین مصاحبه‌ی آقای پومپلیانو در پادکست مامپ، وی بر روی مسائلی همچون کمبود و امنیت بیت کوین تمرکز کرده است.

وی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار داشت که «بدیهی است که بیت کوین فقط ۲۱ میلیون واحد می‌باشد، و فناوری پشت آن قوی‌ترین قدرت محاسباتی جهان است. به معنای واقعی کلمه، شبکه‌ی کامپیوتری که وظیفه‌ی راه‌اندازی بیت کوین را دارد، از هر چیزی در جهان قوی‌تر است. نه دولت‌ها و نه هیچ کسی توان هک کردن آن را ندارد، زیرا قوی‌ترین شبکه‌ی کامپیوتری در جهان می‌باشد».

محدودیت بیت کوین

به گفته‌ی وی «با وجود بیت کوین دولت‌ها دیگر قادر به چاپ پول بیشتر نیستند، زیرا این رمزارز محدود است و تنها ۲۱ میلیون واحد از آن وجود دارد. از طرف دیگر، تنها راه ایجاد تغییر در این شبکه‌ی رایانه‌ای قدرتمند این است که بیش از نیمی از کاربران آن بر سر تغییرات آتی به توافق برسند. در این سیستم هیچ انسانی در تصمیم‌گیری‌ها دخیل نیست و یک پیرمرد با کت و شلوار نمی‌تواند بگوید که باید پول بیشتری چاپ کنیم. بنابراین دلیل اصلی ارزشمند بودن بیت کوین آن است که هیچ‌کسی قادر به مقابله با آن نمی‌باشد».

با تمام این صحبت‌ها، آقای پورتنوی همچنان قانع نشده و اعلام می‌کند که بیت کوین یک طرح هرمی و پانزی بسیار بزرگ است.

وی در پاسخ به صحبت‌های آنتونی پومپلیانو اظهار داشت که:

از نظر من بیت کوین تنها یک طرح پانزی و هرمی بسیار بزرگ است،‌ من نقطه نظر شما را درک می‌کنم، اما برای من این پروژه تنها یک طرح پانزی است که شما در آن گرفتار شده‌اید. Dave Portnoy

بازار سهام یک کلاهبرداری است

گرچه آقای پورتنوی اعلام کرد که بازار سهام را به دلیل ماهیت قابل پیش‌بینی به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد، آقای پومپلیانو بازار بورس و سهام را نوعی کلاهبرداری توصیف نمود.

پومپلیانو در رابطه با بازار سهام اظهار داشت که:

Anthony Pomplianoآیا می‌دانید که همین بازار بورس که شما از آن طرفداری می‌کنید چطور دچار افزایش قیمت می‌شود؟ از سال ۱۹۷۱ تا به امروز، بازار بورس همواره مثبت بوده و یک شیب ۴۵ درجه داشته است، گرچه چند مرتبه با سقوط نسبی همراه بوده اما غالباً وضعیت صعودی داشته است؛ دلیل این امر این است که بازار بورس براساس دلار فعالیت دارد. اگر شما همین بازار را براساس طلا و ارزش آن بررسی کنید، متوجه می‌شوید که از سال ۱۹۷۱ روند نزولی داشته است. بازار سهام از نظر ارزش افزوده یک کلاهبرداری آشکار است. ارزش بازار بالا نرفته، بلکه دلار بی‌ارزش شده است. Anthony Pompliano

با وجود شک و تردید‌های فراوان، آقای پورتنوی متقاعد شد که در آینده باز هم به سراغ بازار رمزارزها رفته و مقداری رمزارز بیت کوین خریداری کند. وی در پایان صحبت‌های آقای پومپلیانو اعلام کرد که «من اعلام می‌کنم که احتمالاً دوباره وارد بازار بیت کوین می‌شود، اما زمان دقیق آن را نمی‌دانم».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های آنتونی پومپلیانو و دلایل ارزشمند بودن رمزارز بیت کوین چیست؟ آیا با دیدگاه آقای پومپلیانو مبنی بر کلاهبرداری بازار سهام موافق هستید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا