اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی به دنبال استخدام متخصصین بلاکچین است

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد برای هدایت پروژه‌های رمزارزهای بانکی، اوراق بهادار توکنیزه شده و سیستم‌های پرداخت مبتنی بر توکن‌ها متخصصانی را برای مدت سه سال استخدام کند

نکات برگزیده مطلب
  • مزایای فن‌آوری مورد استفاده در رمزارزها نسبت به سیستم بانکی سنتی موجب شده است تا امروزه بانک‌های مرکزی سراسر جهان به‌طور جدی پروژه‌ی ساخت رمزارز بانکی خودشان را بررسی کنند. در همین راستا بانک تسویه‌ی حساب‌های بین المللی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد برای هدایت پروژه‌های رمزارزی متخصصینی صنعت بلاکچین را با استفاده از قرارداد بلند مدت استخدام کند.

فرصت شغلی متخصص بلاکچین در بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) که یک موسسه‌ی مالی جهانی متعلق به بانک‌های مرکزی جهان است، در روز شانزدهم سپتامبر آگهی استخدام متخصصان صنعت بلاکچین را منتشر کرد.

اطلاعیه‌ی بانک تسویه حساب‌های بین المللی
آیا رویای ایجاد ارز خودتان را در سر دارید؟ به مرکز نو‌آوری بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی ملحق شوید و آن را به واقعیت تبدیل کنید.

در آگهی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی اعلام شده است که این موسسه قصد دارد متخصصین دفاتر کل توزیع شده یا بلاکچین را برای مدت زمان سه ساله استخدام کند. با این وجود، تعداد مهندسین نرم‌افزار مورد نیاز برای این جایگاه شغلی مشخص نشده است.

استخدام گسترده‌ی متخصصین بلاکچین در بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی

بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی که دفتر مرکزی آن در سوییس واقع شده است، اعلام کرده است که متقاضیان در هنگ‌کنگ و سوییس به فعالیت خواهند پرداخت. بعلاوه، آن‌ها پروژه‌های مربوط به ارز دیجیتالی بانک‌های مرکزی(CBDCs)، اوراق بهادار توکنیزه شده و سیستم‌های پرداخت مبتنی بر توکن‌ها را هدایت خواهند کرد. بعلاوه، بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی  به متخصصین با تجربه در زمینه‌ی محاسبات توزیع شده، الگوریتم‌ها، رمزنگاری، امنیت سایبری، پروتکل‌های اجماع و قرارداد‌های هوشمند نیاز خواهد داشت.

بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی

شست و دو بانک مرکزی و سازمان‌های پولی کشور‌های مختلف همانند استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا به همراه بانک انگلیس و هیئت مدیره‌ی بانک مرکزی آمریکا و … اعضای بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی را تشکیل می‌دهند. تمامی این بانک‌های مرکزی در جلسات بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی دارای حق رای هستند و همچنین سرمایه‌ی این بانک را نگه‌داری می‌کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، بانک تسویه‌ حساب‌های بین‌المللی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که رمزارزهای منتشر شده توسط بانک‌های مرکزی(CBDCs) در آینده به ارز رایج مورد استفاده در جوامع تبدیل خواهند شد. این سازمان همچنین در واکنش به شیوع ویروس کویید 19 از بانک‌های مرکزی سراسر جهان درخواست کرد تا روند توسعه‌ی رمزارزهای بانکی را تسریع کنند.

نظر شما نسبت به ایجاد فرصت شغلی و استخدام متخصصین بلاکچین در بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی چیست؟ آیا در آینده فرصت‌های شغلی بیشتری برای متخصصین بلاکچین در موسسات مالی ایجاد خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا