اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

نخستین بلاک شبکه‌ی اصلی اتریوم ۲ بزودی ایجاد خواهد شد

فرآیند ایجاد نخستین بلاک در شبکه‌ی اتریوم ۲ در شبکه‌ی تمرینی جداگانه‌ای نسبت به شبکه‌ی آزمایشی «مدالا» بزودی آزمایش خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • با وجود انتظار طولانی فعالان صنعت رمزارزها برای تجربه‌ی شبکه‌ی اتریوم ۲ به‌نظر می‌رسد که فعالیت‌های مربوط بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی صورت می‌گیرد. توسعه‌دهندگان اتریوم قصد دارند در پایان ماه جاری میلادی ایجاد نخستین بلاک در شبکه‌ی اتریوم ۲ را آزمایش کنند. در همین راستا و بر اساس پیش‌بینی پریسماتیک لبز(Prysmatic Labs) به‌نظر میرسد که فاز صفر اتریوم ۲ در ماه نوامبر اجرا شود.

آزمایش ایجاد نخستین بلاک شبکه‌ی اتریوم 2

توسعه‌دهندگان اتریوم 2 قصد دارند در پایان ماه جاری میلادی ایجاد نخستین بلاک این پروژه‌ی رمزارزی را در خارج از شبکه‌ی آزمایشی کنونی اتریوم یعنی مدالا آزمایش ‌کنند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که قصد دارند شبکه‌ی تمرینی به‌طور مشابه با شبکه‌ی اصلی با طول عمر 2-3 روز ایجاد کنند.

یاداداشت‌های جلسه‌ی توسعه‌دهندگان اتریوم نشان می‌دهد که دو هفته‌ی پیش از پایان سپتامبر به تعیین تنظیمات شبکه اختصاص یافته است. بنابراین، انتظار می‌رود که این شبکه‌ی آزمایشی در هفته‌ی پایانی سپتامبر راه‌اندازی گردد.

آزمایش نخستین بلاک اتریوم 2
آزمایش نخستین بلاک اتریوم 2

توسعه‌دهندگان همچنین قصد دارند اجرای فورک را در این شبکه آزمایش کنند که میزان تمرکز زدایی را در این شبکه نشان می‌دهد. انتظار می‌رود که پس از راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری در شبکه‌ی آزمایشی اتریوم آخرین مرحله از ایجاد نخستین بلاک آغاز گردد.

برآورده ساختن شرط ایجاد نخستین بلاک شبکه

از آنجایی که برای ایجاد نخستین بلاک باید شرط سپرده‌گذاری 500 هزار اتر در قرارداد هوشمند برآورده گردد، درصورتی که شبکه بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد، اجرای این مرحله را احتمالاً در ماه بعدی شاهد خواهیم بود.

در شبکه‌ی آزمایشی اتریوم این دستاورد در طول یک هفته حاصل شده است. با این وجود، هم‌اکنون 40 هزار تایید کننده در شبکه‌ی آزمایشی فعال هستند و علاقه‌مندان به ایجاد گره در این شبکه با صف انتظار ده روزه مواجه هستن که اشتیاق فعالان صنعت رمزارزها به تجربه‌ی این نو‌آوری را بازتاب می‌کند.

از آنجایی که حداقل آستانه تعیین شده است، امکان راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری در نخستین هفته و یا دومین هفته‌ی نوامبر وجود دارد. این مرحله آخرین گام برای نهایی کردن کُد اتریوم محسوب می‌گردد. انتظار می‌رود که با فاصله‌ی زمانی کوتاهی پس از راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری، نخستین بلاک شبکه ایجاد گردد. ایجاد نخستین بلاک پیش از آن‌که توسعه دهندگان آمادگی لازم را در این راستا کسب کنند، غیر محتمل به‌نظر می‌رسد. در نتیجه برخی از شایعات به ایجاد این بلاک در آغاز ماه نوامبر اشاره دارند.

با این وجود، فعالیت توسعه‌ی اتریوم بر برنامه‌ی زمان‌بندی منطبق است و کلاینت‌ها بروزرسانی‌ها را دریافت کرده‌اند. پریسماتیک لبز(Prysm) در یادداشتی اعلام کرد:

از نظر ما ماه نوامبر زمان مناسبی برای راه‌اندازی(فاز صفر) شبکه‌ی اصلی اتریوم به‌نظر می‌رسد. Prysmatic Labs

توسعه‌ی اتریوم 2 بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی

توسعه‌دهندگان تلاش می‌کنند استانداردهایی را برای تسهیل مهاجرت کلاینت‌ها فراهم کنند. دنی رایان(Danny Ryan)؛ یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم 2 فعالیت‌های مرتبط به آزمایش فاز 1 را آغاز کرده است. از آنجایی که این مرحله پیش از ترکیب شبکه‌ی اتریوم ارائه می‌شود(زمانی که شبکه‌ی کنونی اتریوم به شبکه‌ی اتریوم 2 دارای ویژگی شاردینگ تبدیل می‌شود)، از حساسیت بالاتری برای سرمایه‌گذاران برخوردار است.

با این وجود به‌نظر می‌رسد که فعالیت‌های مربوط به ترکیب شبکه‌ها در مراحل پیشرفته‌ی خود قرار دارد. پس از راه‌اندازی فاز 1 کاهش 80 درصدی تورم اتریوم به سطوح نزدیک به صفر نیز اجتناب ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

سپس انتظار می‌رود که شبکه‌ی اتریوم در طول یک سال به ظرفیت کامل شاردینگ دست یابد. در حقیقت به‌طور خوش‌بینانه انتظار می‌رود که در سال 2022 توابع کاربردی شاردینگ به اتریوم 2 اضافه گردد و ظرفیت این شبکه به چند برابر افزایش یابد.

ظرفیت شبکه‌ی اتریوم هم‌اکنون توسط ماینر‌ها کنترل و مدیریت می‌شود، بنابراین زمانی که سپرده‌گذاران کنترل این موضوع را بر عهده بگیرند ممکن است رویکرد متفاوتی را نسبت به ماینر‌ها اتخاذ کنند و بیش از ماینر‌ها ظرفیت شبکه را افزایش دهند.

پس از اعمال شاردینگ افزایش ظرفیت شبکه‌ی اتریوم 2 برخلاف شبکه‌ی بیت کوین امکان‌پذیر خواهد بود اما اعمال شاردینگ تاثیراتی را نیز به همراه خواهد داشت.

نظر شما نسبت به آزمایش ایجاد نخستین بلاک شبکه‌ی اتریوم 2 در خارج از شبکه‌ی آزمایشی مدالا چیست؟ آیا فاز صفر راه‌اندازی اتریوم 2 در سال جاری میلادی راه‌اندازی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا