اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ذخایر تتر باز هم کاهش یافت، آیا این رمزارز پایدار با مشکل مواجه شده است؟

ذخایر رمزارز پایدار تتر طی ۳ ماه گذشته در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز به شدت کاهش یافته و این موضوع بر روی سرمایه‌ی در حال گردش بیت کوین نیز تاثیر گذاشته است

نکات برگزیده مطلب
  • با افزایش محبوبیت نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز(DeFi) و افزایش تقاضا برای توکن‌های مختلف در استخرهای نقدینگی طی چند ماه گذشته، شاهد آن بوده‌ایم که رمزارزهای پایدار به عنوان منبع اصلی ذخیره‌ و جابجایی ارزش به شدت مورد استقبال قرار گرفته و روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به ارزش بازار آن‌ها افزوده شده است. با این حال، این تنها یک روی سکه است، زیرا آمار و ارقام منتشر شده توسط وب‌سایت کریپتوکوانت(Cryptoquant) نشان می‌دهد که ذخایر تتر در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز بزرگی همچون بایننس، اوکی‌اکس و هوبی، طی ۳ ماه گذشته با افت محسوس روبرو شده است.

سطح ذخایر تتر

 طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، بازار رمزارزهای پایدار طی ۳ ماه گذشته روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار افزایش سرمایه داشته است. رمزارز پایدار تتر(USDT) نقش مهم در این روند افزایش پذیرش و استفاده داشته است، زیرا در روز ۷ام سپتامبر ۲۰۲۰ حجم مبادله‌ی این رمزارز پایدار به ۱/۸۴ برابر حجم مبادله‌ی بیت کوین رسید، موضوعی که نشان دهنده‌ی میزان تقاضا برای این رمزارز پایدار می‌باشد.

تتر USDT
رمزارز پایدار تتر

با این حال، این تنها یک روی سکه است. طبق آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که ذخایر رمزارز تتر که در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز بزرگ برای انتقال دارایی از یک صرافی به صرافی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، طی سه ماه گذشته به طور چشم‌گیری کاهش یافته است.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وب‌سایت کریپتوکوانت(Cryptoquant)، ذخایر تتر در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز بزرگی همچون بایننس، اوکی‌اکس و هوبی، با افت محسوس روبرو شده است.

طبق داده‌های منتشر شده در وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ(CoinMarketCap) صرافی شناخته شده‌ی بایننس بیش از ۴۱ درصد حجم مبادله‌ی بازار را به خود اختصاص داده است، بنابراین کاهش سطح ذخیره‌ی رمزارز پایدار USDT در چنین صرافی بزرگی را نمی‌توان یک تصادف و اتفاق پیش‌بینی نشده تلقی کرد.

تتر رمزارز پایدار USDT
سطح ذخیره‌ی تتر در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز رو به کاهش است

در روز ۱۲ام آگوست ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۲۷ میلیون دلار رمزارز پایدار USDT از ذخایر رمزارز صرافی‌های کاسته شد، درحالیکه روز ۲۰ام آگوست حدود ۱ میلیارد دلار به آن‌ها اضافه شد. پس از کاهش سطح ذخیره‌ی رمزارز پایدار تتر در روز ۱۲ام آگوست، سرمایه‌ی در حال گردش بازار بیت کوین(MarketCap) با افزایش ناگهانی روبرو شد.

تاثیرگذاری تتر بر بازار رمزارزها

زمانی که ۱ میلیارد دلار تتر به حساب صرافی‌های رمزارزی جاری شد، سرمایه‌ی بازار بیت کوین ابتدا با افت محسوس مواجه شد و پس از مدت کوتاهی دوباره به حالت اولیه خود بازگشت. این اولین بار نیست که شرکت تتر نفوذ خود بر سرمایه‌ی بازار بیت کوین را نمایش می‌دهد. البته نگاه مبادله‌گران به تتر با نحوه‌ی رفتار این شرکت بسیار متفاوت است.

بیت کوین غالباً به عنوان «طلا دیجیتال» شهرت دارد، با این حال USDT توانسته در طول یک سال گذشته در بین مبادله‌گران بسیار محبوب شود. این رمزارز پایدار یک پناهگاه امن ذخیره‌ی ازرش با کم‌ترین سطح نوسان بوده و چرخه‌ی بازار آن تقریباً قابل پیش‌بینی می‌باشد، بنابراین می‌توان از آن به عنوان ابزاری جهت مانور و استفاده از تغییرات قیمت بیت کوین در جهت مورد نظر استفاده کرد. این درحالیست قیمت و سرمایه‌ی در حال گردش بازار بیت کوین نسبت به سطح نقدینگی موجود در صرافی‌های بزرگ بسیار حساس است.

تتر مفید‌تر از بیت کوین!

بر همین اساس، در زمینه‌ی تراکنش‌های برون مرزی برای مشاغل دارای ترافیک بالا، رمزارز پایدار USDT می‌تواند بسیار مفید‌تر و کاربردی‌تر از بیت کوین واقع شود. تتر با گسترش پایگاه کاربردی خود در صرافی‌های بزرگ و تسهیل معاملات سازمانی در صرافی‌های رمزارز به رمزارز توانسته آنقدر پیشرفته کند که اکنون شاهد مبحث «تتر در مقابل بیت کوین» در جوامع رمزارزی باشیم. پس از سقوط اخیر و جاری شدن مقدار زیادی USDT به ذخایر صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز، این سیل نقدینگی می‌تواند برای سقوط ناگهانی و قابل توجه قیمت بیت کوین کافی باشد. شرایط بهبود این وضعیت نیز به حجم مبادلات و تسلط تتر بر حجم مبادلات ۲۴ ساعته در صرافی‌های رمزارزی بستگی خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با کاهش سطح ذخیره‌ی تتر در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز و تاثیر آن بر روی بازار سایر رمزارزها به ویژه بیت کوین چیست؟ آیا این تغییرات در نهایت به نفع بازار رمزارزها خواهد بود و یا منجر به کاهش ارزش رمزارزهای بزرگ خواهد شد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا