اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

مونرو دیگر پیگیرگریز نیست!

شرکت سایفرتریس(CipherTrace) اخیراً ادعا کرده است که ابزاری را برای ردیابی رمزارز پیگیرگریز مونرو(Monero) توسعه داده است

نکات برگزیده مطلب
  • حفظ حریم خصوصی همواره یکی از نگرانی‌های مردم جهان را تشکیل می‌دهد و این نگرانی در حوزه‌ی فعالیت‌های مالی نیز وجود دارد. اگرچه بیت کوین حساب‌های کاربری مبتنی بر آدرس‌ها را جایگزین هویت اشخاص کرده است، تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین به‌طور کاملا شفاف انجام می‌شود و با توجه به نیاز کاربران به استفاده از سرویس‌های واسط و صرافی‌ها ردیابی تراکنش‌ها به سادگی امکان‌پذیر است. در این میان رمزارزهای پیگیر گریز برای رفع این مشکل معرفی شده‌اند و سطح بالاتری از حفظ حریم خصوصی را به کاربران وعده می‌دهند. با این وجود، شرکت سایفرتریس(CipherTrace) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دستور اداره‌ی امنیت داخلی ایالات متحده‌ی آمریکا(DHS) ابزاری را برای ردیابی تراکنش‌های رمزارز پیگیرگریز مونرو(Monero) توسعه داده است.

توسعه‌ی ابزار ردیابی رمزارز پیگیرگریز مونرو توسط سایفرتریس

طراحی رمزارز پیگیر‌گریز مونرو برای حفظ حریم خصوصی کاربران در زمان انجام تراکنش‌ها، استقبال دسته‌ای از فعالان حوزه‌ی رمزارزها که به این ویژگی اهمیت می‌دهند را به همراه داشته است. این ویژگی همچنین موجب شده است که مونرو پس از بیت کوین به دومین رمزارز رایج در دارک وب تبدیل شود. با این وجود و بر اساس ادعای شرکت سایفرتریس ابزار جدید ردیابی این شرکت امکان امکان جستجو، بررسی و ردیابی تراکنش‌های شبکه‌ی مونرو را برای سازمان امنیت داخلی آمریکا فراهم می‌کند.

توییت سایفرتریس
اطلاعیه‌ی سایفرتریس برای ساخت نخستین ابزار ردیابی شبکه‌ی مونرو برای سازمان‌های مجری قانون و خدمات دهندگان حوزه‌ی رمزارزها.

سایفرتریس اعلام کرد که بر اساس قراردادی با بخش علوم و تکنولوژی سرویس امنیت داخلی آمریکا این شرکت برای مدت یک‌سال این مجموعه‌ی ابزارها را توسعه داده است. بر اساس گزارش رسانه‌ها، سرویس امنیت داخلی آمریکا در طول این قرارداد 2.4 میلیون دلار را از مجموع 3.6 میلیون دلار به شرکت سایفر‌تریس پرداخت کرده است.

این ابزار برای ردیابی دارایی‌های سرقت شده و یا دارایی‌های مورد استفاده در فعالیت‌های غیرقانونی توسط سرویس امنیت داخلی آمریکا توسعه داده شده است. سایفرتریس اعلام کرد که صرافی‌ها، میزهای معاملاتی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از این ابزار منتفع خواهند شد. این ابزار امکان تشخیص دارایی‌های حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی و یا دارایی‌های ارسال شده از مناطق مورد تحریم را برای این شرکت‌ها فراهم می‌کند.

بعلاوه، سایفرتریس قصد دارد در آینده ویژگی‌های بیشتری را همانند دسته‌بندی تراکنش‌های هر فرد، شناسایی کیف‌های پول و ارتباط تراکنش‌های مونرو با صرافی‌ها را به این ابزار اضافه کند.

ردیابی مونرو در راستای منافع کلی این نو‌آوری است!

اگرچه به‌نظر می‌رسد این ابزار در برابر اهداف مونرو و دیگر رمزارزهای پیگیر‌گریز ارائه شده است، سایفرتریس با اشاره به حذف مونرو از فهرست معاملاتی برخی صرافی‌ها به دلیل ناسازگاری با قوانین، ساخت این ابزار را در بلند مدت به سود مونرو ارزیابی می‌کند.

دیو جوانز(Dave Jevans)؛ مدیرعامل سایفرتریس در اطلاعیه‌ای اظهار داشت:

ردیابی یک موضوع حیاتی برای رمزارزهای پیگیرگریز محسوب می‌شود، زیرا در صورتی که ریسک‌های مرتبط با این دسته از رمزارزها قابل ارزیابی نباشد، برخی از دولت‌ها محدودیت‌های شدیدی را بر تراکنش‌های رمزارزهای پیگیرگریز وضع خواهند کرد و یا حتی استفاده از این رمزارزها را ممنوع خواهند ساخت. Dave Jevans

به‌کارگیری روش متفاوت در ردیابی مونرو

وی در مصاحبه‌ای اظهار داشت که این ابزار از روش متفاوتی نسبت به ابزارهای ردیابی بیت کوین استفاده می‌کند و در این روش نتایج کاملا مشخصی ارائه نمی‌گردد. با این وجود، این ابزار به سازمان‌های قانونی کمک می‌کند تا به کمک دیگر داده‌ها و منابع تحقیقاتشان را به‌طور کارآمد‌تری انجام دهند.وی اظهار داشت:

شما نمی‌توانید در زمان ردیابی مونرو به نتایج قطعی به‌طور مشابه با بیت کوین دست یابید. ردیابی مونرو بسیار به احتمالات ریاضی بستگی دارد. یعنی می‌توانید نتیجه‌گیری کنید که به احتمال 98 درصد و یا 78 درصد و … دارایی‌ها از یک آدرس مشخص به آدرس دیگری ارسال شده است. در حقیقت ردیابی مونرو با استفاده از رویکرد متفاوتی صورت می‌گیرد و تضمینی برای حصول نتایج دقیق وجود ندارد. Dave Jevans

بر اساس گزارش کوینیت، سرویس نظارت مالی روسیه نیز اخیراً از توسعه‌ی سیستم جدید ردیابی شبکه‌های بلاکچینی با عنوان «بلاکچین شفاف» خبر داده است. ادعا شده است که این ابزار قادر است تا تراکنش رمزارزهای پیگیر گریز همانند دش(Dash) و مونرو(Monero) را نیز ردیابی ‌کند.

نظر شما نسبت به توسعه‌ی ابزار ردیابی مونرو توسط شرکت سایفرتریس چیست؟ با توجه به حذف رمزارزهای پیگیر‌گریز از برخی پلتفرم‌های مبادلاتی آیا توسعه‌ی ابزار‌های ردیابی رمزارزهای پیگیرگریز در نهایت به سود این دارایی‌ها ارزیابی می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا