اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک مرکزی آمریکا، بی سر و صدا در حال ساخت دلار دیجیتالی است!

بر اساس گزارش اخیر نشریه‌ی بلومبرگ محققان بانک فدرال رزرو بوستون و دانشگاه ام‌آی‌تی(MIT) در حال تلاش برای خلق و آزمایش ارز دیجیتالی بانک مرکزی آمریکا هستند

نکات برگزیده مطلب
  • به‌نظر می‌رسد که امروزه رویکرد بانک‌های مرکزی جهان برای مقابله با فن‌آوری بلاکچین و رمزارزها تغییر کرده است و این سازمان‌های متمرکز قصد دارند در رقابت با یکدیگر به سرعت ارز دیجیتالی خودشان را ایجاد و منتشر کنند. در همین راستا گزارش‌ نشریه‌ی بلومبرگ نشان می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا بی سر و صدا در حال ساخت و آزمایش دلار دیجیتالی است. با این وجود به‌نظر می‌رسد که این پروژه در مراحل ابتدایی فرآیند توسعه قرار دارد.

ساخت و آزمایش دلار دیجیتالی توسط بانک مرکزی آمریکا

به‌نظر می‌رسد که بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا به‌طور پنهانی در حال تحقیق و ساخت نسخه‌ی دیجیتالی دلار است. بر اساس گزارش نشریه‌ی بلومبرگ؛ بانک مرکزی آمریکا در حال آزمایش دلار دیجیتالی است. بعلاوه، محققان بانک فدرال رزرو بوستون(Boston Federal Reserve) و موسسه‌ی فن‌آوری ماساچوست(MIT) متعد به خلق و آزمایش نوعی از دارایی دیجیتالی شده‌اند که برای استفاده در بانک مرکزی آمریکا طراحی شده است.

دلار دیجیتالی

لائل برینارد(Lael Brainard) رئیس هیئت مدیره‌ی بانک فدرال رزور ایالات متحده‌ی آمریکا اظهار داشت:

نتایج این همکاری منتشر خواهد شد و همچنین تمامی کُد‌های برنامه‌نویسی که برای توسعه‌ی دلار دیجیتالی توسعه داده شده است به‌طور منبع باز و استفاده‌ی آزمایشی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. Lael Brainard

جیمز کانا(James Cunha)؛ مدیراجرایی بانک فدرال رزرو بوستون اظهار داشت که توسعه‌ی موتور و نرم‌افزار دلار دیجیتالی مرحله‌ی اولیه‌ی این پروژه را تشکیل می‌دهد. وی همچینین اعلام کرد با توجه به وسعت ایالات متحده‌ی آمریکا احتمالا نسخه‌ی دیجیتالی دلار با چالش‌های مختلفی همانند حجم تراکنش، امنیت و حفظ حریم خصوصی مواجه خواهد شد.

طراحی دلار دیجیتالی به صورت یک ابزار مالی کارآمد

کانا تاکید کرد که تیم تحقیقاتی مسئول ایجاد این سیستم نسبت به عملکرد بانک‌ها به عنوان سیستم‌های واسط مالی نگران نیست. در حقیقت احتمالا سیاست‌گذاران پس از آزمایش دلار دیجیتالی با این مشکل مواجه خواهند شد. وی اظهار داشت:

ما می‌خواهیم دلار دیجیتالی را به‌گونه‌ای بسازیم که با استفاده از آن تمامی فعالیت‌های مالی امکان‌پذیر گردد. James Cunha

رئیس هیئت مدیره‌ی بانک فدرال رزور ایالات متحده‌ی آمریکا اظهار داشت که تیم‌هایی از بانک‌های فدرال رزرو دالاس، نیویورک و کلیولند به همراه تیم بانک فدرال  رزرو واشنگتن دی‌سی بر روی پیاده‌سازی دارایی دیجیتالی در حوزه‌ی پرداخت، سیاست پولی، پایداری مالی، بانکداری و حفاظت از مشتریان به بحث و گفتگو می‌پردازند.

در حالی که بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا بر روی دلار دیجیتالی تحقیق می‌کند، برینارد تاکید کرد که این سازمان هنوز فرآیند امکان‌سنجی و بررسی سیاست‌های قانونی دارایی دیجیتالی را آغاز نکرده است.

بر اساس گزارش کوینیت، در پی صحبت‌های کریستوفر جیانکارلو، رئیس پیشین کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی کالا(CFTC) در کنفرانس «اقتصاد رمزارزها» گمانه‌زنی پیرامون توسعه‌ی «دلار دیجیتال» توسط بانک فدرال رزرو افزایش یافته است. همچنین بر اساس گزارش کوینیت، نسخه‌ی اولیه از بسته‌ی پیشنهادی نمایندگان حزب دموکرات برای مقابله با آثار اقتصادی همه‌گیری ویروس کویید 19 طرح دلار دیجیتالی را شامل شده بود، اما این طرح در اصلاحیه‌ی بعدی حذف شده است.

نظر شما نسبت به توسعه‌ی چراغ خاموش دلار دیجیتالی توسط بانک مرکزی آمریکا چیست؟ آیا در نهایت دلار دیجیتالی جایگزین سیستم پولی کنونی ایالات متحده‌ی آمریکا خواهد شد؟ آیا در نهایت نبرد دلار دیجیتالی با یوان دیجیتالی را شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا