اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

72 درصد از سرمایه‌گذاران تا پای جان در کنار بیت کوین‌های خود می‌مانند!

نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که %72 از سرمایه‌گذاران، حتی اگر ارزش بیت کوین به صفر هم برسد آن را نگه خواهند داشت

نکات برگزیده مطلب
  • طبق بررسی و نظرسنجی‌های صورت گرفته، مشخص شد که 72.1 درصد از سرمایه‌گذاران دارایی بیت کوین خود را حتی به قیمت به صفر رسیدن ارزش آن نیز، نگه می‌دارند. سایر کاربران نیز فروش این رمزارز را ترجیح داده بودند و تنها تفاوت بین آن‌ها، در میزان ارزش فروش آن بود.

یکی از کاربران مطرح توئیتر، به نام کاربری پلن بی(plan B) که پیش‌بینی‌های او در زمینه قیمت سرمایه‌های در گردش معروف است، نظرسنجی را در صفحه خود منتشر کرد تا نشان‌دهد، با توجه به افزایش قیمت بیت کوین تصمیم سرمایه‌گذاران در رابطه با فروش آن چیست؟ که در پایان با 22,635 رای، خاتمه پیدا کرد.

این کاربر از مخاطبان خود پرسید: اکنون که قیمت بیت کوین سیر صعودی دارد، اگر این روند در سال‌های آینده کاهش شدیدی داشته باشد، با دارایی بیت کوین خود چه کار می‌کنید؟ چه زمانی آن را می‌فروشید؟ اما در نتیجه جالب توجه این نظرسنجی، مشخص شد که 72.1 درصد از سرمایه‌گذاران دارایی بیت کوین خود را حتی به قیمت به صفر رسیدن ارزش آن نیز، نگه می‌دارند.

سایر کاربران نیز فروش این رمزارز را ترجیح داده بودند و تنها تفاوت بین آن‌ها، در میزان ارزش فروش آن بود. برای مثال 16.2 درصد ریز 6000 دلار، 5.9 درصد زیر 3000 دلار و مابقی هم وقتی ارزش بیت کوین به کمنر از 1000 دلار برسد، حاضر به فروش دارایی خود هستند.

پلن بی(plan B) در انتهای این نظرسنجی ابراز خرسندی کرد و گفت: به سرسختی این 72 درصد افتخار می‌کنم، زیرا؛ اگر قیمت این ارز دیجیتال به 1میلیون دلار و یا صفر هم برسد، فرقی نمی‌کند، چون ما همواره با بینش، اعتقاد و صبر در نگه‌داری این سرمایه ثابت قدم هستیم، حتی اگر یک درصد احتمال رسیدن ارزش بیت کوین به 1میلیون دلار وجود داشته باشد.

در ادامه برخی از رای‌دهندگان دلایل خود را برای نگه‌داری دارایی بیت کوین این گونه بیان می‌کنند: “حتی اگر قیمت این ارز دیجیتال به صفر برسد، آ‌ن را نمی‌فروشم و حتی بیت کوین بیشتری می‌خرم، زیرا یک دارایی ارزشمند است.” شخصی دیگر اضافه می‌کند: بیت کوین(BTC) یک ذخیره‌ی جهانی است و بااین‌وجود هیچ دلیلی برای فروش آن وجود ندارد.

نظرات پیرامون نگه‌داری و سرمایه گذاری در بیت کوین ادامه دارد

برخی زمانی که قیمت بیت کوین 12,251 دلار شد، اظهار داشتند: “بعید نیست که ارزش این رمزارز بالاتر برود.” اما عده‌ای مخالف این نظر بودند و دیگران را از خرید آن ناامید می‌کردند.

ماه گذشته، پیتر شیف(Peter Schiff)، طلا‌شناس مشهور، مشابه این نظرسنجی را برگزار کرده بود و از مخاطبانش پرسیده بود:” با چه قیمتی حاضر هستید دارایی بیت کوین خود را بفروشید؟ در پاسخ با مجموع 28168 رای، 57.5 گفته‌بودند: تا پای جان آن را خفظ می‌کنیم.”

با توجه به دو نظرسنجی انجام شده در دو ماه جولای و آگوست، سرمایه‌گداران معتقداند، ارزش بیت کوین روند افزایشی خواهد داشت. به‌علاوه در این دو نظرسنجی، این سوال مطرح شد که: ” به نظر شما قیمت این رمزارز در طی ماه‌های آینده چند دلار خواهد شد؟ 43% از مخاطبان پیتر شیف(Peter Schiff) و  30% از مخاطبان پلن بی(plan B) معتقداند که ارزش بیت کوین به پایین‌تر از 55000 دلار خواهد رسید. اما نظر سایرین، افزایش قیمت قابل‌توجهی را تا 288000 دلار، نوید می‌دهد.

در این میان، تعداد زیادی از نهادهای سرمایه‌گذاری در حال خرید بیت کوین هستند. برای نمونه شرکت میکرواستراتژی(Microstrategy) اعلام کرد که 250 میلیون دلار بیت کوین خریده‌است. در همین راستا دفتر کنترل ارزی آمریکا(OCC) از ارائه خدمت سپرده‌گذاری در این زمینه، خبر داد.

در صورت کاهش ارزش این رمزارز، آیا حاضر به فروش یا سرمایه گذاری در بیت کوین هستید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا