اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

تفاوت قیمت در بازارهای معاملاتی غیرمتمرکز باعث شکل‌گیری یک فرصت استثنایی برای یک معامله‌گر شد

یک معامله‌گر با استفاده از تفاوت قیمت در بازارهای معاملاتی غیر متمرکز و پیاده‌سازی یک استراتژی خاص بر اساس طبیعت این بازارها توانست تنها در طول چند دقیقه ۸۹ درصد سود کسب کند!

نکات برگزیده مطلب
  • تفاوت قیمت در بازارهای معاملاتی در سیستم‌های متمرکز مالی کاملا شناخته شده است و برخی از فعالان چنین فرصتی را برای کسب درآمد جستجو می‌کنند. پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز با وجود رشد سریع همچنان برای برخی از فعالان بازارهای رمزارزها شناخته شده نیست و در نتیجه بازارهای معاملاتی در حال رشد معمولا فرصت‌های معاملاتی عجیبی را نیز برای فعالان فراهم می‌کنند. یکی از فعالان بازارهای معاملاتی غیرمتمرکز اخیراً با استفاده از تفاوت قیمت در بازارهای معاملاتی غیرمتمرکز سود ۸۹ درصدی کسب کرده است.

فرصت طلایی برای کسب سود از تفاوت قیمت در بازارهای معاملاتی غیرمتمرکز

رمزارزهای پایدار همانند رمزارز پایدار شرکت تتر یا یو‌اس‌دی‌تی(USDT) و یو‌اس‌دی‌سی(USDC) در بازار‌های معاملاتی متمرکز رمزارزها ارزشی معادل 1 دلار را ارائه می‌کنند. اما ارزش این دسته از دارایی‌ها در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) اغلب دچار نوسان می‌گردد. بنابراین فعالان بازار رمزارزها غالبا برای کسب درآمد در این دسته از پلتفرم‌های مبادلاتی که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند و معمولا از حجم معاملاتی کمتری در مقایسه با صرافی‌های متمرکز برخوردارند از استراتژی متفاوتی همانند آربیتراژ(کسب سود از تفاوت قیمت در میان دو بازار معاملاتی) بهره می‌گیرند.

یک معامله‌گر در روز دهم آگوست تراکنش‌هایی را با استفاده از رمزارزهای پایدار مبتنی بر بلاکچین اتریوم در پلتفرم مبادلاتی غیرمتمرکز یونی‌سواپ(Uniswap)، کرو(Curve) و دی‌وای‌دی‌ایکس(dYdX) اجرا کرده و از سرمایه‌ی اولیه‌ی خود به ارزش 40 هزار دلار سود خالص 45 هزار دلاری کسب کرده است. در حقیقت وی تنها در طول چند دقیقه بازدهی 89 درصدی را کسب کرده است.

این تراکنش را می‌توان در جستجوگر اتر‌اسکن بررسی کرد. این وب‌سایت را می‌توان برای دسترسی به داده‌های ثبت شده بر روی بلاکچین اتریوم مورد استفاده قرار داد. پس از جستجوی تراکنش‌ها در این وب‌سایت تصویر زیر حاصل می‌گردد:

تراکنش‌های آربیتراژ رمزارزهای پایدار در روز دهم آگوست
تراکنش‌های آربیتراژ رمزارزهای پایدار در روز دهم آگوست

روش فعالیت معامله‌گر برای آربیتراژ در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

  • یک معامله‌گر با استفاده از توکن‌های یو‌اس‌دی‌سی(USDC) به ارزش 45 هزار دلار در یکی از پلتفرم‌های سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز با نام دی‌وای‌دی‌ایکس(dYdX) به ارزش 405 هزار دلار رمزارز پایدار یو‌اس‌دی‌سی قرض گرفته است و در مجموع وی 450 هزار دلار به دست آورده است.
  • این معامله‌گر با بهره‌گیری از تفاوت موقت ارزش رمزارزهای پایدار در پلتفرم یونی‌سواپ 450 هزار دلار رمزارز پایدار یو‌اس‌دی‌سی را در مقابل 492 هزار دلار رمزارز پایدار یو‌اس‌دی‌تی مبادله کرد.
  • سپس 492,000 دلار یو‌اس‌دی‌تی به دست آمده را در پلتفرم مبادلاتی غیرمتمرکز کرو به 492,000 دلار یو‌اس‌دی‌سی تبدیل کرد.
  • وی وام دریافت شده از پلتفرم دی‌وای‌دی‌ایکس را تسویه کرد و در نهایت 87,000 دلار به‌دست آورد.
  • مجموع کارمزد تراکنش‌ها 2,000 دلار محاسبه شده است.
  • در نتیجه این معامله‌گر در ازای 45,000 دلار سرمایه‌ی اولیه 40,000 دلار سود کسب کرده است.
مراحل فعالیت معامله‌گر در قالب تصویر
مراحل فعالیت معامله‌گر در قالب تصویر

این تراکنش در روزسه‌شنبه توجه کاربران توییتر را به حوزه‌ی سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز معطوف ساخته است. فعالیت معامله‌گر اشاره شده در نگاه اول مشابه سوء استفاده‌های پیشین از نقاط ضعف سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز به‌نظر می‌رسد. اما آربیتراژ کاملا قانونی است . در حقیقت فعالان بازارهای معاملاتی وال‌استریت و حتی صرافی‌های متمرکز رمزارزها هر روزه استراتژی آربیتراژ را برای کسب منفعت در بازارهای معاملاتی مورد استفاده قرار می‌دهند.

اگرچه چنین سطحی از بازدهی در طی چند دقیقه برای یک معامله‌گر کاملا رضایت بخش به‌نظر می‌رسد اما این موفقیت با بررسی دقیق و برنامه‌ریزی مناسب در طول زمان حاصل شده است.

نظر شما نسبت به کسب بازدهی 89 درصدی یک معامله‌گر از تفاوت قیمت در بازار‌های معاملاتی غیرمتمرکز چیست؟ آیا این بازارهای نوظهور فرصت‌های بیشتری را نسبت به بازارهای معاملاتی متمرکز فراهم می‌کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دکمه بازگشت به بالا