اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مکس کایزر: سرمایه‌ی کشورهای پرتنش از طریق بیت کوین در حال خروج است

کایزر اخیراً بیت کوین را یکی از معدود روش‌هایی ارزیابی کرده است که انتقال آسان کل دارایی‌ها را به خارج از کشور امکان‌پذیر می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • مکس کایزر(Max Keiser)؛ یکی از طرفداران شناخته شده‌ی بیت کوین معتقد است که خروج سرمایه از آسیا یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین به سطح بیشینه‌ی جدیدی در طول سال جاری میلادی است. وی پس از مقایسه‌ی بیت کوین و طلا این دارایی نوظهور را به عنوان روشی برای انتقال امن دارایی‌ها به محدوده‌های فرامرزی پیشنهاد داده است.

استفاده از بیت کوین برای انتقال دارایی به خارج از مرزها

مکس کایزر؛ افزایش بی ثباتی در آسیا را یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین به سطح 12 هزار دلار ارزیابی کرده است. وی در روز دهم آگوست بیت کوین را یک روش امن برای انتقال حجم عظیمی از نقدینگی و دارایی‌ها به خارج از محدوده‌های مرزی کشور‌ها ارزیابی کرده است. بر اساس اظهارات کایزر برخی از شهروندان کشور‌های آسیایی از بیت کوین به عنوان روشی برای انتقال دارایی‌هایشان به محدوده‌ی خارج از مرزهای ژئوپلیتیکی استفاده می‌کنند. وی معتقد است که خروج سرمایه از آسیا صعود بیت کوین را تسریع کرده است.

مکس کایزر در دهه‌ی 1980 در کنار اشتغال به فعالیت استند‌آپ کمدی به عنوان شغل نیمه وقت در یک کارگزاری بازار سهام فعالیت و در این حوزه تجربه کسب کرده است. وی هم‌اکنون به عنوان یکی از تحلیلگران مطرح بازارهای مالی شناخته می‌شود و برنامه‌ی مالی گزارش کایزر(Keiser Report) را اجرا می‌کند.

کایزر بیت کوین و طلا(یکی از محبوب‌ترین دارایی‌های امن) را با یکدیگر مقایسه کرد و اظهار داشت که بیت کوین یکی از معدود روش‌های انتقال ثروت به خارج از محدوده‌های مرزی است. وی معتقد است که امکان انتقال تمامی دارایی‌ها به کمک بیت کوین وجود دارد اما انتقال دارایی‌ها با استفاده از طلا تقریبا ناممکن است. کایزر این اظهارات را در حالی مطرح می‌کند که پلیس مرزی آمریکا اخیراً یک زن چینی را به دلیل حمل غیرقانونی شمش‌های طلا به ارزش 28,500 دلار دستگیر کرده است.

توییت مکس کایزر
#همزمان با افزایش تنش‌ها در آسیا قیمت بیت کوین نیز افزایش می‌یابد. خروج سرمایه از آسیا به صعود بیت کوین کمک می‌کند. شما نمی‌توانید تمامی دارایی‌هایتان را به همراه خود حمل کنید مگر آن‌که دارایی‌هایتان را به بیت کوین تبدیل کنید. انتقال تمامی دارایی‌ها با استفاده از طلا تقریبا ناممکن است.

محدودیت نقل و انتقال طلا به عنوان یک دارایی امن

اگرچه کایزر برای ارسال این توییت به اتفاق مشخصی اشاره نکرده است، بر اساس گزارش نشریه‌ی فایننشال تایمز(Financial Times) در روز هفتم آگوست، شهروندان ثروتمند هنگ‌کنگی در پی اعمال قانون جدید امنیت ملی در این کشور حجم عظیمی از طلای خودشان را از مراکز مالی هنگ‌کنگ خارج می‌کنند.

جاشوا روث‌بارت(Joshua Rotbart)؛ رئیس جی روث‌بارت(J Rotbart & Co) که در حوزه‌ی فروش و ذخیره‌ی طلا در هنگ‌کنگ فعالیت دارد، اظهار داشت که در‌پی تصویب قانون امنیت ملی شهروندان هنگ‌کنگی به سرعت واکنش نشان داده‌اند. آن‌ها خواستار خارج کردن ذخایر طلای خود از هنگ‌کنگ و نگه‌داری از آن در کشور‌های دیگر شده‌اند.

بر اساس گزارش کوینیت، معترضین هنگ‌کنگی در سال 2019 کمپینی را برای خارج کردن نقدینگی از سیستم بانکی و خرید بیت کوین راه‌اندازی کرده‌اند. این جنبش موجب شده است تا شهروندان بیشتری در این کشور بیت کوین را جایگزین پول نقد و کارت‌های بانکی کنند.

بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف جهان موجب شده است تا قیمت طلا و بیت کوین به عنوان دارایی‌های امن افزایش یابد. بر اساس گزارش کوینیت، در پی افزایش قیمت طلا توکن‌های مبتنی بر این دارایی نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مکس کایزر چیست؟ آیا بیت کوین بهترین روش برای انتقال دارایی‌ها به خارج از قلمروهای مرزی میان کشور‌های مختلف محسوب می‌گردد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا